Forum Forum dla firmDotacje

Polska: Aborcja będzie legalna?

Polska: Aborcja będzie legalna?

Money.pl / 2008-03-23 16:33
Komentarze do wiadomości: Polska: Aborcja będzie legalna?.
Wyświetlaj:
mika88 / 2008-12-06 12:16
Kobieta ma prawo zdecydować czy zajdzie w ciążę (z wyjatkiem
gwałtu) i powinna podjąć tą decyzje wlaśnie wtedy ! a nie
zastanawiać się po fakcie ! I to nie jest decydowanie "o własnym
losie, własnym życiu" ale o zyciu drugiego człowieka.
Nie będę powtarzać argumentów dlaczego nienarodzone dziecko jest
człowiekiem. Dla mnie to jest oczywiste !!
Moge tylko podzielić sie szczęściem jakie mnie spotkało: moi
rodzice od początku mnie kochali i traktowali jak człowieka.
znalazłam kiedyś w domu książkę z dedykacja "Naszej córeczce w
pierwszą rocznice istnienia. mamusia i tatus" - z data 3
miesięcy po moim urodzeniu.
Myśle tez ze pary starajace sie o dziecko czekaja na nie z
utesknieniem i od poczatku traktuja je jak człowieka własnie.
Jesli taka matka poroni to mówi ze stracila DZIECKO niezalenie
od tego ile tygodni mialo. Jesli matka nie chcaca dziecka dokona
aborcji mówi ze "usunęła ciążę".
Moze warto zadać sobie pytanie: czy chciałbym zeby moja matka
dokonała aborcji bedąc ze mna w ciąży? No skoro nie byłem wtedy
czlowiekiem, to dlaczego nie, prawda??
kiedy to wszystko potraktujemy w odniesieniu do siebie to może
bardziej to zrozumiemy...
Aha - jesli ktoś uwaza ze aborcja nie jest problemem to niech
spojrzy na statystyki: codziennie wykonuje się 126000 aborcji.
Rocznie 42-46 milionów. Mało?
Dlaczego Kościół nie ma prawa wypowiadać nie na temat ochrony
życia i godności czlowieka ? Dlaczego??
Widzę ze używanie terminów takich jak "usuniecie ciąży" i aorcja niewiele mówia o tym czym naprawdę jest aborcja i jakie ma konsekwencje dla zdrowia kobiety (fizycznego i psychicznego). Jesli jej cały organizm jest nastawiony na przyjęcie dziecka i umozliwienie mu rozwoju to ingerencja wydzierajaca je stamtąd musi miec powazne konsekwencje.
Obawiam się, że niektórzy traktuja to zbyt pobłazliwie, jak zabieg porównywalny do wyrwania zęba (tak przy okazji- wyrwanie zęba tez może prowadzic do powikłań chociaz to tylko ząb!).
Pro-life absolutnie !
Ledka / 83.25.180.* / 2008-08-08 14:40
NIE! Aborcja nie powinna być legalna! Jeśli ktoś nie chce dziecka to niech je urodzi i odda do adopcji! a nie usuwa! 100% PRZECIW ABORCJI!
carla71 / 79.190.63.* / 2008-10-30 09:43
Zobaczcie co dzieje się we Wrocławiu, właśnie w związku z aborcją: http://www.mmwroclaw.pl/2185/2008/10/29/aborcja-pod-kosciolem?districtChanged=true , moim zdaniem to już lekka przesada, nie każdy ma ochotę patrzeć na nienarodzone dzieci
Indian Inferno / 24.92.42.* / 2008-04-28 20:16
(obligated to make my rather unsual Polish appear more vivid!)

Czy naprawde morderstwo?
A od ktorego momentu zaczyna sie "zycie"? Kosciol nie potrafi na to wyraznie odpowiedziec.
W medycznych terminach, zarodek jest uwazany za narosl lub wyrostek, nie zycie.

Czy [oczywiscie niezaplodniona] miesiaczka jest morderstwem (oddawanie "pol-zycia", "czastki siebie")?


Argumenty jak "oh, i kim moglby sie ten plod stac" sa po prostu beznadziejne (being awfully stupid). Dlaczego nie WYMUSIC selektywnego rozplodu?
Chodzacy inkubator, wspaniale.

Syndrom poaborcyjny:
Czy kobieta zmuszona do dalszego noszenia ciazy bedzie w lepszym stanie psychycznym? Wiecej kobiet z niechaciana ciaza pokazuje wieksze...disorders i mentalne abnormalnosci (jak samobojstwo, zabiecie dziecka po porodzie) od tych co przeszly aborcje.

Nie da sie zatzrymac ludzi przed uprawianiem seksu -- antykoncepcja nie zawsze dziala.

Skoro nie wolno interweniowac (intervention?) w ludzkie zycie...w takim razie...dlaczego wiec mamy opieke lekarska to begin with?
swiadom2 / 217.28.149.* / 2008-04-30 21:15
Cyt. „A od ktorego momentu zaczyna sie "zycie"? Kosciol nie potrafi na to odpowiedziec.”- i dlatego właśnie chroni życie od zapłodnienia by mieć pewność że nie dokonujemy mordu. Jeżeli strzelasz z pistoletu w drzwi i nie obchodzi Cię to czy za nimi stoi człowiek czy nie, wystarczy Ci ta słodka nieświadomość że może go nie ma to już jesteś mordercą.

Wiesz od którego momentu mogłoby się zaczynać życie? A choćby od 14 lat w przypadku chłopców i od 12 dla dziewczynek. Powód np: uzyskanie zdolności rozrodczych, stopień rozwoju mózgu lub jakikolwiek inny ubzdurany argument jak i te proaborcyjne. Kto wymyśli „wykrywacz dusz” (mniejsza o nazwę) bo nagroda Nobla czeka  .

A może materia/energia to jedyne co istnieje? Kocham obalać poglądy materialistyczne a szczególnie za pomocą fizyki teoretycznej. Miodzio…

„W medycznych terminach, zarodek jest uwazany za narosl lub wyrostek, nie zycie.”- a czyli to nie o prawdę naukową ale o terminy chodzi. Jak nazwiemy człowieka zlepkiem komórek to można amputować a za 10 lat ktoś nazwie człowiekiem i już koniec zabawy. Hehehe, jakie to fajne.

„Argumenty jak "oh, i kim moglby sie ten plod stac" sa po prostu beznadziejne”- niw kim może się stać zarodek tylko kim już jest (lub najprawdopodobniej jest)

„Chodzacy inkubator, wspaniale.”- więc niech ktoś własnym życiem płaci za twoją wygodę? Wspaniale.

A syndrom proaborcyjny to jaki wogóle ma miałby mieć wpływ na to czy zarodek to człowiek czy nie bo dla mnie to jest już nie chyba nie na temat.

„Skoro niewolno interweniowac (intervention?) w ludzkie zycie...w takim razie...dlaczego mamy opieke lekarska to begin with?” – kto się w ten sposób wyraził że ingerować nie można bo ja cały czas tu piszę że mordować nie można. A dlaczego mamy opiekę lekarską?... Chyba proste, żeby ratować zdrowie a przede wszystkim życie, a nie życie komuś odbierać bo tak większość przegłosuje. Co z tego że dla UE marchewka to owoc bo tak ustalono. Nikt głupi nie jest żeby to traktować poważnie. Każdy widzi że to rodzaj korzenia.
manresana / 87.219.119.* / 2009-07-23 20:07
Jestem za legalizacja aborcji!A nawet za jej dofinansowanien czasami kobieta niema pieniedzy wiec niema wyjscia i musi urodzic,czyzby niebylo by lepiej zeby czlowiek byl wolny i decydowal o ilosci dzieci niezawsze srodki zapobiegawcze wystarczaja .PIjaczki ,alkocholiczki rodza dzieci bija je i poniewieraja puzniej rosna sieroty niekochane, zastraszone!Sama mam dwoch synow i niezamierzam miec wiecej dzieci i niepowinieen mi nikt dyktowac co mam robic .
Het / 217.74.68.* / 2008-03-25 07:46
Kiedy referendum?
swiadomdwa / 217.28.149.* / 2008-04-13 14:07
Czyli mamy decydować czy zabijać czy nie, zamiast zastanowić się myśląc logicznie jak postępować byśmy mieli 100% pewności że nie jesteśmy zbrodniarzami. Choćbyśmy przegłosowali że czarne jest białe a białe jest czarna to prawda i tak pozostanie taka sama bez względu na to jak wielu jej zaprzeczy.
novy / 2008-03-25 01:23 / Bywalec forum
Prawo do życia jest NATURALNYM PRAWEM człowieka. Dlatego niezależnie od tego czy prawo stanowione w jakimś kraju dopuszcza czy nie dopuszcza zabijania ludzi (bez wyroku sądu) to jest to wbrew naturze człowieka.

Do zastanowienia:
1. Czy normalna matka zdecydowałaby się zabić swoje dziecko trzymając je na rękach?
2. Dlaczego to "coś", o co jest spór, będąc w łonie matki ma mieć inną (i to mniejszą!) ochronę prawną, niż to samo "coś" będące w inkubatorze?
3. Czy zamordowanie bezbronnego człowieka licuje z godnością istoty ludzkiej?

Zamordowanie bezbronnego człowieka (z jakichkolwiek przyczyn) z całą pewnością zostawia ślad na psychice (ostatnio doniesiono o samobójstwie Emmy Beck). Uraz poaborcyjny występuje u kobiet niezależnie od tego czy dokonały aborcji zgodnie z prawem czy nie.

Natomiast edukacja seksualna (wbrew obiegowym opiniom) przynosi ODWROTNE skutki do zamierzonych. Ale niestety nie można tego przyznać otwarcie bo by się okazało, że znienawidzony Kościół Katolicki ma rację promując czystość i naturalne metody planowania rodziny.

Jan Paweł II: "Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości."
_Patrycja_ / 2008-03-24 10:51
Zaczyna się... potem małżeństwa gejów i lesbijek, eutanazja... aż boję się pomyśleć co jeszcze nam szykują. To się nazywa suwerenność i indywidualność narodu we wspólnej Europie... możesz mieć poglądy, ale tylko niektóre, bo widzisz człowieczku... tolerancja jest wybiórcza.
Indain Inferno / 24.92.42.* / 2008-04-28 20:21
A co jest zlego z malzenstwem gejow i lesbijek?
Przeciez nikomu to nie szkodzi.

Wspolnota Europy...i bardzo dobrze!
Perhaps Polska kiedys wygrzebie sie z ciemnogrodu.

Czekam na zalegalizowanie aborcji. Czy (oczywiscie niezaplodniona) miesiaczka jest zabojstwem, oddanie "czastki siebie", "polowy zycia"? W medycznych ternamilach (terms) zarodek jest uwazany za narosl, nie zycie.
rty / 83.7.72.* / 2008-03-24 10:39
DZIECIOBÓJSTWO ma być legalne???
kalol / 86.211.185.* / 2008-06-03 18:01
jakie dzieciobojstwo czy wiesz o tym ze kazda kobieta w uni europejskiej ma prawo wyboru do aborcji czy wiesz ze do 12 tygodnia to twoje dziecki to tylko skupisko tkanek moze ty chcesz traktowac siebie jako stworzenie do rozrodu........ja chce miec prawo wyboru.... a twoj kosciol to co nie zbrodniarze....zabijali bez opamietania......mam szanse ze mieszkam we francji w wolnym kraju dla kobiet
Mareczek8080 / 95.40.9.* / 2010-03-02 16:13
Ty durniu!!! prawda jest taka że nigdy aborcja w
Polsce nie będzie legalna:A ty jeśli żądasz zbijania nienarodzonych bo twierdzisz że to nie ludzie,to ja żądam zabijania tych co zabijają nienarodzonych bo dla mnie to nie są ludzie
mika88 / 2008-12-06 12:19
w wieku 12 tygodni jest skupiskiem komórek, tkanek ?? pooglądaj zdjecia a potem sie wypowiedz !!
Monika255 / 83.25.43.* / 2008-03-24 10:18
Jak zwykle codzi o ucieczkę przed odpowiedzialnością, bo sie na lewo i na prawo, a potem problem kto jest ojcem i no cóż łatwiej wyciąć i wyrzucić.... Ludzie są obrzydliwi i tacy bezmyślni
kalol / 86.211.185.* / 2008-06-03 18:10
MAM NADZIEJE ZE W KONCU W TEJ BEZNADZIEJNEJ POLSCE BEDZIEMY MIALY PRAWO DO ABORCJI
Mareczek8080 / 95.40.9.* / 2010-03-02 16:30
Niestety drogie panie dostaliście równo uprawnienie i co jest tego skutkiem? zabijanie najbardziej obrzydliwe jakie widział świat,ośmieszacie się wasz brak wartości takiej jak miłość rodzina życie wierność,odebrał wam wartość i zapłacicie za to
Halszka52 / 174.114.244.* / 2010-03-24 01:02
Ja to mezczyzna by zachodzil w ciaze to juz dawno byloby to legalne i za darmo.
monkk / 83.25.43.* / 2008-03-24 10:13
Najśmieszniejsze jest to że jak i od zmyszenia nas przez UE do zalegalizowania aborcj jak i modyfikowanej żywności Polska bardzo łatwo może się wybronić. Wystarczy znaleć odpowiedni punkt zaczepienia w prawie. Np. t że polska jest o cóż może nie aż tak ale krajemkatolickim a to jest sprzeczne z katolicyzmem a jeśli chodzi o religie to przeważnie prawo jest na takie aspekty wyczulone.
Zamianaa / 83.25.43.* / 2008-03-24 10:08
Ja rozumiem przypadek gwałtu, czy zagrożenia życia kobiety. Ale jeśli to zwyczajna wpadka no to trudno mi się zgodzić na to by ludzie tak lekko to traktowali i już manipulowali życiem do granic zdrowego rozsądku. Przecież można zawsze pomyśleć wcześniej !!!
caray / 2008-03-24 09:03 / Bywalec forum
ja dla mnie czlowiek zaczyna sie wtedy kiedy ma ludzki mozg, pozostale cechy niewiele odrozniaja go organicznie od innych ssakow, ktore zabijamy po to aby miec pozywienie/ futra czy inne korzysci. a juz na pewno na poczatku rozwoju plodowego czlowiek (jak zreszta kazdy inny ssak) jest tylko zlepkiem komorek...
tata Stasia / 2008-04-02 22:13 / Bywalec forum
A co z ludźmi upośledzonymi umysłowo? Do piachu?
takaprawda / 83.238.173.* / 2008-03-24 15:56
To określ z dokładnością do jednej minuty - kiedy kończy się ten "początek rozwoju płodowego". Dzięki któremu z zegarkiem w ręku będziemy wiedzieć, do kiedy można zamordować człowieka bezkarnie, a minutę później już nie.
Czekamy.
fred / 2008-03-24 08:57 / Bywalec forum
Dlaczego wolne kraje muszą brać pod uwagę interes obcych urzędników, chierarchów.
Zazdrościć Wielkiej Brytanii. Tam sobie uchwalają co chcom, a my potem setki lat za nimi...
Marek Żemajduk / 82.47.199.* / 2008-03-24 08:19
Zalegalizować aborcję? Po co? W byłym ZSRR aborcje były legalne bo nie było "gumek". W Polsce "gumki" są, a że ktoś nie myśli... (nie mówimy o ofiarach przestępstw na tle seksualnym, to inna historia)
Żeby nie było że sie czepiam: na tzw. "Zachodzie" "gumki" są, edukacja seksualna w szkole jest a pomimo tego i tak liczba aborcji rośnie.

W U.K. jeśli 16-letnia dziewczynka/kobieta zajdzie w ciążę i bedzie chciała je usunąć to jej Rodzice nie będą nawet o tym powiadomieni (!!!)

Wydaje mi się że obecne przepisy w Polsce są w porządku. Dyskutować można nad ich wykonaniem, bo nawet mając zgodę na aborcję bywa ciężko z jej wykonaniem.
Lekarz zasłaniając sie swoim sumieniem może odmówić zabiegu - w porządu -to jego sumienie i powinien mieć do tego prawo. Ale może też naciskać pacjentkę na "materialny dowód wdzięczności", bo jeśli nie, to skorzysta z prawa do odmowy wykonania zabiegu zasłaniając się swoim sumieniem. I tutaj, moim zdaniem, temat polskiej aborcji kuleje.
ziąą / 83.26.98.* / 2008-03-23 22:33
kompromis, ktory zostal wypracowny w Polsce jest najlepszym mozliwym rozwiazaniem w tej kwestii. Niech te nakazy sobie w pupe wsadza...
fred / 2008-03-24 08:52 / Bywalec forum
To nie był kompromis . Najmniej dostały zainteresowane - kobiety, najwięcej chierarchowie rzymscy.
Wapniak / 83.28.109.* / 2008-03-23 19:04
OBY!!! Jak najprędzej.
ojkoko / 2008-03-23 22:07
chyba masz żal do swojej mamy że nie była "europejką" i nie dokonała twojej "aborcji" , wspólczuję
Ci, ale nie jest za pózno , zamiast nakłaniać innych do zabijania zrób cos ze sobą
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy