Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska skąpi na pomoc dla Haiti

Polska skąpi na pomoc dla Haiti

Money.pl / 2010-02-19 07:44
Komentarze do wiadomości: Polska skąpi na pomoc dla Haiti.
Wyświetlaj:
davia / 2010-02-19 15:18
Nie jestem egoistką, ale jak słyszę w tv wypowiedzi mieszkańców Haiti to również nie dałabym im ani grosza. Stają przed kamerą i krzyczą: "Jestem poszkodowany! Potrzebuję pomocy!" i wszyscy powinni nagle wyciągnąć portfele i oddać swoją wypłatę. Inny z kolei pokazuje zawalony budynek i opowiada: "Tu pod gruzami zginęli moi rodzice i rodzeństwo", a na jego twarzy nie widać nawet minimum smutku czy cierpienia. A najbardziej denerwuje mnie to, że ekipy ratunkowe (w tym również z Polski) informują, że Haitańczycy w ogóle nie włączali się w akcję ratunkową. Ratownicy ciężko pracowali, a sami mieszkańcy nawet tyłka nie ruszyli, żeby pomóc w szukaniu ludzi uwięzionych pod gruzami.
Niestety, ale takie podejście tych ludzi, którzy tylko czekają na pieniądze i pomoc, sami nic nie robiąc, wpływa negatywnie na moją ocenę tej sytuacji.
konserwa1 / 158.75.30.* / 2010-02-19 10:08
To jest właśnie myślenie współczesnego człowieka: dam kasę będę miał święty spokój a do tego czyste sumienie !!
Jeśli państwo dawałoby pieniądze w moim imieniu to najpierw chcę wiedzieć na co (jeśli doraźnie na jedzenie to nie dałbym ani grosza), jeśli na rozwój kraju, który umożliwi produkcje żywności to proszę bardzo. Trzeba dać wędkę a nie rybę, trzeba pomóc zorganizować się państwu inaczej będa to wyrzucone w błoto pieniądze. Żywność będą sprzedawali kacykowie plemienni, biedni będą biedniejsi a bogaci i przestępcy bogatsi. Zacznijmy wreszcie traktować poważnie kraje trzeciego świata, albo dajmy sobie spokój z taka pomocą.
JanuszPOlikot / 2010-02-19 07:44 / Tysiącznik na forum
"Wśród krajów, które odpowiedziały na apel nie ma Polski. Z powodu ograniczeń budżetowych minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zdecydował, że nasz kraj nie bierze udziału w tym projekcie. W Unii Europejskiej nasz kraj jest wyjątkiem - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej."


I ty człowieku chcesz zostać prezydentem?
A gdzie ten wzrost gospodarczy o którym tak często mówią Tusk i Rostowski
podobno aspirujemy do grona 20 najbogatszych krajów świata a nie stać nas na skromną pomoc finansową........
Zdaje się że z tym wzrostem PKB jest jak ze wzrostem sondaży POparcia dla PO.
Tak to działają polskie dyplomatołki..........
remxx / 109.243.95.* / 2010-02-19 09:50
w czyim imieniu odmówiono pomocy? są na to rezerwy a jak zawsze obywatele szybciej i lepiej spisują się od państwa. potrzebna kwota to ponad 15 dolarów od pojedynczego obywatela najwyrazniej tzw elity za mało moga zarobic na takich darach...

Najnowsze wpisy