Forum Forum inwestycyjneForex

Polska może spełnić kryteria z Maastricht w 2009 roku

Polska może spełnić kryteria z Maastricht w 2009 roku

Wyświetlaj:
KOMODUS / 193.24.245.* / 2006-01-21 07:06
Niech Polska wejdzie do strefy EUR po kursie 3 PLN/EUR
wtedy nasz PKB bedzie duuuzo wiekszy ! a my POLACY bedziemy mogli wiecej wydawac na Zachodzie ;-)
zdebal / 194.187.145.* / 2006-01-23 11:29
Mam smutna prognoze dla Ciebie KOMODUS. Przy kursie 3 PLN/Euro bedzisz placil wyzsze podatki bo wzrosnie bezrobocie. Bardziej bedzie sie oplacac importowac niz produkowc. Wszystkie firmy produkujace na eksport z surowca krajowego padną. No ale zasilki w przeliczeniu na euro bedą wyzsze SUPER głowy do gory "nowi bezrobotni".
andrzejs / 83.18.229.* / 2006-01-20 17:33
Boże daj mi trochę rozumu bo nie mogę pojąc tego wyrażenia "asymetryczny szok" Pan Mech zamiast pleść takie androny, niech w prostych żołnierskich słowach powie w czym euro może zagrozić polskiej gospodarce.
Jeden z polskich zakładów mieszczący sie w 300, który zaciągnął spore kredyty dewizowe na modernizację, przy zmianie euro w ciągu dnia o jeden cent zyskuje lub traci pieć milonów złotych. Powtarzam w czasie jednego dnia.Niech Pan Mech planuje i zarządza takim zakładem.
Cały porypany rząd PiSu nie widzi potrzeby wprowadzania euro. Oni widzą tylko stanowiska i tu mają wzrok sokoli.Niech zapytają importeów i eksporterów czy nie trzeba zastąpić złotówki euro. Ja wiem ze nie zapytają , bo z takimi pytaniami biegają do Rydzyka.
zdebal / 194.187.145.* / 2006-01-23 11:19
Zloty jest podatny na wypowiedzi politykow. Polityk X kupuje walute, nastepnie powie publicznie COS, złoty spada, sprzedaje walute. Znów COS powie ale odwrotnie, złoty się umacnia i tak przez cztery lata. Po wprowadzeniu euro spekulacja walutą zniknie. Po co im EURO, kiedy z gadania a nie z pracy, sa takie kokosy. Teraz jest ich 5 minut. A ty przedsiębiorco martw sie roznicami kursowymi.

Dotyczy to wszystkich popaprancow z lewa, srodka i prawa. Choc jak pokazala przeszlosc postkomuchy sa najbardziej paserne.
Zygac sie chce.
real / 81.219.244.* / 2006-01-20 21:24
Andrzeju - żaden z tych panów, których wymieniłeś, w biznesie nigdy nie był (i pewnie nie będzie), o czym poinformował z rozbrajającą szczerością pan Dorn Ludwik (....firmę tylko zarejestrowałem, działalności nie prowadziłem bo byłem na to za krótki!!!!). Niestety, w polityce może być każdy (nawet tacy, którzy nic nie umieją), bo tam trzeba tylko umieć mówić (i to niekoniecznie mądrze), a takiego polityka i tak nikt nie zwolni (przynajmniej przez 4 lata). W biznesie, jeśli coś nie wychodzi, (jeśli biznesmen się pomylił) to firma idzie do piachu w przeciągu kilku miesięcy i jeszcze potem długi musi spłacić. Przykładem dobrze ilustrującym tą tezę jest Leszek Miller, który również po wypadnięciu z polityki, nie poszedł do biznesu, tylko został doradcą SLD. Jaka partia taki doradca, czekam tylko jak do SLD wróci Jakubowska (na zastępcę Olejniczaka), no i Rywin (doradca Jakubowskiej od mediów). I tak tworzy się ta pajęczyna (w tym opisie czerwona) złożona z lewusów.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy