Forum TechnologieNauka i wiedza

Polskie Noble przyznane. Oto laureaci

Polskie Noble przyznane. Oto laureaci

skomentuj
Wyświetlaj:
bananewa / 2012-11-07 10:00 / Bywalec forum
Dopóki polskie rządy nie będą w stanie pojąć, że nauka to prawdziwa promocja naszego kraju (a nie promocje w stylu polub Wrocław - na które wydaje się ogromne pieniądze, a wyników nie sposób tak naprawdę sprawdzić), dopóty będą rozdawane polskie fryderyki, polskie noble (swoją droga czy to jest legalne - używanie słów polski nobel). Są przykłady jak można pogodzić naukowców,biznes i promocję kraju (nie trzeba tego wymyślać - wystarczy skopiować zachowania). Każde odkrycie i wynalazek, myśl może promować nasz bidny kraj - przy okazji budzi to szacunek i ciekawość, nie wynikającą (przemijającą) z chwilowego zauroczenia pięknymi obrazami reklamy, a szacunku dla umysłu (ten szacunek poparty patentami daje miliony dolarów).

Kolejna sprawa to oczywiście patenty - dlaczego ten aspekt nie jest popierany/dofinansowany przez NIKOGO kto lubi stać i grzać się w blasku sportowców, naukowców, ludzi sukcesu - przecież obecnie bez czegoś takiego w zasadzie każde odkrycie jest opatentowane przez wrogi :)/zagraniczny biznes.

Politycy!
Bądźcie prawi i rozumni - a Polska będzie krainą wynalazczości (opatentowanej (ma się rozumieć) i wspieranej z wzajemnością przez nasz kraj)

pompatyczne tak, tak
filemon2 / 2012-11-07 11:26
a czy każdy europejski kraj ma takie swoje Noble, czy to tylko nasz polski wymysł? bo w sumie nigdy nie słyszałem o czymś takim
skomentuj

Najnowsze wpisy