Forum Forum finansoweBanki

Polskie banki czekają zmiany

Polskie banki czekają zmiany

Money.pl / 2006-05-02 11:07
Komentarze do wiadomości: Polskie banki czekają zmiany.
Wyświetlaj:
PK / 153.19.250.* / 2006-05-02 19:51
wszystkie dziedziny gospodarki tak działają i będą działać póki gospodarka nie zliberalizuje się, sterowana i blokowana przez buble ustawowe. Tak jak banki zarabiać będą inni na ciemnym tłumie który głosował na PiS i wierzył w to co wierzył głosując 4 lata wcześniej na SLD w polityczne bajki, NARODZIE OBUDŹ SIĘ politycy nie są dla nas tylko my dla nich(stan na dzień dzisiejszy)
slawek / 84.172.119.* / 2006-05-03 12:03
Dlatego glosowales na PO tak? Gratuluje dobrego samopoczucia. Nie masz czasami po tej decyzji kaca moralniaka?
lecher / 81.190.133.* / 2006-05-02 19:24
Państwo samo napycha bankom klientów, nakładając obowiązek korzystania z usług bankowych, wię opłaty za te świadczenia bbankowe są dodatkowym podatkiem, na dodatek ZUS trzeba opłacać na 3 blankietach, każdy za dodatkową opłatą 3,50. z kieszeni podatnika a nie ZUS.
bb / 83.27.87.* / 2006-05-02 21:03
płać przez internet! np.w PKO BP SA za 2 zł miesięcznie (obsługa konta przez internet) będziesz miał wszystkie przelewy, łącznie z ZUS za 0,50 zł (czyli obsługa +3 xZUS=3,50 zł) :)
magiowa / 2006-05-04 07:32
osobiscie mam w sumie 3 rorki, wszystki 3 z e-obsluga gratis w tym wszystkie e-przelewy. wychodze absolutnie na czysto! i nie wyobrazam sobie miec konto z platna e-obsluga albo platnymi e-przelewami. skoro ja robie wszystko za nich, a im zostaje do zaksiegowania operacja rownie trudna jak wyplata z \
M. / 213.199.225.* / 2006-05-04 07:29
osobiscie mam w sumie 3 rorki, wszystki 3 z e-obsluga gratis w tym wszystkie e-przelewy. wychodze absolutnie na czysto! i nie wyobrazam sobie miec konto z platna e-obsluga albo platnymi e-przelewami. skoro ja robie wszystko za nich, a im zostaje do zaksiegowania operacja rownie trudna jak wyplata z \\
bb / 83.27.97.* / 2006-05-04 08:31
rorki to ja mam też z darmową obsługa, niestety kontka firmowe jak na razie są płatne :( ale to i tak taniej niz np. na poczcie lub u pani dysponentki w banku. A przy okazji bank też ponosi koszty przesłania naszych przelewów( w BRIR) oraz ponosi koszty eksploatacji systemu, więc zeby Panie miały przelewy i obsługę gratis to z kogoś muszą ściągnąć:)
jj_Makro / 82.143.136.* / 2006-05-02 23:14
Polecam bardziej BPH (internet). Tam jest 0,5zł za przelew, albo tylko 1zł. Internet to do normalnego konta osobistego dodatek za darmo. A za konto nic nie chca, tylko 4 transakcje miesiecznie karta(moze byc nawet 4 razy 1lizak).
Ja to mam! Moja matula ma jakos 30 przelewow za darmo, wiec w ogole wychodzi do przodu!
pzodr
Miroka / 81.190.2.* / 2006-05-03 19:13
Też miałam kiedyś konto internetowe i byłam bardzo z niego zadowolona... do czasu.
Otóż pewnego pięknego dnia wykupiłam sobie reklamę w Polskich Książkach Telefonicznych. Aby móc zapłacić na raty, podpisałam nieopatrznie polecenie zapłaty, czyli zgodę na to, by firma PKT sama ściągała sobie należne raty z mojego konta bankowego. Efekt był taki, że PKT zabrała mi z konta pieniądze, które wcale jej się nie należały (rzekome zaległości z zeszłego roku, których nigdy nie było). Wprawdzie pieniądze udało mi się odzyskać, ale nie było to przyjemne, gdy nagle okazało się, że konto mam puste, a powinny być na nim pieniądze.
Inny przykład: w zeszłym roku ZUS wystawił tytuł wykonawczy na rzekomo przeze mnie nie zapłacone składki, no i oczywiście próbował "oczyścić" moje konto bankowe. Na szczęście miałam konto internetowe i udało mi się opróżnić konto, zanim tytuł wykonawczy został zrealizowany przez bank, ale była to raczej kwestia szczęścia: że akurat byłam w domu, kiedy przesyłka informująca o postępowaniu ZUS-u została mi doręczona, oraz że akurat miałam internet pod ręką. I co z tego, że tydzień wcześniej przesłałam do ZUS-u kopie dowodów opłącenia składek? Pewnie urzędnicy mieli "prikaz" ściągnąć określoną kwotę od ludzi, wszystko jedno jakimi metodami.
Od tej pory nie trzymam żadnych pieniędzy na kontach w bankach, a jeżeli już takowe się pojawią (bo czasami inaczej pieniędzy nie da się dostać, jak tylko przelewem), od razu wszystko wypłacam w bankomacie. I nie jest to spowodowane "przyzwyczajeniem klientów do korzystania z gotówki", a koniecznością obrony mojego dorobku przed zakusami różnych firm czy instytucji.
~under_construction / 83.30.107.* / 2006-05-02 15:49
A które to są te Polskie banki??? Jest choć jeden bank, który byłby całkowice z Polskim udziałem? Przecież już nawet zapałek i zwykłych żarówek nie mamy swoich, a co dopiero banków. Czysta głupota. I jakim to gospodarstwom domowym sytuacja się poprawiła? Opowiadacie takie brednie jak pijany przy barze, któremu właśnie nie chcą podać kolejnej sety!
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-05-03 19:49
Polski bank, to bank zarejestrowany w polskim rejestrze sądowym i posiadający licencję polskiego nadzoru bankowego do prowadzenia działolności na terytorium Polski.

Nota bene dziwi mnie pogląd, że "niepolski" bank jest zagrożeniem dla Polaków. Bo gdybym był bogatym to oszczeności powierzyłbym bankowi szwajcarskiemu.
zorientowana :-) / 83.30.107.* / 2006-05-02 21:59
Są jeszcze banki polskie. Do nich zalicza sie PKO BP oraz cały sektor banków spółdzielczych. Banki spółdzielcze działaja jako odrebe niezalezne jednostki i są wspierane przez tworzone banki zrzeszające takie jak np Bank Polskiej Spółdzielczości. Z tego co sie orientuje to obecne prawo nie daje możliwosci wchodzenia obcemu kapitałowi do spółdzielczości. Tzn moga byc zagraniczni udziałowcy ale nie moga miec prawa głosu.
Aleksander / 195.160.175.* / 2006-05-02 17:23
Fakt. Czysta głupota.
zdegustowany / 81.168.132.* / 2006-05-02 11:07
czy wy macie cos swojego - czy tylko potraficie dzialac wg zasady CTRL C, CTRL V - nasladowcy cholerni

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: