Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska zapłaci za łamanie zakazu połowów dorszy?

Polska zapłaci za łamanie zakazu połowów dorszy?

Wyświetlaj:
obserwator / 2007-10-12 07:40 / Tysiącznik na forum
PO miało chronić działalność gospodarczą, gdzie sa nasi przedstawiciele w Unii, biora duże pieniądze , sa to pieniądze podatników, nie sztuka brać pieniądze a w zamian uprawiać nieróbstwo, to tak jak było kiedys, obowiązywała norma: czy się robi, czy się leży kasa się nalezy. Czyzby Unia wypracowała swoiste formy, ktore ze sprawiedliwościa nie maja nic wspólnego. Czy dobrze dzialająca służba antykorupcyjna w Polsce, moim zdaniem nalezy ja natychmiast przenieść na łono Unii, bo publikatory podaja rzeczy ktore wprawiaja w oslupienie.
Może wówczas Unia stanie sie kryształowo przezroczysta, że będzie mozna zobaczyć ile jest dorszy, ile ich zlapano, czy są lobbyści pociągający za sznurki, mąca wodę żeby na zachodzie nie bylo widać dorszy, natomiast na wybrzeżu polskim dorszy jest za mało , bo zostały policzone.
Ale wynik zalezny jest od liczącego. Na nasze wybory wprosili się obserwatorzy, a może tak obserwatorzy wezmą w swoje ręce sprawe dorszy. Kto kogo chce przechytrzyć. Czy nie dość juz wycierpieli rybacy.
mieszkaniec sopotu / 78.8.16.* / 2008-05-25 14:37
Biedni polscy rybacy, kreujacy sie na ofiary polityki komisji europejskiej sa tak naprawde jedynymi czarnymi charakterami w tej historii. Spadek populacji dorsza to wynik przelowienia tego gatunku w naszych wodach, za kilkanascie lat moze ich juz nie byc w ogole. Wtedy zapewne rybacy znowu beda rzygac pretensjami, szukajac winnych wszedzie naokolo i wyciagac reke po zapomogi z unii europejskiej, bo teraz maja wszystko w nosie poza swoim wlasnym krotkowzrocznym interesem.
T. / 81.190.7.* / 2008-05-27 14:46
Z dorszem tak samo będzie , jak skończyło się na początku lat 80-tych na Labradorze przy New Foundland . Wszyscy łowili aż wszystko wyłowili ! Nawet 'ESSO' w St. John's zwinęłło interes . - Teraz 'klops ' . - Tragedia dla miejscowego rybołóstwa morskiego.
obserwator / 2007-10-12 07:22 / Tysiącznik na forum
Coś zlego dzieje się w Unii Europejskiej, zaczyna ona reagować poprzez komisarzy , jak zly policjant w dodatku podejmujący decyzje z ktora trudno sie zgodzić bo jest niewiarygodna i dlatego została zaskarzona przez Polskę. Teraz komisarz będzie robil wszystko zeby postawić na swoim, podobnie było nakazanie Polsce zaplaty za to ze dziecko zyje a miało nie żyć, jak to dziecko sie czuje wiedząc że miało umrzec ale jednak zyje. System generowania wyroków pokazuje że prawo jest mgliste, jest przestrzegane po uważaniu, ale sprawiedliwości w tym nie ma nic.Gdzie był komisarz jak czytałem w publikatorach że dziesiątki tysięcy reniferów ginie z głodu, bo nie potrafiono zapobiec ich smierci. Czytam że zaby maja być chronione a setki ludzi traci zdrowie i zycie, bo transporty towarow musza isć z Unii na wschód. Czy mamy do czynienia z panienka udającą cnotliwa panienkę a w rzeczywistości to kurtyzana, dzialajaca jak modliszka. Czy wizja Unii byl prawdziwa jak glosowano, co sie stało że jednoosobowo komisarz to więcej niż wladca udzielny, moze wszystko. Nalezy wbudować bezpieczniki i to szybko, aby komisarz nie przemienil sie w watażkę, ktory będzie miał krew na ręce ale nikt i nic mu nie przeszkodzi zeby czynic po swoim uwazaniu. Tak nie może być, za duzo bólu jeszcze Polska pamięta jak żyła gnębiona przez najeźcow ze wschodu i zachodu. Pojednanie tak ale na sprawiedliwych warunkach, ja tej sprawiedliwości nie mogę dostrzec, ale nie zaprzeczam że jest lepiej niz było. Ale warto dmuchać na zimne, komisarze moga się przepoczwarzyć i wyrośnie potworek.
georg / 2007-10-11 12:04 / Bywalec forum
Ja kupuje dorsze gdy tylko moge. No, ale ja nie jestem entuzjasta UE. Jako ekonomista (wyksztalcony w Londynie) jestem rowniez przeciwnikiem euro i uwazam, ze Polska powinna zachowac wlasny pieniadz i nie przylaczac sie do euro.
T. / 81.190.7.* / 2008-05-27 14:51
Dokładnie "georg" ! Problem jest w tym , iż spora częśc tego społeczeństwa chętnie łyka to , co im mówią w " TVP"

Najnowsze wpisy