Forum Polityka, aktualnościKraj

Polski student pracuje więcej, niż się uczy

Polski student pracuje więcej, niż się uczy

cukiereczek83 / 2011-06-15 09:28
Polski student poświęca na pracę zarobkową więcej czasu, niż na naukę własną. Wedlug raportu przeciętnie na studiach licencjackich studenci pracują 19 godzin w tygodniu, a na magisterskich 25. Nic dziwnego, musza jakos zaplacic za wysokie czesne;/
Wyświetlaj:
rossa / 2011-06-15 13:39
jeśli tylko da się wygospodarować czas na pracę, to czemu sobie nie dorabiać? jeśli rozkład zajęć na to pozwala, to ja jestem jak najbardziej za
ambrozy_kleks / 2011-06-22 11:21
Dokładnie tak, też się z tym zgadzam. Ja pracowałem od 3. roku dziennych i nie narzekam. Moim zdaniem, jeśli tylko można to zamiast zbijać bąki lepiej zdobywać szerokie doświadczenie (staż, praktyki, projekty etc.). Teraz na szczęście coraz więcej firm jest otwartych na młodych - cieszą mnie firmy, które dają pracę dla studentów (patrz: www.absolvent.pl) dając im jednocześnie szansę na dorobienie, opłacenie czesnego, zdobycie cennego doświadczenia zawodowego :)
karmazyn11 / 2011-06-22 14:13
ja niestety szukam pracy w zawodzie już od dawna, i większość ofert w wymaganiach ma kilkuletnie doświadczenie, i nie mówię tu o wysokich szczeblach, nie wiem jak ludzie mają je zdobywać w czasie studiów?
AniaU / 2011-06-22 13:38
Tak właśnie wygląda sytuacja w Polsce, więc nie ma się co dziwić że Polak poźniej jest mistrzem w kombinowaniu!!
on231 / 2011-06-15 11:14 / Bywalec forum
biedny Polak to musi pracowac...

Najnowsze wpisy