Forum Forum finansoweKredyty

Połowa Polaków to pesymiści: Będzie trudniej spłacać raty

Połowa Polaków to pesymiści: Będzie trudniej spłacać raty

Wyświetlaj:
JX / 91.193.160.* / 2008-10-24 13:03
Nakręcanie atmosfery paniki trwa! Media i spekulanci w swoim żywiole.
Dlaczego nie pisaliście o łatwiejszym spłacaniu kredytów, kiedy złoty latami umacniał się?
Opłacalność kredytu w walutach nadal ma przewagę nad tymi w złotym, a poza tym to potrwa bardzo krótko!
Zaraz będą kupować taniego złotego i jeszcze tańsze akcje.
JX / 91.193.160.* / 2008-10-24 12:57
W takim razie ja kupuję akcje firm produkujących skarpety i rajtuzy!
Qmaće / 83.7.151.* / 2008-10-17 14:40
Ludzie przestańcie siać panikę. Ciągnął was za sznurki jak chcą a Wy jak kukiełki siejecie zarazę. Nie rozumiecie, że skrajna euforia jak i skrajny pesymizm to pożywka dla spekulantów. Oni tylko na to czekają. Opamiętajcie się.
persefona / 87.207.37.* / 2008-10-18 07:34
Zgadzam sie Tobą Qmace, ale z drugiej strony panika rozsiewa sie przez brak kompletnych informacji, przez niedomowienia, sama pracuje w banku i jestem niedoinformowana. przez to w firmie jest "cieżka" atmosfera, bo ludzie nie widza co z nimi bedzie.... sama mam kredyt na mieszkanie w CHF , ale raczej tym sie nie martwie, predzej tym czy za chwile nie strace pracy, przez to jak sie dzieje na rynku. Mysle, że gdyby ludzie byli lepiej informowani, wiedzieli by na czym stoją (czy ew leża) i nie było by zjawiska paniki w Polsce, a tak brak informacji powoduje dopowiedzenie sobie scenariusza i tajk powstają plotki...
rty / 83.7.65.* / 2008-10-17 23:03
Przecież 95% tutaj piszących to spekulanci.
Chcą wahań, chcą hossy, chcą bessy...
arch / 2008-10-17 14:58 / Tysiącznik na forum

Opamiętajcie się.

Palanci Obłudnicy

WIG -58%
WIG20 -56%
MWIG40 -70%
SWIG80 -65%

ciekawe kiedy napiszą że kryzys zaczął się w Polsce -:)
lkjh / 83.7.9.* / 2008-10-17 12:49
Kiedy będzie w końcu ten BANK RUN??
arch / 2008-10-17 13:53 / Tysiącznik na forum
Niedługo -
UniCredit mniej przychylnie o polskich bankach

KZ, Bloomberg
asdfasdf / 85.222.86.* / 2008-10-17 23:01
Panowie, ona jest z dreamstime, to musi być dreamgirl :)
tuseczek / 156.17.201.* / 2008-10-17 11:46
to dlaczego trudniej ma się spłacać kredyty? Przecież podwyzka rat kredytów to dowód na rosnący dobrobyt POlaków za rządów POpicerów. Drozsze raty to większe zyski banków i dowody na większe sukcesy platformianego chłamu.
Pilsener / 2008-10-17 13:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W polsce nawet urodzaj to klęska i kryzys.
arch / 2008-10-17 12:11 / Tysiącznik na forum

to dlaczego trudniej ma się spłacać kredyty?


spokojnie poczytaj
0-----:(((((Przeciętna rata kredytu mieszkaniowego we franku
w ostatnich tygodniach wzrosła o 26 % ! ! !.
arch / 2008-10-17 11:37 / Tysiącznik na forum
To jest pisowskie straszenie .
Jest ok.
full / 91.192.197.* / 2008-10-17 11:09
Przytoczę znane powiedzenie: pesymista to dobrze poinformowany optymista. Widać, że ludzie są coraz lepiej poinformowani.
dummy Jasiek / 83.29.220.* / 2008-10-17 11:09
Ale matołek z tego gościa, przeczy nawet hipotezom dobrze udokumentowanym, takim jak POLYANNA. A co do kryzysu, to trzeba zobaczyć jak dzisiaj banki dołuja GPW.
Bedzie jeszcze większe badziewo niż w USA, bo banda rudego to same psychole i kabotyny
polaczek zarezerwowany? / 87.205.180.* / 2008-10-17 11:01
Czyli druga połowa Polaków nie umie czytać i pisać, tz Ci co nie są "pesymistami"?
fred / 2008-10-17 10:45 / Bywalec forum
Raczej realiści.
Wiedzą, że preteksty są wykorzystywane bezlitośnie.
Potem wielkie przyjęcia w SPA . - dla managementu...
arch / 2008-10-17 11:41 / Tysiącznik na forum

Wiedzą,

Bo płacą frajerzy odsetki które rosną z tygodnia na tydzień !
-0-----:(((((Przeciętna rata kredytu mieszkaniowego we franku w ostatnich tygodniach wzrosła o 26 % ! ! !.
hamulec postępu / 83.27.57.* / 2008-10-17 10:39
Kryzys finansowy? Jasne jakiś pretekst trzeba znaleźć. Powtarzam kolejny raz: to przykrywka do czegoś znacznie poważniejszego. Do zmiany porządku świata!!! Aby osiągnąć cel trzeba ludzi przerazić!!!! Nie przestraszyć!!! Jeśli stracą 50% majątku będą przestraszeni, ale jeszcze mogą opierać się zmianom. Muszą stracić 90%, wtedy zgodzą się na wszystko, co zaproponują im "zbawcy" którzy do biedy ich doprowadzili. Nadchodzą naprawdę trudne czasy totalitaryzm, zamordyzm, inwigilacja, zniewolenie. Wiem, co niektórzy poczytają mnie za idiotę, lub nawiedzonego. Ten system jest już wdrażany od kilku lat, powoli, skutecznie postępuje inwigilacja i zniewolenie. Preteksty są odpowiednio dozowane: dziura ozonowa, terroryzm, globalne ocieplenie, kryzys finansowy, zagrożenia z kosmosu (asteroidy, meteoryty) itp. Od zarania ludzkości przeróżni szamani zniewalali człowieka strasząc go zagrożeniami i podając swoje skuteczne metody obrony, oczywiście czerpiąc ogromne zyski dla siebie, czas płynie, zmieniają się tylko metody i preteksty.
e.gon / 198.28.69.* / 2008-10-20 09:56
Coś w tym jest. Jedynie rządy zyskają na obecnym kryzysie. Powiększą swoją sferę władzy nad obywatelami. Reszta straci.
kaczordonald / 149.254.192.* / 2008-10-17 21:17
IESTES WARIATEM..ALE WIESZ.W WIELKA BRYTANIA ZACZYNA WPROWADZAC WLASNIE SYSTEM KTORY POZWOLI MONITOROWAC WSZYSTKIE BEZ WYJATKU ROZMOWY TELEFONICZNE W KRAJU ORAZ KAZDY EMAIL.JAK ZADZWONISZ PO PIZZE CZY TAXI TO TEZ BEDZIE W BAZIE DANYCH
hamulec postępu / 83.27.28.* / 2008-10-18 13:09
IESTES WARIATEM. Liczyłem się z taką opinią i nie odmawiam Ci prawa do takiego osądu. Być może jestem przewrażliwiony na punkcie osobistych wolności. Uwzględnij jednak fakty które upoważniają mnie do takiego widzenia świata.
1. Płatności za pomocą kart - totalna kontrola przepływu pieniądza (kto,komu,kiedy i gdzie zapłacił)
2. Telefony komórkowe - możliwość lokalizacji rozmówcy pewnie z dokładnością do paru metrów, o rejestrze połączeń (a być może i treści rozmów) nie wspomnę.
3. Powszechność kamer na ulicach.
4. Fotoradary na drogach.
5. Kamery na satelitach.
6. Przymiarki do wprowadzenia dowodów biometrycznych.
7. Wspomniane przez BaBe chipy - to tylko kwestia czasu i postępu technologii.
Pięć pierwszych punktów to już codzienność, dwa pozostałe to kwestia najbliższych lat.
Oczywiście wszystkie te działania mają mocne uzasadnienie: bezpieczeństwo, obniżka kosztów, oszczędność czasu, wygoda itp. Gdyby było inaczej nie znalazłoby to uznania "szerokiej publiki" że użyję takiego delikatnego sformułowania.
Nie wiem ile masz lat i jak daleko sięga Twoja pamięć, ale zapewniam Cię, że mimo tych udogodnień ludzie nie mają więcej czasu dla siebie (a powinni mieć, przecież wiele spraw mogą załatwić nieporównywalnie szybciej niż np 30 lat temu), wcale nie czują się bezpieczniej, tak w skali globalnej jak i lokalnej, nie wzrosło też ich bezpieczeństwo ekonomiczne, a wyższy poziom konsumpcji to w większości "na kredyt" - jakie to niesie zagrożenia, wielu przekona się niebawem, niektórzy to już przerabiali.
Wzrasta natomiast uzależnienie człowieka od różnych instytucji w których posiadaniu są te wszystkie informacje i zapewniam Cię że zostaną wykorzystane przeciwko Tobie.
To tylko kwestia czasu, pieniądz jako taki zniknie z obiegu, WSZYSCY będą płacić kartą (raczej chipem), Twój samochód też uruchomisz chipem, a jeśli popełnisz parę wykroczeń drogowych to nie dojedziesz do domu, bo "chip" odbierze Ci prawo jazdy i unieruchomi silnik, o wyczyszczeniu Twojego konta nie wspomnę. Uwierz mi to nie fikcja to przyszłość. Najgorsze jest to że nie widzę możliwości zatrzymania tego procesu, bo szeroko pojęta publiczność akceptuje ten "postęp" z aplauzem. A ja cóż liczę że dożyję w "starym systemie" swoich dni. Nie mam telefonu komórkowego, żadnej karty płatniczej, kredytowej itp, hamuję ten postęp na miarę swoich możliwości choć wiem że to absolutnie nic nie zmieni w skali globalnej, ale mam spokojne sumienie że nie przykładam ręki do budowy tego systemu i naprawdę mam duużo wolnego czasu dla siebie i rozwoju swoich pasji i zainteresowań i myślę że to jest w życiu najważniejsze, przynajmniej w moim życiu.
kamail / 91.90.178.* / 2008-10-21 00:42
Zauważcie proszę jaki mam fajny bajer w laptopie - skaner linii papilarnych, całkiem bez sensu bo spowalnia start kompa ale gadżet coraz powszechniejszy. A firma co go wprowadziła w 1943 Hitlerowi robiła bazę danych, numery z tej bazy jeszcze ludzie mają na rękach. Nadchodzi era postindustrialna, new world order - poszukajcie sobie w necie.
out of name / 80.195.201.* / 2008-10-19 17:49
hamulec postępu ma rację, obejrzyjcie te linki

http://prawda.cba.pl/system-rezerwy-federalnej/

http://video.google.com/videoplay?docid=-5739634563260751371

http://video.google.pl/videoplay?docid=-5870901554543719947&q=zeitgeist+polskie+napisy&total=5&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=0

http://video.google.com/videoplay?docid=3803479213130455881

http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/iluminaci/dolar.html
Immortal-Hunter / 193.151.115.* / 2008-10-17 19:30
I oto bankowcy stworzą świat prosto z filmu "Sędzia Dred" i będzie git, bo będzie można postrzelać sobie do tych bankowców. Jak się będzie w wyrzutkiem rzecz jasna :P
BaBe / 79.184.231.* / 2008-10-17 10:58
A na koniec będą wszczepiać czipy do dupy. Jak ktoś się nie podporządkuje, wyłączą czipa.
Handel wyrokami 1 / 83.26.21.* / 2008-10-17 10:38
Tak własnie wyglądaja rządy Aferałów II.
Gwałtownie spada w sondażach popularnosc Tuskowegpo rzadu !

Cała ta PO to banda oszustów i nierobów
full / 91.192.197.* / 2008-10-17 10:58
Zmień forum. Twój bełkot wyraźnie odstaje od rzeczowych wypowiedzi. Mimowolnie działasz na szkodę PiS ale może o to ci chodzi?
polak 2 / 89.78.29.* / 2008-10-17 10:23
sprzedawali mieszkania kasę na giełdę,a na kredyt kupowali mieszkania,i bańka pękła.
arch / 2008-10-17 11:46 / Tysiącznik na forum

i bańka pękła.

koncierta nie budiet patamu szto Sasza i Boria zapizdili patiefon!!!
Pilsener / 2008-10-17 08:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak tu być optymistą? W ciągu kolejnych 10-15 lat wyjedzie z polski kolejne 2-3 miliony polaków, załamie się budowane z takim trudem przez polityków cierpiących na nostalgię za komunizmem państwo mini-rad, zabraknie frajerów chcących pracować na czyjeś przywileje i emerytury, na 5 polaków będzie jeden emeryt, jeden rencista, jeden urzędnik, jeden pracownik sektora publicznego i jeden prywatnego, który będzie pracował na całą 4-tkę. Tylko w polsce polaków tak bezczelnie okrada, poniża i oszukuje ich własny kraj - kraj wrogi dla swoich obywateli, traktujący ich jak bydło, które nie ma żadnych praw. Standardy wolności i demokracji są na poziomie Burundi, a perspektyw na przyszłość brak, na 5 ostatnich rządów wszystkie były socjalistyczno-konserwatywne. Jak tu być optymistą?
olowas / 2008-10-22 18:13
rzadko się aż tak bardzo zgadzam jak z Pilsenerem, niestety
Strach się bać / 83.22.188.* / 2008-10-17 09:27
Co racja to racja. W stosunku do innych krajów zachodnich zarabiamy drobniaki a ceny za towary i usługi są na poziomach zachodnich. Handel ze wschodem leży pod psem, co kiedyś było podstawą Naszego rozwoju. Większość Polskiego towaru szła do Rosji oraz Ukrainy. To zostało odcięte po "otwarciu granic na zachód" i widać tego skutki. Przedsiębiorcy zamykają firmy bo na rodzimym rynku Naszych obywateli stać co najwyżej na produkt chiński (wyłączając Warszawę gdzie podobno żyje się lepiej) .Coraz mniej ludzi też chce płacić za usługi więc proszę Was jak może być lepiej?? Ciężko być optymistą ze 100wką w kieszeni. Nie wiem jak do tego doszło ponieważ specjalistą nie jestem, ale przeciętnego obywatela to czeka los przedwojennych parobków u bogatych panów, takie jest moje zdanie jak patrzę na dzisiejszą sytuację. Bardzo bym chciał się mylić:(
Mr Bear / 217.98.12.* / 2008-10-17 08:47
Pilsener, ja wiem że dobrze nie jest, ale spokojnie - mamy piątek :) Zaraz weekend. Odkręcisz wieczorem kaloryfer, włączysz Tv, chlapniesz piwko... będzie ok...
kaczordonald / 149.254.192.* / 2008-10-17 21:29
TO WLASNIE ROBIE KIEDY CIE CZYTAM.ALE JESTEM W LONDYNIE..A NIE JESTEM PEWIEN CZY W POLSCE WSZYSTKICH JEST STAC NA ODKRECENIE KALORYFERA
Pilsener / 2008-10-17 13:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I tak dzisiaj zrobię - a jutro muszę od nowa przeanalizować sytuację makroekonomiczną i przyjrzeć się bliżej W20, zmodyfikować swoją strategię - oszacować nowe dno, porównać obligacje vs lokaty, przeliczyć akcje, zaplanować nowe posunięcia - nie ma lekko, nie pozwolę, żeby mnie duży spadek zastał nadzianego akcjami, przydałby się jakiś dłuższy trend boczny, żeby to ogarnąć.
Xman / 83.7.151.* / 2008-10-17 10:16
A ja mam syna o imieniu Frank i na myśl że będzie mi rósł przez 20 lat dostaje fobii :)
Pilsener / 2008-10-17 13:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A jak ja brałem kredyt - frank dołował, stopy rosły, a ceny nieruchomości szły w górę - miałem zaklepane tanie mieszkanie, musiałem brać kredyt, bo był ostatni gwizdek. Po wyrwaniu sobie połowy włosów wybrałem złotówki - dosłownie jak między młotem a kowadłem. Wyszło mi, że żeby spać spokojnie złotówka musi się mniej więcej rocznie osłabiać nie szybciej niż różnica w oprocentowaniu obu kredytów. Na krótki termin CHF bym brał bez pytania - ale kto mi zagwarantuje co będzie za 10 lat?
Mr Bear / 217.98.12.* / 2008-10-17 14:50
Też mam kredyt w PLN, bo akurat sytuacja CHF/PLN tylko na to pozwalała. I była to bardzo dobra decyzja. Ale moim zdaniem, ci co wzięli franka na długi termin to jednak nie stracą. Gorzej właśnie jak na krótki (żeby za niedługo sprzedać mieszkanko) - ci popełnili błąd, szczególnie jak wzięli kredyt w CHF w tym roku. (Krótki termin mam na myśli 2-3 lata, bo w tym roku faktycznie na kredycie w CHF można było ładnie zyskać w ciągu kilku miesięcy - bo potem już niestety nie).
Mr Bear / 217.98.12.* / 2008-10-17 10:29
E tam, frank teraz się skorygował bo musiał - mówili o tym już w styczniu br. - oczywiści ci co nie mieli interesu w tym, żeby wciskać ludziom kredyty we frankach - prawda była taka, że od października ubiegłego roku kredyty te były bardzo ryzykowne. Ale, jeżeli nie masz zamiaru sprzedać wcześniej mieszkania, to możesz spać spokojnie - co by się nie działo, raczej nie stracisz. A jak wejdziemy do ERM2 i złotówe wywali w górę to najwyżej przewalutujesz i jeszcze na tym zyskasz. A na razie mamy piątek... :)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: