Forum TechnologieNauka i wiedza

Polska chce rozszerzyć system handlu emisjami CO2

Polska chce rozszerzyć system handlu emisjami CO2

skomentuj
Wyświetlaj:
chichot dona / 109.243.40.* / 2012-07-12 10:07
Polska wykazuje trochę, powtarzam trochę rozsadku w paneuropejskiej polityce głupoty klimatycznej, skutkujacej zarznieciem gospodarek szczególnie tych mniej rozwinietych krajów UE.
Jak mantra wciskana jest opinia i rzekomyej szkodliwosci CO2 jako tzw gazu cieplarnianego. Trudno o wieksza durnote tak skutecznie wciskana plebsowi.
nauka juz dawno udowodniła, ze CO2 (wzrost stezenia) nie jest przyczyna ocieplenia a jego skutkiem. Czyli relacja jest dokładnie odwrotna. ponadto dla ludzkiego ale i zwierzecego organizmów oraz roslin im większe stezenie CO2 w atmosferze tym lepiej.
Ale wszak nie o prawdziwe informacje tu chodzi ... prawda?
ktoś ma potezny interes w tym aby propagowac tak absurdalna polityke klimatyczną. i smutne jest to, że jest tylu idiotów ktorzy poddaja się temu, ba aktywnie w tej paranoi uczestniczą.
andy2024 / 83.18.109.* / 2012-07-12 09:05
cała ta "ekologia" g... warta. jedni mają ropę, inni gaz i nimi pala, inni mają wodospady i żyją z energii wody, jeszcze inni pustynie i im pomaga słońce. Każdy orze jak może i jak mu materiału starczy, ale paranoją nieekonomiczna niczym nie uzasadnioną jest stawianie na małej rzeczce wielkiej elektrowni bo choć drożej to ekologicznie - jak ekologicznie skoro na uzyskanie paru kilowatów energii ktoś zmarnował takie środki do jej budowy. Podobnie wiatraki - jeżdżę sporo i w Niemczech rzadko wiatraki stoją bezczynnie, u nas zwykle wodze wiatraki nieruchome - czy to też było ekonomicznie ekologiczne? więcej co2 wydziela się przy wybuchu wulkanu niż przez wiele fabryk, zresztą co2 też jest potrzebny roślinom i ludziom. Stężenie jego w atmosferze to 0,0385%, szkodliwy zaczyna być gdy jest go powyżej 5%, powyżej 10% niebezpieczny, powyżej 20% śmiertelny. Trochę go do tych stężeń brakuje...
skomentuj

Najnowsze wpisy