Forum Forum dla firmKadry

Polskie firmy zapowiadają inwestycje i zatrudnianie

Polskie firmy zapowiadają inwestycje i zatrudnianie

Wyświetlaj:
djey / 83.30.144.* / 2010-10-16 17:14
co z tego ze bedzie praca za 1000zl? jak nie bedzie mnie stac nawet zeby sie samodzielnie utrzymac w tym kraju.. czas chyba podniesc minimalna do przyzwoitego na te czasy poziomu 3tys zl? aby godnie zyc
CzarnyZajaczek / 2010-10-18 18:30
Jak podniesiesz płacę minimalną do 3 tys to wtedy nie będziesz miał żadnej - nawet tej za 1 tys. Każdy chciałby od razu mieć własne mieszkanie i samemu się utrzymać mieszkając sam, ale to jest takie porównywanie kraju gdzie gospodarka rynkowa (i to dość mocno ograniczona przez państwo) funkcjonuje od 20 lat, z krajami gdzie gospodarkę rynkową mają o 50 lat dłużej, i nie mieli takich zniszczeń w czasie II WW.

Po prostu na zachodzie Europy do tej pory już zdążyli tyle mieszkań i innej infrastruktury wybudować, że tam większość ludzi jest stać na to by samodzielnie mieszkać. My to dopiero budujemy. Sam koszt wybudowania autostrad by móc porównywać się pod tym względem nie z Niemcami ale biedniejszymi krajami europy zachodniej to kilkaset mld zł - to może być 1/3 czy nawet 1/2 całego rocznego PKB Polski. A to tylko drogi, nie mówiąc o kolei, dewastującej się infrastrukturze energetycznej, o kosztach inwestycji ograniczających marnotrastwo energii (w Polsce przeciętne zużycie energii na ogrzewanie mieszkania jest najwyższe w Europie, nawet o wiele wyższe niż w dużo zimniejszych krajach ja Szwecja czy Finlandia).

Itd. itd., można by wymieniać długo.
buc_pucybut / 2010-10-12 17:42 / Tysiącznik na forum
Czy ktoś za 2 lata będzie pamiętał to info i na tym polega myk rudego Tuskoszenki

Najnowsze wpisy