Forum Polityka, aktualnościPolityka

Polska dyplomacja pod ostrzałem

Polska dyplomacja pod ostrzałem

Money.pl / 2006-11-14 15:38
Komentarze do wiadomości: Polska dyplomacja pod ostrzałem.
Wyświetlaj:
warszawianka / 83.24.42.* / 2006-11-14 22:07
Ja bym jeszcze zamknęła wszystkie przejścia graniczne z obwodem kaliningradzkim.W końcu wszystko tam się może popsuć no nie? I można to naprawiać miesiącami albo i latami. W końcu z tej granicy korzystają tylko przemytnicy.
grubasek / 2006-11-15 13:16 / -
no i na zlosc mamie odmroz sobie uszy.Jaki my mamy potencjal w porownaniu z Rosja ??
czy dlatego ze PiS ma manie przesladowcza mamy cierpiec my i caly kraj???
d'Annunzio / 195.34.81.* / 2006-11-14 17:48
Europejscy dyplomaci albo sa naiwni jak dzieci, albo głupi, albo leniwi. Chyba tylko tak można wyjaśniać postrzeganie Polski jako głównego winowajcy kiepskich stosunków Moskwa - Warszawa. No, albo Rosjanie mają lepsze PR na zachodzie - to jest też bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę serwilistyczną postawę takich "asów" jak Chirac czy Berlusconi wobec Putina. Być może polskie weto sprawi, że UE uzna, że embargo rosyjskie na polskie produkty rolne nie jest marginalną sprawą, którą nie warto się zajmować. Z drugiej strony brak zrozumienia dla polskiej sytuacji w UE jest dowodem na amatorszczyznę nadwiślańskich dyplomatów.
bizon / 83.12.11.* / 2006-11-15 08:07
Amatorszczyzna dyplomatów owszem, ale Polska w uni znalazła się z konieczności, bo leży w Europie i należało ją przyjąć, a przede wszystkim jest na drodze do Rosji. Kiedyś nas łączyły z Rosją braterskie stosunki więc unia myślała że się przydamy, a teraz okazuje się, że tylko przeszkadzamy.
czater / 2006-11-14 17:46 / Tysiącznik na forum
Zaj wysylajmy wiecej zolnierzy do Afganistanu i Iraku :)
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-14 15:38
No i to tyle jeżeli chodzi o zrozumienie Europy dla naszej pozycji. Jezeli nie obronią nas amerykanie, to mozemy od razu wszyscy lepiej gdzies wyemigrowac. Trzeba jeszcze USA zaplacic byle tutaj ustawiali swoje rakiety, tylko na nich mozemy liczyc w przypadku gdy Rosja nas zaatakuje.
Kropka / 195.80.10.* / 2006-11-14 17:41
Europa nie zmienila sie od I Wojny Swiatowej i jak by nas Ruskie kopnely w zadek to jedyna nadzieja w USA. Dlatego tez im blizej USA tym lepiej, a zadufana europa z arabusami i innymi takimi predzej czy pozniej sie rozleci.
pepegi / 166.111.249.* / 2006-11-15 14:13
ani się nie rozleci, ani nie wyprzedzi USA.
A my, jak dalej będziemy wierzyć w "niezawodne" sojusze, będziemy kopani i w zadek i w czoło...
Swoją drogą to ostatni moment, żeby zmusić Unię do akceptacji faktu, że coś za coś, jak się chcą całować z Putinem, to musi żreć polską szynkę i zagwarantować, że nie zakręci gazu. Tylko tyle. Jeśli Unia tego nie przełknie, to ryzykuje, że i ten blok rozmontujemy :-)
Tolek / 195.80.10.* / 2006-11-15 15:13
Rozleci w sensie straci na znaczeniu i bedzie luznym zwiazkiem nie dajacym zadnemu czlonkowi wiekszych korzysci. Oczywiscie na to ruskie licza
pepegi / 81.169.183.* / 2006-11-15 16:56
no i nie rozleci się
Francja (!) własnie poparła polskie stanowisko. To znaczy, że Chirac zmienia front, bo chyba wie, że kurduple znają jego mały sekret... Że wychował się u Petaina.

Już chwaliłem kurdupli za przełamanie złej passy w polityce zagranicznej, poprzez pierwsze sukcesy w rozmowach z Kremlem. Widać, że nie na darmo. Sporo się napracowali za plecami pani min.SZ. I z sukcesem! Putin będzie żarł polską szynkę.

Najnowsze wpisy