Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polski socjalizm alimentami stoi

Polski socjalizm alimentami stoi

Kuba / .* / 2004-06-21 09:18
Komentarze do wiadomości: Polski socjalizm alimentami stoi.
Wyświetlaj:
ent / .* / 2004-06-26 20:45
Samotne matki nie mogą znależć pracy bo jej wcale nawet co niektóre nie szukają. Samotna mamusia biorąca z FA na 4 dzieci alimenty przez 10 lat teraz aż nie do wiary zaczęła się dopytywać o pracę. Jej pełnoletnich 2 synów nawet na wakacje też teraz załatwili sobie pracę, co dotychczas praca była ale nie dla nich, oni z FA mieli zapewnione i to niemałe pieniądze. Ciągle siedzieli przed blokiem i palili papierosy jak nie synowie to mamusia.
matka polka / .* / 2004-06-27 01:51
ja pracuje za 700zl i place podatki i zadam takich przepisow od rzadu ktore zapewnilyby pogonienie mojego meza do pracy normalnej i placenia na dziecko ,a nie ze opn pracuje na czarno nie placi podatkoow i alimentoow a wy durnowaty narodzie jeszcze na mnie a nie na nim psy wieszacie ,zastanowcie sie czasem......juz was te mendy spoleczne oglupily ze co poniektorzy obywatele maj budyn zamiast mozgu i widza najdalej do progu swojego domu i opieraja sie na opiniach z magla.....ehh...rece opadaja na taka bezmyslnosc
vvv / .* / 2004-06-27 18:13
My żony z pełnych rodzin też żądamy od rządu pracy dla naszych mężów, bo nie dość, że nie korzystamy z FA to nasi mężowie nie mają pracy i nie mamy dla naszych dzieci nawet tych 170 zł, ponieważ mamy legalnie zawarty ślub. Właśnie przez to, że zyjemy sprawiedliwie to nasze dzieci klepią biedę.
iks / 217.8.176.* / 2009-10-29 04:40
to nie żądaj bo twoje lamenty nie będą wysluchane. Masz pełną rodzine ciesz sie nią.A jak to ci nie odpowiada to sie z nim rozwiedź ale na alimenty od bezrobotnego byłego męża też nie licz
Lidka / .* / 2004-06-28 09:13
Ale masz chociaż męża-bezrobotnego ale masz. Dzięki takiemu bezrobotnemu mężowi nie musisz oddawać dzieci pod opiekę obcym ludziom - a za to się płaci. Taki tatuś do czasu aż znajdzie pracę zaopiekuje się dziećmi, ugotuje obiad, popierze ciuchy, odrobi z dziećmi lekcje, wszystkiego przypilnuje. Ja za opiekę(bez dodatków,tzn. pranie i sprzątanie) muszę płacić. Jeśli Ty żono z pełnej rodziny ŻĄDASZ od rządu pracy dla swojego męża, bo uważasz za niesprawiedliwe to że ja dostanę te 170 zł. To ja też ŻĄDAM aby rząd przyznał mi ustawowo męża nawet bezrobotnego, który pomógł by mi choć w życiu codziennym. Teraz kiedy jadę autobusem do pracy- usypiam ze zmęczenia i modlę się aby w tym czasie nie trafić na złodzieja, który skorzysta z okazji i okradnie mnie. Gdy będę miała męża - będę mieć dużo kłopotów z głowy. To tak żartem, ale na serio - nie zazdrość nam tych 170 zł. bo uwierz mi ja wcale ich nie chcę , chciałabym mieć pełną rodzinę, ale jej nie mam.A te 170 zł. to nie jest zapomoga którą mi dał rząd bo jestem samotna - najpierw ten rząd zabrał mi alimenty, które dostawałam z FA, bo nie miałam takiego szczęścia jak Ty i nie spotkałam na swojej drodze wspaniałego, choć bezrobotnego na razie męża.
wan / .* / 2004-06-28 18:37
Naprawdę ty jesteś, już nie powiem co. Kto ci naopowiadał głupot, że każdy mąż to ideał. Spójrz obok siebie na pełne rodziny. Niejedna żona jest z mężem i być może nie bierze rozwodu, dlatego, że mąż na drugi dzień chodzi w tych samych skarpetkach i na dokładkę jeszcze po zdjęciu ich nie upierze. Z tego co widać zostałaś sama, bo jesteś osobą zapewnie nie do wytrzymania, nie umiesz żyć z innymi. Niejedna matka z pełnej rodziny pracuje i po pracy robi wszystko, nie najmuje do prania, gotowa. Chociaż robi to godzinami nocnymi. Jesteś rozpuszczoną baba, która najmuje do domowych prac, widocznie byłaś rozpieszczona tak tymi darmowymi pieniędzmi z FA, że nie umiesz sobie poradzić, chociaż dalej dostajesz 170 zł na dziecko.
fet / .* / 2004-06-27 09:14
Masz racje. Pogonić tatusiów do pracy i dać wam z tego co zarobi. Bo jak zarobi 600-700 zl a mając 2 i więcej dzieci to napewno nie dostaniecie tyle co z FA, gdzie było 600 zł na jedno dziecko a do tego jeszcze musi jemu trochę zostać. Tak zyją dzieci w pełnych rodzinach, bo jak ojciec zarobi najniższą krajową to są pieniądze dla całej rodziny. Co za chore przepisy, żeby państwo tak duże przyznawało alimenty na jedno dzieci i jeszcze do tego samo za kogoś płaciło. Rozpuściło dokumentnie tak dużymi za darmo dawanymi pieniędzmi te matki, że one teraz mając 170 zł nie mogą sobie poradzić, gdzie takie pieniądze mają pełne rodziny i muszą żyć.I to mają za pracę a nie za darmo.
Marta / .* / 2004-06-28 09:22
Dostawałam na jedno dziecko 250 zł. czy uważasz że to jest tak dużo? Ja nawet nie prosiłam o więcej - bo wychodzę z założenia że dziecko ma dwoje rodziców i nie tylko mój ex powinien je alimentować ale ja też. Ja alimentuję - on nie i dostawałam alimenty z FA. Zgadzam sie z Tobą, że wiele kobiet otrzymywało alimenty w kwotach astronomicznych-np. moja znajoma na jedno dziecko dostawała 600 zł. alimentów, które płacił ZUS. Czyli takie dziecko na miesiąc powinno mieć na swoje wydatki 1200 zł.(600-ojciec + 600 -matka). Tutaj podejrzewam że sąd popełnil błąd, ponieważ żle wyliczył kwote utrzyamania dziecka nie biorąc pewnie pod uwagę, że matka też jest zobowiązana do alimentacji własnego dziecka albo że tatuś nie stawił sie na sprawie(wtedy matka dostaje tyle ile chce a to uważam za niesprawiedliwe).
aaa / .* / 2004-06-26 16:52
Samotne matki najczęściej nie mogą znaleźć pracy (wysokie bezrobocie) i w ten sposób, z udziałem państwa, utrwala się zarówno biedę, jak i swego rodzaju bezrobocie mentalne. Zaczyna bowiem brakować chęci, ambicji, a niekiedy możliwości aby wyrwać się z tego „zaklętego koła biedy”. - oto cytat skopiowany. Niestety z FA korzystały katże pełne rodziny po rozwodach, separacji lub specjalnie nie biorące ślubu. Oni nawet nie próbują poszukiwać pracy, chociaż to prawda, że jest duże bezrobocie, ale dla osób pobierających z FA to są większe pieniądze jak za pracę. Kolo biedy to mają osoby uczciwe, pracujące i mające 600-800 zł za pracę a nie leżenie na całą rodzinę. Takze jednym słowem, ci co pracują za najniższą krajową to oni własnie klepią biedę.
... / .* / 2004-06-26 12:01
Ja też chcę pieniędzy na moje dzieci. Moje dzieci też mają żółądki tak samo jak samotnych matek. Jak dawać za darmo to wszystkim, a jak nie. Co za cholerny kraj, gdzie nawet dzieci są różnie tratkowane.
kobita / .* / 2004-06-26 11:54
Ja chcę chłopa, bo jak będę miała wpadkę to państwo i tak da mi na utrzymanie dziecka. Przy okazji i ja się wyżywię.
miko / .* / 2004-06-25 23:40
Zawsze uwazalem ze rasizm to zla sprawa wiec tylko to, ze przyczepiliby mi plakietke "rasista" ,powstrzymuje mnie od sposzczenia lomotu temu burakowi za ten artykul.malo mamy politykow u nas ktorzy za nierobstwo trzepia grube pieniadze....to jeszcze sobie murzyna sprowadzili.....hanba
Nuntaro / .* / 2004-06-26 22:36
Pooglądaj człecze czasem "Plus-minus" na tvp1, a przekonasz się, że jesteśmy daleko za niektórymi murzynami .
qqq / .* / 2004-06-27 13:24
Co ty wiesz o murzynach jak żyłaś do tej pory jak u Pana Boga za piecem i miałaś zapewnione pieniądze.
miko / .* / 2004-06-27 02:00
ps. a jego obecnosc w tym programie to juz inna historia. Jest on tam dla czystej propagandy(w koncu wejscie do unii sie zblizalo)..jak sie troche zycia nauczysz to zaczniesz bardziej dostrzegac pewne sprawy....
miko / .* / 2004-06-27 01:34
ogladam...i slysze jakie ten asfalt plecie bzdury ,wszyscy ciagna łacha z jego wypowiedzi. niedawno powiedzial ze nadal w polsce aktualne jest haslo "czy sie robi czy sie lezy do kapusta sie nalezy"....totalny kretynizm..dzis to nawet urlopu wzisc nie mozna bo zaraz z roboty wypie.....ola
Krystyna / .* / 2004-06-25 21:59
„Wracamy więc do sedna problemu. Społeczeństwo nadal uważa, że opiekuńczość państwa powinna sięgać szeroko pojętej pomocy”.Sedno sprawy jest w tym, że nie przestrzega się prawa. Jest ogóle przyzwolenie organów państwowych, aby komornicy nie ściągali należnych alimentów. Jeżeli przyjąć, że jest takie bezrobocie jak podaje GUS, to ludzie pozdychaliby z głodu. Czarna strefa się mnoży, podatki nie są odprowadzane, wpływy do budżetu są małe i robi się oszczędności kosztem socjalu. Społeczeństwo uważa, że nie istnieje szeroko pojęta pomoc w zakresie opiekuńczości państwa. Jedyne czego właśnie domaga się społeczeństwo to wprowadzenia przepisów z ujednoliconym systemem interpretacji.„Samotne matki najczęściej nie mogą znaleźć pracy (wysokie bezrobocie) i w ten sposób, z udziałem państwa, utrwala się zarówno biedę, jak i swego rodzaju bezrobocie mentalne”.Należałoby przeanalizować statystki, a następnie mówić o bezrobociu samotnych matek. Właśnie większość matek pracuje. Państwo ze względów finansowych likwiduje Ustawę o funduszu alimentacyjnym i równocześnie nie podejmuje działań administracyjnych, ustawodawczych, aby ułatwić ściągalność alimentów od nie płacących alimenty ojców, matek. Trzeba tylko potrzeć jak państwa w Europie Zachodniej poradziły sobie z tym problemem. Nikt nie da pracy człowiekowi, który ma zobowiązania alimentacyjne i nie wywiązuje się z nich. Jest ogromna presja społeczna w stosunku do takich co się uchylają. Praca na „czarno” jest karalna. Rozumiem, że nasze władze przerasta dostosowanie naszego kraju do przepisów unijnych, ale z tego powodu nie powinny głodować dzieci. Wystarczy tylko wprowadzić typowe dla kapitalizmu metody rozwiązywania problemów zabezpieczenia alimentacyjnego i nie będzie mowy o pozostałościach socjalizmu. Nie będzie problemu opieki państwa z zakresie pomocy tym, którzy zostali bez środków do życia w związku z likwidacją funduszu alimentacyjnego.
Alka / .* / 2004-06-25 20:34
USA potrafi tak skonstruowac prawo, ze żaden dupek nie ma odwagi nie płacić. Tylko w Polsce to jest pochwalane. Tylko aborcja nie. Jak się urodzi, to zagłodzić
Magda / .* / 2004-06-23 12:57
Niech zagonia do roboty tych nierobow za ktorych płacono alimenty! Ja sama dostawałam alimenty z funduszu i uwazam ze tak powinno byc dalej tyle ze dłużnik powinien byc pociagniety do odpowiedzialnosci a nie zabierac dziecia pieniadze! Co one sa winne ze maja za ojca kretyna albo ze Polska taka jest ? Jak kazdy popracowalby na rzecz funduszu to nie przynosiłby takich strat! Pozatym z funduszu dostawały pieniadze tylko te osoby którym dobrowolnie nie płacił ojciec dziecka (lub matka) a teraz dostaja wszyscy nawet te osoby ktore dostaj ogromne alimenty dobrowolnie i gdzie tu sprawiedliwość? Oczywiście biedny ucierpiał podwujnie!!!
ksiadz robak / .* / 2004-06-24 00:10
a kto z kretynem spal he ? i dal sobie zrobic!! male co nieco :)
LAD / .* / 2004-06-27 13:14
ty NIR JESTEŚ KSIĄDZ ROBAK. ty JESTEŚ PRYMITYWNIEJSZY OD SAMEGO ROBAKA !!!!!!!
kris_es / .* / 2004-06-22 10:32
Może ktoś mi wytłumaczy dlaczego każdej naiwnej kobiecie, która nadstawia swoj narząd rozrodczy byle komu , ja mam płacić na utrzymanie jej i jej przychówku? Jak jej nie stac na utrzymanie to oddac dziecko do wychowania takim , ktorych stac. Za 5 stow i tak nie wychowa niczego wartosciowego. Może to brutalne , ale ja mam już dość obciążeń podatkowych
Mery / .* / 2004-06-25 23:44
Za 5 stów to wychowano ciebie,co widać na każdym forum.Większość tych opluwanych przez ciebie samotnych matek pracowało po 30,40 lat,aby taki gnój jak ty mógł się uczyć,pracować?,mieć komputer i internet,właśnie z podatków samotnych obecnie matek.Gdy życie da ci kopa w d...ę,to może zrozumiesz pewne rzeczy,do których jeszcze nie dorosłeś.Większość samotnych matek i ich dzieci jest bardziej wartościowa niż ty,bezmózgowcu.
Alka / .* / 2004-06-25 20:36
Ja nie dostawałam 500 tylko 300 i po kazdym etapie nauki dostaję uroczysty list gratulacyjny. Wydaje mi się ze Twoje dzieci moim do pięt nie dorastają.
miki / .* / 2004-06-22 18:00
ten kto to napisał jest prostackim, zadufanym w sobie snobem, widzącym tylko czubek wlasnego nosa... spójrz czlowieku troche szerzej na otaczającą cię rzeczywistość!!!!
Samotna matka / .* / 2004-06-22 11:23
Jesteś kretynem. Faceci to bydło, które jek widzą problemy odwracają się na pięcie i mają wszystko w dupie, nawet swoje dzieci. Może starszych obywateli też uśmiercić, bo przecież na ich emerytury teraz płacisz? Zanim coś powiesz to pierw się zastanów. Miłego dnia.
WWW / .* / 2004-06-26 11:58
Droga samotna matko odczep się od emerytów. Oni zapracowali na siebie. To właśnie państwo pieniędzmi odkładanymi na emeryturę wypłacało wam zasiłki jako alimenta z FA za to, że nie pracowaliście tylko robiliście dzieci. Nie trzeba tylka dawać byle komu i nie będzie problemu. A jak juz ma się dzieci to zawija rękawy i zapieprza a nie czeka na darmowe pieniądze. To każdy mający dziecko też chce daRMOWYCH PIENIĘDZY. iNNI MOGĄ SAMI UTRZYMYWAĆ A TOBIE CO, BRAK OCHOTY. tO NIE TRZEBA BYŁO IŚĆ DO ŁÓŻKA, TAM NIE MIAŁAŚ BRAKU OCHOTY.
Okradany podatnik / .* / 2004-06-28 21:45
Popieram przedmówcę. Jest takie przysłowie: "Suka nie da, pies nie weźmie".Nie chcę generalizować, bo są kobiety faktycznie potrzebujące pomocy, bo facet okazał się nieodpowiedzialny ale co powiedzieć gdy jakaś matka ma sześcioro dzieci. To już lekka przesada. Trzeba było się zastanowić nad jakąś formą zabezpieczenia, a nie gzić się z kim i byle gdzie popadnie.
Ewelina M. / .* / 2004-06-22 08:20
Święta prawda. Jestem matką, której 45 % dochodu stanowiły alimanty z funduszu. Od 2 m-cy nie dosteję żadnych alimantów. Nich szanowny Pan Hausner odpowie co mam powiedzieć swoim wierzycielom, którym nie płacę już rat od dwuch miesięcy. Musiałam zaciągnąć raty poniewarz potrzebowałam lodówki i pralki. I co teraz mam żyć, bez świerzego jedzenia bo wyprać można ręcznie. Ciekawe czy oni tam na górze wiedzą jak się żyje nam. Niech nam chociaż dadzą możliwość podjęcia pracy.
Nuntaro / .* / 2004-06-26 22:50
Ufam, że ten kredyt to na używaną lodówkę za 300zł ;)Oni nie wiedzą i nie chcą wiedzieć. Przynajmniej ci od których coś zależy. A to, że oni są tam gdzie są nire jest przypadkiem i twoją zasługą? zastanów się... Ależ oni pozwalają pracować, a jakże - pod warunkiem że dasz haracz po kilka stów miesięcznie za to że coś takiego przyszlo ci do głowy, żeby mogli wypłacać tym, którym nie przychodzi i tym którzy nie widzą związku między polityczną deklaracją i praktyką.
matka / .* / 2004-06-26 11:53
Droga Ewelino też jestem matką i mam męża bezrobotnego. Pomimo, że sie stara nie może dostać pracy. też chcę takich darmowych pieniędzy na dzieci, bo wiadomo , że alimenta z FA to były darmowe i to b. duże pieniądze. Tez moi wierzyciele dopominają się zapłaty i państwo nie obchodzi, że ja mam no osobę w rodzinie tylko 150 zł, ja nie dostaję na dzieci po 170 zł dlatego, że jestem z mężem po slubie i dlatego, że nie daje sąsiadom. Wszystkie dzIeci chcą jeść. Jak w pełnych rodzinach muszą się martwić przy takim bezrobociu co dać dzieciom jeść to dlaczego inni nie. Dlatego, że kobieta uwielbiała życie erotycznie4 z innymi męźczyznami to jeszcze z naszego worka mamy jej płacić.
lolek / .* / 2004-06-21 19:36
cakowicie zgadzam sie z przed mowcami
matka / .* / 2004-06-25 20:38
zauważ, że mamy 20% bezrobocia. To nie nasza wina, ze ktos rozkradł majątek narodowy i źle rządził
JACEK / .* / 2004-06-23 12:45
Czas zadbać o siebie samemu , a nie liczyć na garnuszek chorego państwa.
Andy / .* / 2004-06-21 19:22
Problem jest wogóle szerszy, przecież cały system podatkowy jest reliktem socjalizmu. Jak nieudolność władzy przyczynia się do spustoszenia w budżecie, to należy dop...ić prywacie, ale broń Boże ograniczyć budżetówce. Być pracownikiem budzetówki to istny raj, co roku, jak nie częściej waloryzacja, trzynastka i inne przywileje; nie ma mowy o wstrzymaniu płac, a tym bardziej o ich zmniejszeniu - TO JEST SOCJALIZM. Tymczasem ograbiany przez państwo prywaciarz musi się ograniczyć, zwalnia pracowników, oszczędza na składkach. Nie starcza mu na życie, bo jak nie wzrost podatków, to konieczność wykupienia licencji, zdobycie certyfikatów, obowiązkowe ubezpieczenie OC i inne parapodatki. Wszystko po to, by utrzymać armię urzędasów, bez żadnych kwalifikacji, a i tak niepotrzebnych. W oczach władzy osoba podejmująca działalność gospodarczą jest potencjalnym złodziejem, a więc zawczasu trzeba mu zabrać, niech się z władzą dzieli.I na tym polega pomoc i opieka socjalistycznej władzy nad naiwnymi, których ambicją jest stworzenie solidnej firmy lub często nawet tylko wyjście z życiowego marazmu, jak w przypadku bezrobotnych fachowców, którzy podejmują w akcie rozpaczy własną działalność.
Andy / .* / 2004-06-21 18:55
Przykłady pozostałości socjalizmu można mnożyć np. w przepisach prawa pracy - członek związków zawodowych bez zgody związków jest nieusuwalny. Pracodawca jest zmuszony zatrudniać np. przestępcę lub nieroba, bo na wypowiedzenie pracy takiemu "pracownikowi" nie zgadza się związkowa klika.
wyborca / .* / 2004-06-21 11:08
Richard Mbewe na premiera dobrze mowi
Nuntaro / .* / 2004-06-26 23:02
Zwłaszcza, że te Niemce to jakieś lewe są a Rysiu w branży spec a i z polskim sobie radzi nie tak jak Olisadebe, za przeproszeniem.

Najnowsze wpisy