Forum Forum inwestycyjneForex

Polska rozmawia z ECB, a złoty zyskuje na wartości

Polska rozmawia z ECB, a złoty zyskuje na wartości

Wyświetlaj:
złośliwiec / 89.228.20.* / 2009-02-18 15:46
To szczególnie widać po wykresach.
marek dzianach / 82.146.248.* / 2009-02-18 16:47
a kupiłeś sobie cudowny medalik - dar Maryi na trudne czasy ? co do wykresów - jak jem kaszę jaglaną , to zauwazyłem , że spada wartość złotowki z takim samym skutkiem jak wypowiedzi chlebowskiego o wkroczeniu do erm2 . jak jem gryczaną , wartość euro maleje względem dolara - widać to po dwóch wykresach , a to więcej niż jeden wykres po wypowiedzi chlebowskiego :))
marek dzianach / 82.146.248.* / 2009-02-18 14:24
z tego wynika , że chlebowski powinien więcej mowić . gdyby nie premier a chlebowowski poinformał społeczeństwo o intewencji państwa celem wzmocnienia zlotówki i wystawinia swojego hazardzisty na platformie forexu , to złoty pewnie by zyskał ze 20 groszy względem dolara . za tydzień wartość złotego zrównałby sie niewątpliwie z wartością dolara .i jak tu mówić , że mowa jest srebrem a milczenie złotem
uij / 80.54.236.* / 2009-02-18 16:52
uwaga słuszna.. tylko ciekawe skąd ta ufność forumwiczów w zbawienną moc silnego złotego? Przecież dopero teraz widać, że coś się rusza w gospodarce po kilku latach stagnacji. Zasadą jest obniżanie siły własnej waluty, jesli chcemy ruszyć gospodarkę (patrz działania USA). Jkao mieszkaniem wschodniej części kraju widzę, że w koncu da się zarabiać... mamy setki klientów ze wschodu. Pompują nam euro aż miło... produkcja wzrasta w okolicy w przeciągu miesiąca w dziesiątkach procent... o co kaman zatem?
pikaczu / 193.138.140.* / 2009-02-18 14:20
Raczej informacja o podwyższeniu stóp w Czechach wzmocniła koronę czeską i przy okazji złotego analitycy z bożej łaski.
Mr Bear / 217.98.12.* / 2009-02-18 13:41
Moje pytanie jest następujące - czy złotówka jest w stanie przy dzisiejszych stopach procentowych umocnić się do końca 2009 roku do eur/pln = 4,0? Jeżeli tak, to zaczynam wierzyć w naszą gospodarkę. Jeżeli nie, to mam jeszcze dwa pytania - jeśli wejdziemy teraz do ERM2 i uda nam się utrzymać odchylenia od kursu zgodnie z warunkami konwergencji to jaki będzie kurs przeliczeniowy eur/pln? Ile lat będzie musiało upłynąć, żebym ten sam telewizor, który w lipcu 2008 kosztował połowę mojej pensji, mógł znowu kupić za połowę pensji?
aaaa4 / 83.29.62.* / 2009-02-18 16:46
Tego już niestety nigdy nie doczekasz.
navi / 2009-02-18 13:29 / Bywalec forum
Trzeba było najpierw zakończyć rozmowy a potem dopiero poinformować społeczeństwo, ze jest zgoda ECB. Wtedy nastąpiło by naprawdę silne umocnienie złotego i odwrócenie trendu.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy