Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska trafi na gospodarczy margines

Polska trafi na gospodarczy margines

Student AE Wrocław / .* / 2004-03-09 22:56
Komentarze do wiadomości: Polska trafi na gospodarczy margines.
Wyświetlaj:
Pawel / .* / 2004-03-16 18:56
kto mnie przekona, ze bogaci nas opuszcza jak beda za wysokie dla nich characze? (podatki jak kto woli) - zreszta niech uciekaja - wystarczy aby dzialalnosc gospodarcza byla oblozona mniejszymi podatkami i mniejsza iloscia biurokratycznych p*****ł! wtedy bedziemy miec pbk na jakims poziomie (chyba, ze sie na nas za to ue obrazi of curse - wtedy moze byc niewesolo). pan Mariusz Godlewski ma racje! idziemy na dno bo mamy za biedne spoleczenstwo a nie dlatego, ze ci ktorzy nie sa u nas biedni za duzo placa.
Hałzi / .* / 2004-03-13 15:36
ja muszę doprowadzić łajbę na dno - co myślicie biedacy że unici będą wam dawać?...ja swoje wziąłem i będę kosekwentny-wybaczcie.
Mariusz Godlewski / .* / 2004-03-10 14:39
BCC dopóty popierał Plan Hausnera, dopóki nie siegał on do ich kieszeni. Emeryci, renciści, klienci opieki socjalnej - niech płacą, dostaja mniej itd. Wszyscy inni tylko nie my. Jak my mamy płacic to Hausner be, niedobry. Logika jest jednoznaczna. Wara od nas ludzi biznesu (Świętych krów?). Jeśli taka logika ma kierować BCC, to powiem jak prezydent Francji: " Panowie, straciliście szanse żeby siedzieć cicho". Wyszło szydło z worka, za przekształcenia niech płaca wszyscy inni, tylko nie my. Ja również uwazam, że rząd przegina z podatkami, jestem za podatkiem liniowym, myśłę że kierunek zmian obciążeń powinien być zupełnie inny - to pracownikom oraz wszystkim innym powinno sie zmniejszać obciążenia fiskalne i zusowe, zrównac ich z tym co obecnie mają przedsiębiorcy. Hipokryzja BCC powaliła mnie - zamiast nawoływać, żeby ogólnie zmniejszać obciążenia - oni krzyczą zabierzcie innym!!!! I tak są biedni, może nie zauważą że sa jeszcze biedniejsi? Hipokryzja BCC dorównuje hipokryzji naszych polityków, np. tego pana który dziś rano w PR 1 zapewniał, że jego rząd jest za zmniejszaniem podatków i nawet więcej - robi to. (sic!)
liberał / .* / 2004-03-19 16:43
spróbuj człowieku (jeśli nie prowadzisz, a raczej chyba nie, bo nie wiesz o czym piszesz) założyć własną działalność, to może zrozumiesz....fiskalizm państwa w tej materii jest ogromny...możesz mi wierzyć (podatki bezposrednie, VAT, podatki od nieruchomości lub opłaty targowe, opłaty do ZUS i .....debilizm większości urzędników państwowych i samorządowych bezkarnie to marnotrawiących....DALEJ ZA TO MA PŁACIĆ POLSKI PRZEDSIĘBIORCA? JAK DŁUGO JESZCZE? MOŻE OD RAZU GO DOBIĆ? PO CO SIĘ MĘCZY?....jak chcesz wziąć kredyt, wystarczy ci zaświadczenie z zakładu pracy..........a przedsiębiorca włąściciel tego zakładu pracy musi brać zaświadczenia z ZUS i US (za które płaci)..."nie można walczyć z biedą niszcząc bogatych" - Margaret T., była premier Wielkiej Brytani. (pogoniła pałami strajkujących górników...)
adrian / .* / 2004-03-12 14:56
Twoja opinia jest typowym przejawem polskiego myslenia i totalnej ignorancji.A jaka wedlug ciebie grupa spoleczna generuje zysk dla panstwa i daje miejsce zatrudnienia innym ludziom???Emeryci rencisci???Oczywiscie ze nie powinno sie zmiejszac nakladow na emerytow bo to biedni ludzie.Ale przeciez budzet ma nie tylko zbierac pieniadze ma tez pobudzac gospodarke.Zasada by jak najwiecej placili ludzie przedsiebiorczy jest totalnie glupia!!!Oczywiscie mozna obwarowac ich tysiacem nowych podaktow, ale by zrownowazyc koszty beda musieli zwolnic kilku pracownikow, ograniczyc produkcje.Tak wiec budzet pieniadze zagrabione przedsiebiorca bedzie musial wydac je na nowych bezrobotnych, natomiast przedsiebiorca zamiast sie rozwijac i zdobywac nowe rynki zbytu w poszerzonej UE bedzie stal w miejscu.To bledne kolo!Brak w tym logiki by przycinac galaz na ktorej sie siedzi.Mam do ciebie prosbe.Uwzglednij moje argumenty i przemysl jeszcze raz to co napisales.Pozdrawiam
adrian / .* / 2004-03-12 14:54
Twoja opinia jest typowym przejawem polskiego myslenia i totalnej ignorancji.A jaka wedlug ciebie grupa spoleczna generuje zysk dla panstwa i daje miejsce zatrudnienia innym ludziom???Emeryci rencisci???Oczywiscie ze nie powinno sie zmiejszac nakladow na emerytow bo to biedni ludzie.Ale przeciez budzet ma nie tylko zbierac pieniadze ma tez pobudzac gospodarke.Zasada by jak najwiecej placili ludzie przedsiebiorczy jest totalnie glupia!!!Oczywiscie mozna obwarowac ich tysiacem nowych podaktow, ale by zrownowazyc koszty beda musieli zwolnic kilku pracownikow, ograniczyc produkcje.Tak wiec budzet pieniadze zagrabione przedsiebiorca bedzie musial wydac je na nowych bezrobotnych, natomiast przedsiebiorca zamiast sie rozwijac i zdobywac nowe rynki zbytu w poszerzonej UE bedzie stal w miejscu.To bledne kolo!Brak w tym logiki by przycinac galaz na ktorej sie siedzi.Mam do ciebie prosbe.Uwzglednij moje argumenty i przemysl jeszcze raz to co napisales.Pozdrawiam
tez patriota / .* / 2004-03-10 09:00
wybierac, wybierac i jeszcz raz wybierac, nie siedziec w domu !
Przemo / .* / 2004-03-10 08:16
Tak, BCC powiedziało już wszystko. Wszystko i nic. Nic konkretnego. Samowybieralna partia zawodowych malkontentów, która umie bezkonstruktywnie krytykować i nic więcej. Lobby nie wiadomo czyich interesów - przy tym na pewno bogaczy. Może byście tak Panowie wzięli ster we własne ręce!!! Ale nie!!!! - to nie jest Wasze zadanie.
gr.Leokona / .* / 2004-03-10 07:35
Kto stworzył armię emerytów i rencistów przyśpieszonych? Kto z zapalem likwidował to co było a nie zastąpił tego niczym innym? Kto stworzył armię urzędników gotowych zablokować życie na naszej planecie z powodu braku znaczka na podaniu o przdłużenie pozwolenia na życie w kraju, w którym prezydentem powinien być Frantz Kafka. Tych ludzi trzeba odsunąć od rządzenia! Im mniej tych regulatorów, dzięki którym wstaje i zachodzi słońce, tym lepiej dla wszyskich będzie!Po tym mordzrczym uścisku trochę powietrza się należy tak jak po burzy cisza. THE END
aUTOR / .* / 2004-03-13 15:32
GDYBY BYŁO TAKICH LUDZI JAK TEN PAN WIĘCEJ TO ZAJMOWALIBYŚMY SIĘ TERAZ PALENIEM CYGAR...JEDNAKOŻ NIE DANO MI NAWET SPRZĄTAĆ POPIOŁU WIĘC UZNAJĘ ŻE MOŻE W SZALEŃSTWIE ZNAJDZIE SIĘ ROZWIĄZANIE-NIEBYŁEM OD 96 ROKU NA WYBORACH BO BYŁ MIKKE ALE JEST TERAZ CHOCIAZ SYNONIM INNEGO PODWJŚCIA - TO OCZYWIŚCIE LEPPER
gaga / .* / 2004-03-10 07:07
a najgorsze jest to że po raz kolejny siega sie do mojej kieszeni, bo za mna nie stoi lobby BCC, ani związkowe, ani polityczne. Bo ja mam sie cieszyć, z samego faktu że pracuję i mam z czego płacić podatki, współfinansowac słuzbę zdrowia (jakbym tego cały czas nie robiła), a nie jestem bezrobotna i moge sobie grzebac w smietniku w takt pokrzykiwań różnych działaczy czy to politycznych, czy z jakiegos BCC. Najgorsza jest to ta totalna bezsilnośc i brak wiary w mechanizmy sterujace państwem. i co z tego, że w nastepnych wyborach wygra PO (bo o wygranej samoobrony nie chce mi się mysleć). I tak sobie nie poradzą i zagadaja nas na smierć.
Student AE Wrocław / .* / 2004-03-09 22:56
Demagogia, która wypływa z ust polityków mnie przeraża. "70% podatku dochodowego dla najbogatszych" - czysty zabieg zwiększający popularność danego polityka wśród biedniejszej (i często słobo zorientowanej i/lub kiepsko wykształconej [dla których 10% od 1000 zł i od 10000000 zł to tyle samo!!!]) społeczeństwa.Prawda jest taka, że Ci najbogadsi "uciekną z dochodami" do krajów prowadzących luźniejszą politykę fiskalną np. Luksemburg a ostatnio nawet Słowacja. Przyczyni się to do tego, że płacąc tam podatki, płacić będą na budowę tamtych dróg, tamtą służbę zdrowie, szkoły itp.Jestem patriotą i chcę zostać tu (nawiązują do ostatnio poruszanego teamtu w mediach) ale jeżeli tak dalej będzie, co spowoduje, że będę uważany za jakiegoś tam Polaczka i "żywił" się ochłapami UE, to będę zmuszony wyjechać.
A.Reputa / .* / 2004-03-09 23:28
Popieram całkowicie tę wypowiedź. Ostatnio wróciłem z Targów w Norymbergii na których to niemcy śmieją się już z naszych przejedzonych przez urzędników dróg polskich. Wstyd mi było za taki stan, czułem, że wyglądam jak wszawica europejska.

Najnowsze wpisy