Forum Polityka, aktualnościKraj

Politycy o wyjściu z Afganistanu - to element kampanii

Politycy o wyjściu z Afganistanu - to element kampanii

skomentuj
Wyświetlaj:
Leszk / 188.147.133.* / 2010-06-14 00:07
Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego.
Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle.
W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.

3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany.

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalkii, jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.

6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.

7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków
i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską.
Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał?
Bronek Error / 83.31.224.* / 2010-06-13 16:49
A Bronek wychodzi z NATO http://www.youtube.com/watch?v=Vfo2Btjmac0&f
Bombelman / 2010-06-13 16:38
Panie Napieralski,zwracasz się do partii o konkrety ,ale nikt panu nie udzieli odpowiedzi,ponieważ jest to partia niekonkretna.Miro.Zbycho czy Rychojak przejdą kursy na temat Afganistanu,a to trochę potrwa,dopiero w TVN narysują Panu na tablicy,gdzie na mapie znajduje się Afganistan.Niesiołowski też panu nic na ten temat nie powie,ponieważ jest na kursie stania w pionie i ma zaklejoną gębę taśmą na czas wyborów.Komorowski w tej sprawie się wypowiada dlatego,że mu tak kazali mówić,ot i cała prawda w tej sprawie.
m-53 / 83.24.7.* / 2010-06-13 16:29

wyraził zdziwienie wczorajszą wypowiedzią Komorowskiego, że jest przygotowywana strategia wyjścia z NATO.

A Tusk wcale się nie zdziwił. Komorowski potwierdził, że kilka dni wcześniej rozmawiał o tym z Tuskiem i byli zgodni.
ALFDAN / 78.10.25.* / 2010-06-13 18:52
Ta wojna jest jak ropiejaca rana calego swiata , nie oczekujmy zdecydowanych dzialan ze strony naszych polityow bo ich decyzje sa calkowicie uzaleznione od decyzji jakie podejmuja wielcy tego swiata a dzisiejsi "wielcy" sa bardzo mali , kacentruja sie na malych interesikach a ich perspektywa zaczyna sie i konczy na sadazach ktore sa jedynym wyznacznikiem ich dzialania . UE jest calkowicie pozbawiona przywodztwa pograzona w marazmie, a USA nie potrafia myslec dzis o niczym innym niz Chiny, czy to sie zmieni nie sadze ,a to oznacza ze bedziemy siedziec w Afganistanie w nieskaczonosc pozostaje nam tylko modlic sie o to by naszych zolnierzy zginelo jak najmniej !
skomentuj

Najnowsze wpisy