Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Politolog Ireneusz Krzemiński wyjaśnia dlaczego nie doszło do koalicji PO-PiS

Politolog Ireneusz Krzemiński wyjaśnia dlaczego nie doszło do koalicji PO-PiS

Wyświetlaj:
zibi_potul / 83.25.246.* / 2005-11-02 15:41
Panowie! To tak jakbyście wszyscy pracowali w firmie PR wynajętej przez PIS. Ja po czasach komuny obserwując życie (szczególnie polityczne) staram się oddzielać słowa, które ktoś wypowiada, od jego czynów.
Panowie z PIS, z tego co słyszałem oglądając ich w TV jedyne co mieli do powiedzenia to zapewnienia, że oni "dali" Platformie WSZYSTKO!!!, żeby ta weszła do koalicji, a politycy Platformy, nie wiadomo dlaczego nie chcą utworzyć koalicji. I tak w kółko. Znamienne jest to, że na uwagi Rokity, że eksperci i politycy PIS przychodzili kompletnie nieprzygotowani do rozmów (jakby ich to nie obchodziło), pan Dorn ani razu nie ripostował, nie tłumaczył, .... nic! Pomijał to milczeniem i przechodził do zapewnień, że PIS dała Platformie WSZYSTKO. I tak w kółko. To taka metoda. Pomijać milczeniem wszystko to, co świadczy o tym, że kłamiesz, i powtarzać swoją bajkę w kółko. Mało zorientowany słuchacz odniesie wrażenie, że "się kłócą". To wszystko! To dosyć prymitywny trick i dziwię się, że ludzie czytający tę stronę dają się na takie plewy nabierać, no chyba, że trafiają tu zupełnie przypadkowo?
Druga sprawa, to zdolnść PIS do kompromisu. PIS miało do wyboru: albo szukać kompromisu z PO, albo z LPR i Samoobroną. Wybrało to drugie. Czy to wam nic nie mówi?
Wiadomo, że kompromis zakłada ustępstwa (najczęściej wzajemne) i spotkanie się jeżeli nie w połowie, to gdzieś w "przestrzeni" pomiędzy. Jeżeli przestrzeń pomiędzy PIS, a PO jest dla polityków PIS gorsza, niż przestrzeń między PIS, a Samoobroną i LPR, to ja już się boję. Wziąłem właśnie kredyt w CHF i już dostałem w "d"... Na razie mało, ale już się boję! Poza tym ten pseudo-mniejszościowy rząd może iść tylko na lewo, bo tam jest większość w parlamencie, która go popiera, a to nam wszystkim źle wróży.
Wiolka / 84.10.199.* / 2005-11-02 22:37
Wszystko ok, tylko zauważmy, że zawsze stawia warunki wygrany, a nie przegrany!!!
Andy / 83.31.246.* / 2005-11-03 17:59
W porządku, tylko że przegrany nie MUSI przyjmować warunków. Więc po co ta retoryka.
roxi / 83.26.110.* / 2005-11-03 00:16
Nie taka byla umowa.To PO mialo wybrac sposrod swoich ludzi a nie PIS i to wg klucza kto ich lubi a kto nie.Jesli PIS potrzebuje PO ,a na pewno potrzebuje,to stwarza odpowiednie warunki.Bez PO nie da rady.Niebawem to zrozumieja
R.Ziemkiewicz / 82.139.12.* / 2005-11-02 14:22
Jak narazie to PO wymachuje Endriu jak cepem i nic wiecej, prosze zauwazyc, koalicja faktycznie rozbiła się o determinacje z jaka Platforma dazyla do objęcia kontroli nad resortami siłowymi. Ciekawe? Żaden z licznych ekspertów przed wyborami nie przewidział, iż o to właśnie będzie cała awantura. PiS nie ukrywał nigdy, że służby mundurowe i specjalne mają dla nich kluczowe znaczenie, PO natomiast to ukrywała, i upór, z jakim postanowiła polec za powrót Konstantego Miodowicza do stosownej agencji ma prawo dziwic kazdego.Jak zatem wytłumaczyć nieprzejednaną postawę PO wobec PiS, żeby nie wyszło, że Platformie idzie tylko o kontrolę nad specłużbami i o urażoną dumę? Sami przywódcy PO zrobić tego nie potrafią, bo i, co tu gadać, o merytoryczne racje w tej sytuacji trudno. Ich mantrą stało się więc powtarzanie, że rząd jest zły, bo go poprze Lepper. Nie żebym ja lubił Leppera, ale trochę to mało poważne. Nie dlatego PiS zły, że robi to co robi, ale że popiera to Lepper. Gdyby nie Lepper, tylko my, to by było zupełnie co innego.
Wapniak / 83.28.173.* / 2005-11-14 11:24
..."CIEKAWE?"... Bardzo ciekawe Panie Rafale!... I to jest to całe clou. Mam na ten temat swoją teorię, której część "rąbka tajemnicy" uchylałem nieraz na łamach tego portalu, więc nie będę się tu powtarzał.
Dziwią mnie tylko te zabawy w układanki politycznych klocków przez niektórych forumowiczów. Ile tracą na to sił. Jak by miało to jakieś znaczenie...Wiadomo od dawna, iż
żadna konfiguracja niczego praktycznie nie zmieni. Bolszewicka globalizacja kapitału - czuwa...
Malutka szansa jest tylko w jednym: jedności. Tylko gdzie jej szukać?...
"Biedny Lepper!?"... Obcierając sobie gebę Lepperem /przepraszam/, każdy zdrowo myślący zrozumie słabość i bezradność w ukrywaniu istoty swych celów... Partii ze znanym rodowodem. No, ale do tego trzeba większej wiedzy. Nie tylko tej, z pierwszej strony gazet....O tym też pisałem i dałem temu wyraz. Więc, cóż..."każdy medal ma dwie strony i nic nie jest dziełem przypadku". Te banały się niestety sprawdzają, przykro mi.
a / 80.48.97.* / 2005-11-02 13:53
Opinie negatywne, to brak obiektywizmu.
Wszyscy, którzy przeciw nam, do drugiego rzędu.
Pan Lepper, no on nie jest taki zły.
Tusk tak chce władzy, że .... z niej zrezygnował.

Pożyjemy, zobaczymy, z programu rządu widać, że bogacze nie mają się raczej czego obawiać, a biedni chyba dalej będą biedni, a płace moich pracowników raczej nie będą gwałtownie wzrastać, i oto chodzi.
piotr / 217.172.242.* / 2005-11-02 22:07
Hahaha. I to jest właśnie sposób widzenia demokracji przez PiS. Kto nie głosuje na PiS ten złodziej albo bogacz. Litości!! Chcecie powrotu do czasów: jedna partia, jedna władza ?
To są poglądy wyznawców O. Rydzyka, którzy w imię miłości głoszą nienawiść do kogokolwiek różniącego się w jakiejkolwiek dziedzinie.
writekiller / 84.40.139.* / 2005-11-02 13:24
Dawno już nie czytałem tak stronniczej wypowiedzi "eksperta". Panie i Panowie z money.pl - więcej obiektywizmu!
w / 84.10.199.* / 2005-11-02 22:42
Niestety, brakuje tego obiektywizmu niemalże we wszystkich mediach. Przykre, bo przecież nie chodzi o to, by pokazać kto jest zły, lecz działać tak, by było dobrze.
ps / 212.160.180.* / 2005-11-02 13:21
Dziwię się, że tak stronnicze komentarze umieszcza się na tak poważnej stronie internetowej. Wypowiedź pana Krzemińskiego ma ton byle jakiego jednostkowego komentarza na byle jakim forum.
muniek / 217.172.242.* / 2005-11-02 22:16
A co to już mamy Białoruś w Polsce? O ile wiem to money.pl nie jest państwowym medium i może pisać cokolwiek mu się podoba. A czy to jest stronnicze czy poprostu fakty to różne osoby różnie to widzą.
Zobaczysz za miesiąc co się zacznie w TVP1, TVP2 i 3 - to dopiero będzie stronnicze jak PiS dorwie się do telewizji. Wtedy będziemy podziwiać kolejne sukcesy rządu, a każdy w portfelu będzie miał coraz mniej ...
Nowy / 83.30.11.* / 2005-11-02 13:17
A swoją drogą ciekawe jakie komentarze Pan Politolog
wygłaszał w czasach komuny, bo sądząc z wyglądu
w tych czasach już był politologiem (ależ to specjalizacja!)
gs / 80.53.44.* / 2005-11-02 13:08
Na szczęście nikt się tymi bzdurnymi komentarzami Pana Krzemińskiego już nie przejmuje.
Barti / 156.17.118.* / 2005-11-02 13:18
Ja sie zgadzam z poglądami autora, to przede wszystkim z winy PiS nie doszło i raczej juz nie dojdzie do kalicji z PO, Pozdowiska
pepe / 212.160.180.* / 2005-11-02 13:14
całkowicie się zgadzam. Komentarz taki powinien być przynajmniej obiektywny, a nie ma ani słowa o postawie PO???????
hagi / 217.167.123.* / 2005-11-02 10:40
Pan Krzemiński zawsze wypowiada się tak i wygląda jakby zjadł enyklopedię 24 tomową i posiadł całą wiedzę, dlatego nie jest dla mnie obiektywnym komentatorem sceny politycznej, trochę skromności nie zaszkodzi.
roxi / 83.26.110.* / 2005-11-03 00:34
Podzielam w pelni opinie pana Krzeminskiego.Opisal jedynie fakty ktore dokladnie ilustruja dzialania PIS.Postawa :rzadzic za wszelka cene nawet za cene ukladu z kryminalistami(samoobrona) i z ziejacymi nienawiscia zwolennikami radia Maryja.Swoja droga jak to sie ma do dekalogu,ktory rzekomo wyznaja jako chrzescijanie.Glosami tych ludzi Kaczynscy wygrali a to sie zemsci na nich niebawem ale takze i na nas jako obywatelach tego kraju a w chwili obecnej to juz pewnie kolonii Kaczynskich
j&g / 84.40.183.* / 2005-11-03 06:32
Popiream opinie Pan Krzeminskiego PiS nie zrobił nic żeby stworzyć koalicje wszystko co zaproponował Platformie to wejście do koalocj i na swoich warunkach .Marszałek Tak owszem ale nie ten kandydat co chce Platforma resorty tak owszem wszystkie te które daje Platformie i żadne inne resorty w których tylko cudotwórcy mogą zrobić porządek.Jedyna koalicja to z Leperem człowiekiem który jest v-ce marszałkiem sejmu i przy okazji skazany prawomocnym wyrokiem sądu obciach na cały w republikach bananowych nie ma takich kompromitujących wywiadów .Wytykaja nam to na swiecie i nie stety mają racje
Łukasz / 62.87.243.* / 2005-11-03 10:05
A ja sądzę, że jak ma być koalicja to osoby na stanowiskach trzeba uzgodnić .. Zwłaszcza stanowisko marszałka sejmu. Nie jest tak ze jak się mówi, że jedna partia ma wyznaczyć kogoś na jakieś stanowisko to może wytypować KOGOKOLWIEK. Powinna wziąć pod uwagę opinię drugiej partii o kandydacie.
W PO jest niewielu polityków zdyskredytowanych w oczach PiS w czasie kampanii przez swoje brudne ataki.
Komorowski, Gronkowiec (HGW), Schetyna czy Niesiołowski niewątpliwie wypowiadali się nie tyle krytycznie, co rzucali błotem (Niesiołowski w tym samym numerze Angory, w którym ukazał się słynny wywiad z Kurskim). ŻADNA z tych osób nie nadaje się na MARSZŁKA.
I to jest oczywiste!!!! PO nie narzucało Tuskowi tej funkcji nie mówiło, że TUSK MUSI zostać marszałkiem ... Mówili jedynie, że Komorowski nim nie może zostać!!! I mówili, że TUSK mógłby. Ale ten "nacisk" w porównaniu ze świętym oburzeniem PO, że Kaczyński nie został premierem jest żaden.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy