Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polscy studenci wrócą z emigracji. Była wiceminister jest tego pewna

Polscy studenci wrócą z emigracji. Była wiceminister jest tego pewna

Wyświetlaj:
czy to wazne / 207.34.120.* / 2016-04-08 23:34
Ukończyła studia z zakresu finansów i statystyki w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. Kształciła się również na Uniwersytecie Calgary i w INSEAD[1]. - to wikipedii

czyli generalnie za granica nie odniosla zadnego sukcesu a w planowaniu to doktorat nalezy sie Mike Tysonowi "kazdy ma plan dopoki ktos mu nie wlanie w ryj".

tej pani juz podziekujemy
kris10051972 / 178.235.29.* / 2015-12-24 20:41
„Macie mieć nie taki ustrój, jakie bogate państwa Zachodu mają teraz – lecz taki, jakie miały wtedy, gdy były tak biedne, jak Wy teraz”
Milton Friedman
Roman 58 / 31.6.145.* / 2015-12-24 11:47
Kobiecie się pomieszało, może ona tyle tutaj zarabia. Polacy to naród, który jest osłabiany przez takich ludzi, którzy obecnie kierują Polską. Jeżeli cokolwiek się zmieni, to tylko na gorsze. Polaku zostań na emigracji i buduj swoją zasobność, a nie patrz na baranów z sejmu
Zapora / 83.14.31.* / 2015-12-24 11:31
Śliczna , przepiękna dziewczynka ,reszta jest nie istotna ,zgadzam się cokolwiek powie
piotr460 / 93.99.78.* / 2016-09-03 05:50
Pisz na temat. uroda niema nic wspulnego z uroda
Mrws99 / 88.105.159.* / 2015-12-24 10:48
Co za glupia baba w dupsku jej sie pomieszalo ja mieszkam i pracuje w anglii 12 lal jestem kierownikiem dzialu cnc zarabiam 22 funty na godzine i mam swoj dom tu w anglii i ani mi sie mysli wracac do polski i pracowac na bande zlodzieii z sejmu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Polak1028 / 31.61.140.* / 2015-12-24 10:48
Pani Prezes .
Proszę uświadomić czytelników portalu na ile wyceniana jest godzina pracy polskiego inżyniera w polskim oddziale GE.
Robicie corocznie takie zestawienie porównawcze waszych kosztów pozyskania fachowej siły roboczej.
Z tego co pamiętam to jesteśmy najtańsi w europie.
Koszt godziny pracy polskiego inżyniera to 12 EURO , koszt pracy niemieckiego inżyniera to 120 EURO.
To jak jest z tą trawą Pani Prezes ??????
boas / 193.201.167.* / 2015-12-24 10:38
Jeżeli ta pani również inne prognozy ma tak trafne ,o gratuluję takiego ministra...
OLO!!! / 84.40.211.* / 2015-12-24 10:10
Od 10 lat pracuję za granicą. Kilka razy próbowałem wrócić do PL .Ja też zawsze czuję się Polakiem i co z tego? Na moją jedną miesięczną pensję w Danii na tym samym stanowisku pracy musiałbym w Polsce pracować praiw pół roku ! Polska to kraj trzeciego świata !
PIS da / 66.249.93.* / 2015-12-24 09:37
Oczywiście, że wrócą ale po resztę swoich klamotów. Skąd wytrzasneliście tą lalę.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
sodekso / 77.255.90.* / 2015-12-24 08:16
Nie rozumiem skąd ta kobieta taki pomysł wzięła. Naprawdę jeśli w Polsce są tylko "tacy" opiniotwórcy to naprawdę nasz koniec jest blisko
ArturHH / 92.76.75.* / 2015-12-24 08:06
Zastanów sie co ty pleciesz babo. W Polsce inżynier szczebla średniego czyli pomiot w firmie ktory nie ma nic do powiedzenia a ma tylko wykonywać rozkazy innych, zesikany o prace bo w pobliżu nie ma innego zakładu gdzie mógłby godnie pracować zarabia w okolicy tego co w Niemczech ustawowo ma zagwarantowane sprzątaczka czyli 9.55 euro na godzine czyli ok 40zł. Założę sie ze sprzątaczka w swojej pracy ma wiecej do powiedzenia niż ten inżynier i napewno mniej stresującą prace. Wyjechałem do "Reichu" 3 lata po studiach ekonomicznych czyli 8 lat za późno. Zmarnowany czas na studia jak i potem marna praca za marne pieniadze. Pochodzę z niewielkiej mieściny. Pracy jak na lekarstwo, jak jest to wymagania z kosmosu a płaca minimalna. Przykład zony ktora razem ze mną studiowała to praca w biurze rachunkowym za 1000zł 5x w tygodniu od 9-15godz tu UWAGA na czarno!!! Ubezpieczona w PUPie była na mnie. Przyszła decyzja dość, wyjeżdżamy. Wyjechaliśmy do Niemiec, znaleźliśmy prace przez net i wszystkie sprawy w PL zamknęliśmy w 5-6 tygodni. Praca na początku beznadziejna, sprzątanie w hotelu i to przez agencje pracy czasowej ale była wypłata (oszukana bo oszukana ale była i pozwalała na spokojne przeżycie i zawsze coś zostało) i poronione opłaty za nas; ubezpieczenia itd. Zapisalismy sie do szkoły na język, zona szybko zmieniła prace na sprzątanie w szpitalu, praca dalej do czterech liter ale juz wszystko jak na papierze i skrupulatnie liczony czas pracy. Ja męczyliśmy sie jeszcze ponad rok. Po roku poszedłem na zasiłek i do urzędu ze ja tak robic dalej juz nie chce, na co pytanie a co pan chce? Mowię ze w zawodzie raczej pracy nie dostanę bo język dopiero na podziemie B1 był, ze moze na kierowcę ciężarówki bym poszedł ale prawko za drogie bo 7tys euro kosztuje. Tak ucieszonego urzędnika w zyciu nie widziałem. Wyciągnął papiery, mowi ze samo prawko to mało on mi Doda jeszcze kilka kursów i napewno po nich dostanę prace. Tak zrobił. Do prawa jazdy dołożył mi, ja nie wiem jak to sie po polsku fachowo nazywa ale to obsługa takiego dźwigu na aucie (ladekran), przewóz materiałów niebezpiecznych (ADR), dwa kursy dodatkowe na takie kontenery co na własnych nogach stoją (wechselbrucke), wózki widłowe, itd. Łącznie wybrał mi kursów za 16tys euro i za to zapłacili, do tego na okres szkoły został wstrzymany zasiłek i w jego wysokości dostawałem pieniadze na naukę w tej samej wysokości a zasiłek miałem dostawać ewentualnie po szkole gdybym pracy nie znalazł. Do DEKRA chodziłem 7 miesięcy, po szole do wyboru mieliśmy ponad 150 firm w których mozemy pracować a w klasie było nas tylko 12 osób. Wybrałem hurtownie napoi, nie lekka praca była na początku ale kasa dobra, robię tam juz 9 rok, teraz tylko odbieram od producenta i wyrzucam towar u nas netto mam 2200euro za max 50h (wiem dużo pracuje ale ja to kocham) pracy od pon do piątku i raz w miesiącu sobota, wszystko na papierze, na święta co rok 1000euro, na wakacje co rok 1000euro a jak nie chorujesz przez cały rok to nawet 1500 mozna dostać. Zona zmieniła prace na pomoc przedszkolanki, robi 30h tygodniowo za 1250euro netto plus dodatki na święta i wakacje, nie jak moje ale ma. Rata za dom 900euro, kredy wzięliśmy 4 lata temu na 15 lat, zona jeździ nową (znaczy teraz ma juz 2 lata ale kupiona w salonie) Kugą a ja 2 letnim używanym Mustangiem. 3500 euro pozwala na dużo, w Polsce nie mieliśmy szans na takie życie, co roku 2x wyjeżdżamy na "zagraniczne" wakacje, nie jakieś drogie, Grecja, Turcja, Egipt, Tunezja, Maroko, Djerba, Ibiza, raz byliśmy w Dubaju i raz w Tajlandi. Po co ja mam wrócić do kraju, wytłumacz, co mi tam zaoferujesz. Ja z doświadczeniem pójdę i za jazdę wokół komina 2tys dostanę a na papierze minimow krajowe zona ile zarobi 1200-1400? Nie dziękuje. Zostaje.
evelle / 82.69.247.* / 2015-12-24 11:46
no to rzeczywiscie jest sie czym chwalic, zona zarabia niewiele wiecej niz niemiecka patologia otrzymujaca H4...po studiach, nawet polskich, sprzatac dla niemca albo bawic (bo chyba o edukowaniu nie ma mowy jesli jezyka nauczyla sie niedawno i ciagle on ewoluuje) dzieci to naprawde szczyt wszystkiego. A najbardziej zenujace sa te opisy "czym jezdzi", nie musisz dodawac ze pochodzisz z malego miasteczka. Jeszcze pewnie nie zauwazyles, ze w rzeszy szczytem snobizmu w nieco wiekszych miastach a i zabi=tych wsiach jest rower. Rower! nie "kuga", cokolwiek by to bylo. Wesolych swiat!
bcvgg / 86.27.38.* / 2015-12-24 09:41
Polska nawet swoich obywateli tak nie traktuje........ to jest poprostu inna liga, zawsze tak bylo i bedzie
kaczor dack / 79.173.34.* / 2015-12-24 08:29
wracaj co dziennie dostaniesz oplatek z rana na sumie
hightower / 5.66.35.* / 2015-12-24 07:54
Mieszkam na wyspach od 7miu lat.Realia z ktorymi tutaj sie zetknalem calkowicie roznia sie od polskich .Poczawszy od kultury na drogach,bezpieczenstwa,zarobkow,szacunku innych ludzi,pogody ducha,,uprzejmosci etc.W Polsce prowadzilem rozne biznesy ktore dzieki wyzyskowi czlowieka przez czlowieka,zusu I skarbowki zakonczyly sie klapa.Tutaj czlowiek wie ze zyje I ma perspektywy rozwoju.Jesli kiedykolwiek wroce do mojego ukochanego kraju to po 60tce.Z powazna emerytura w kieszeni.Pozdrawiam odwaznych ktorzy wyjezdzaja za chlebem...
iza377 / 82.69.247.* / 2015-12-24 11:49
kultura to my. obejrzyj sobie te programy CCTV (akurat jestesmy w Londynie wiec przez chwile wlaczylam tv, wiec mialam okazje zobaczyc te "kulture";), zacznijmy od siebie a zaczniemy dostrzegac zmiany!
Mateo don kichot / 176.221.125.* / 2015-12-24 08:49
Ja juz dawno stwierdzilem ze w Polsce sie poprawi jak ja robiora w cholere. Niemcy powinni to przejac i spokoj. Bo u nas juz lepiej nie bedzie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
romwal / 70.49.185.* / 2015-12-24 03:03
Jaki jest w tym problem , komu zalezy zeby naciagac rodakow do powrotow....nie widze takich artykulow w angielskiej prasie nawolujacej anglikow zamieszkalych np. w Australii , nikt nie wola irlandczykow do powrotu ze Stanow .
Czas najwyzszy to sobie uzmyslowic , ze jest nam dobrze tam , gdzie jest dach nad glowa i szacunek dla ludzi....
jonzie23 / 2.120.245.* / 2015-12-24 02:23
Owszem wrócą, ja też chcę wrócić, ale w jakim wieku? Ja planuję tak po 50-tce minimum :)
Lalokalo / 81.247.36.* / 2015-12-23 23:50
Pani po kursie NLP? Patologia i manipulacja trwa. ZACZNIJCIE ROBIĆ COŚ BO KRAJ ZNIKNIE Z MAPY ŚWIATA!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy