Forum Forum dla firmKadry

Polki często kierowniczkami ale nie prezesami

Polki często kierowniczkami ale nie prezesami

Money.pl / 2011-03-08 07:46
Wyświetlaj:
darek69 / 195.116.177.* / 2011-03-14 10:35
Myślę że wszystko ma swoja cenę. Kariera w tych czasach wymaga wielu poświęceń i tak się dzieje. Im człowiek bardziej "świadomy" i aktywny tym trudniej jest mu zapanować nad tym co najważniejsze, nad sobą.
Marysia28 / 178.36.24.* / 2011-03-12 10:03
Myślę, że kobiety na kierowniczych stanowiskach są lepiej zorganizowane, bo oprócz pracy na ich głowie jest pranie, gotowanie oraz opieka nad dziećmi (a często i zaoczne studia uzupełniające lub podyplomowe). Gdy patrzę na koleżanki, które mają odpowiedzialną pracę, a ponadto zajmują się domem, dziećmi i dostają wysokie oceny na studiach, to jestem pod wielkim wrażeniem. Aż trudno uwierzyć, kiedy one znajdują na to wszystko czas. Dodam, że ich mężowie też pracują i nie garną się do pomocy w domowych obowiązkach.
swiatowy_kryzys / 193.109.225.* / 2011-03-08 10:21
cyt. "Panie nadal mają w Polsce problem z dotarciem na sam szczyt i osiągnięciem pozycji lidera swojej organizacji."

może po prostu się nie nadają ?
niwzab / 81.219.105.* / 2011-03-08 07:46

Panie nadal mają w Polsce problem z dotarciem na sam szczyt i osiągnięciem pozycji lidera swojej organizacji. Tylko 4 procent kobiet na kierowniczych stanowiskach pełni funkcję prezesa. Z kolei tylko 3 procent dużych i średnich firm w Polsce kierowanych jest przez panią prezes. Tymczasem we Francji i Niemczech odsetek ten wynosi 10 procent.


A czy facetom zaczną rosnąć cycki i będą ucinać nam wacki? Ludzie ten Świat wariuje. U większości moich znajomych kobiety zarabiają więcej niż mężczyźni - zamian za to rówieśniczki, co mają teraz ok 36 lat jeszcze nie mają dzieci i wcale się nie zanosi, bo jak już ktoś w wir kariery się wpląta, to ciężko się z niego wyplatać. Im wyżej tym trudniej !

Najnowsze wpisy