Forum Forum inwestycyjneFundusze

polskie fundusze obligacji

polskie fundusze obligacji

lichy zenek / 92.238.139.* / 2009-01-28 16:47
Witam,

jak myslicie ... czy juz czas aby pozbywac sie polskich funduszy obligacji ?

przez ost tydzien moja unikorona obligacje spadla o 1,6% ... dzis sie troche odbila ale ledwo co ...

mam tez SEB2 ... tez z kolei stoi w miejscu ... a jeszcze niedawno wygladal tak obiecujaco ;)

co myslicie na ten temat ?
Wyświetlaj:
milek83 / 83.24.157.* / 2009-02-25 14:19
jak według was dzisiejsza obniżka stóp wpłynie na polskie obligacje? powinny sie chyba troszke odbić...
aigman / 2009-02-14 09:02 / portfel
Witam!
Jak myślicie czy czy na f. obligacji to tylko korekta czy moze "trend spadkowy". Wszedłem w październiku dołożyłem w styczniu i a teraz zyski są bliskie zeru. Czy jest szans że do marca f.o. dadzą jeszcze zarobić?
Pilsener / 2009-02-02 11:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie ma sensu się przejmować tygodniowymi zmianami - w obligacje powinno się inwestować na średni termin (rok, dwa). Jak mamy takie problemy, że w tydzień tracimy 2%, to powinniśmy inwestować w lokaty lub fundusze pieniężne.
cell2 / 91.193.211.* / 2009-01-31 10:55
Po ostatniej obnizce stóp rentownosci obligacji powinny spaść, co za tym idzie fundusze obligacji powinny zyskac w niedługim czasie, ta hossa na obligacjach moze potrwac mysle do Maja .. potem wyhamuja obniżki stóp ... Trzeba wierzyc aby obcy kapitał nie sprzedawał polskich obligacji, jak one bedą tracic włascicieli , to ceny ich spadną. Fundusze odnotuja zerowe zyski albo minimalne straty w tym terminie .... Ale nie zakładajmy tego scenariusza

Ja mam troche gotówki w TFI Skarbiec oraz Unikorona (oba obligacyjne)
Druga połowe mam w TFI Akcji ( Legg i Skarbiec po połowie)

Styczen do połowy przyniósl zysk na obu, teraz przynosi strate tez na obu .. ale nie trzeba sie załamywać ... obligacje powinny sie utrzymac niezle . gorzej z akcjami , na to bedziemy musieli chwile poczekac .. ale warto je miec w portfelu bo zawsze pierwsze odbica sa mocno :)

Pozdrawiam
A.
Ryszmar. / 217.97.193.* / 2009-01-28 17:19
Przez 2-3 miesiace powinny jeszcze dać zysk z dużym jak na FO "bujanie". Stopy spadają, tylko ten budżet straszy.Ale jaka alternatywa?.Coraz niżej % lokaty,akcje?.
miki3d / 2009-02-06 16:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Alternatywą do funduszy polskich obligacji skarbowych są obligacje korporacyjne. Niestety nie ma na rynku funduszy inwestujących tylko w tę klasę aktywów (chyba za mały mamy rynek długu). Są natomiast takie, które uzupełniają portfel obligacjami przedsiębiorstw.
mfundusz.pl / 79.163.30.* / 2009-02-09 23:30
obligacje korporacyjne to chyba nie jest najbezpieczniejsze rozwiązanie. Jeśli sprawdzi się scenariusz optymistyczny to faktycznie te obligacje mogą przynieść zyski, ale chyba lepiej poszukać dobrych rozwiązań na rynkach globalnych.
miki3d / 2009-02-12 12:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak chodzi o rynki globalne, to właściwie szans również pozostaje Ci szukać na rynku korporató albo high yieldów. Nie zapominaj, że obligacje korporacyjne są nacznie bezpieczniejsze od akcji. A obligacje niektórych korporacji mogą być bardziej wiarygodne niż obligacje skarbowe niektórych państw.
fronczak.michal / 2009-02-12 15:04 / portfel / Bywalec forum
Haha - tak tak - np. takiego ENRONA :) coniektórzy do dziś nie mogą w USA dojśc do siebie - przecież taki bezpieczny był :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy