Forum Forum dla firmKadry

Polskie rodziny nie chcą wracać z Wysp

Polskie rodziny nie chcą wracać z Wysp

Money.pl / 2009-05-03 10:48
Komentarze do wiadomości: Polskie rodziny nie chcą wracać z Wysp.
Wyświetlaj:
Pilsener / 2009-05-07 08:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prawda jest taka, że polacy nie umieją rządzić - zawsze tak było i będzie, historia polski to jedno wielkie pasmo nieudolności, polak potrafił nawet komunizm zepsuć, więc nie da rady pseudo-demokracji? Należy jak najszybciej zatrudnić rząd i prezydenta zza granicy.
gnago / 90.129.109.* / 2009-05-11 21:45
W czasie pierwszej Rzeczpospolitrj przerabialiśmy i ch...wo wyszło z tą elekcją
pozo / 89.138.145.* / 2009-05-06 21:45
A DO CZEGO NIBY WRACAC? DO PRL-U BIS CZYLI REPUBLIKI NOCNEJ ZMIANY OGARNIETEJ TUSKLIZNA?
uczciwy emigrant / 81.15.132.* / 2009-05-05 17:09
..Polacy powinniśmy się trzymać razem..musimy być mądrzejsi od naszych polityków..wiem że jest ciężko każdemu..11% bezrobocia, emerytury jak dla psa, pensje takie same, szkolnictwo nie dostosowane do rynku pracy itp.nie mam na myśli tutaj o tych baranków z "Chmielnej" ..tylko tych co w niedziele w kościele można spotkać. ....Polacy musimy sobie uświadomić to że państwo nasze jeszcze jest cholernie skażone po tej pier**nej komunie, którą nas chcieli zniszczyć i jej odłamki do tej pory w nas uderzają. Prawo,administracja urzędy..to wszystko jeszcze działa w starym systemie...ciężko coś reperować jak żyją jeszcze ludzie którym to chole...nie na rękę. Nasze myślenie jest też skażone i toksyczne..jesteśmy zawistni przez co często tracimy przyjaciół , ważne kontakty, możliwości...ale to nie jest wina zwykłych polaków..tylko polityków i mediów. Przecież przykład idze zawsze z góry a nie z dołu. Emigranci są Polsce potrzebni ..wszyscy to wiemy.Praktycznie każdy ma w swojej rodzinie kogoś za granicą.Ciotkę,wujka, brata..itp. Gdyby wszyscy emigranci sprzedali cały swój dobytek w Stanach ,UK,Australii i wielu,wielu innych krajach i przyjechali do polski stalibyśmy się potęgą gospodarczą. Każdy polak pozostanie zawsze polakiem niezależnie gdzie mieszka. Musimy się zbić do kupy i to przetrzymać...tylko z drugiej strony jak długo może to trwać..
JB / 2009-05-12 18:24
Jakby wszyscy emigranci wrócili do Polski to byśmy mieli 30% bezrobocia i średną pensję 1tyś PLN.
screwYou / 84.38.22.* / 2009-05-05 11:51
Do czego wracać ??? do mieszkań po milion złotych czy do działek po pół miliona ?
jakuzi / 83.17.81.* / 2009-05-05 11:17
a przecież mieli masowo powracac tak twierdził rzad ,--widac obluda obłudę pogania
malpka.afrykanska / 83.4.102.* / 2009-05-05 09:58
hej Jestem studentka i pisze wlasnie prace magisterska. Nie bede ukrywac przydałaby mi sie Wasza opinia na temat przedsiębiorczości akademickiej.
Jak macie dosłwonie 2 minutki to wypełnijcie ankiete która znajduje sie na stronie www.mlodyprzedsiebiorca.pl
lub tutaj bezposredni link:
http://mlodyprzedsiebiorca.pl/ankieta?task=fillPoll&pollID=2

Wielkie dzieki ;-)
anka z bankiera / 2009-05-05 09:22 / Bywalec forum
nie martw się przynajmniej jesteś bardziej Polką :)))
a tak na powaznie.to samo mówili mi rodzice,chociaż powodzi im sie niezle,ile nerwów kosztuje prowadzenie biznesu w PL,nie zrozumie nikt kto tego nie robił.
żbik / 194.181.195.* / 2009-05-05 09:15
Gdybym wiedziała, że tak będzie w Polsce też bym wyjechała z rodziną. To jest kraj bandytów. Jak taki Oleksy może mówic o dramacie byłej władzy - kim on był i kim jest, że żąda od Państwa-Narodu stałych wysokich dożywotnich dochodów dla siebie i swojej rodziny. Dlaczego Polska w rankingach zajmuje ostatnie miejsce po Rumunii a porównuje się nie z Rumunią tylko zawsze ze Stanami Zjednoczonymi - nawet nie z Niemcami - tylko z USA. Czy u nas w Polsce nie ma zdrowych mądrych ludzi tylko same oszołomy. Jak to wszystko się słucha, ogląda, czyta - to wychodzi na to, że monarchia jest o wiele tańsza w utrzymaniu niż rządy demokratyczne, bo tam liczył się tylko pierworodny z prawego łoża a w demokracji wszyscy - starzy, nowi, nasze dzieci, wspólne dzieci, byłe żony i kochanki... Będąc "zakotwiczonym" gdziekolwiek w zachodnim kraju nigdy nie warto tu wracać, bo tu zawsze był brud, smród i ubóstwo... i nie ma znaczenia kto jest u władzy - no może trochę było lepiej jak Jagiellonowie zarządzali Polską! Nie ma i nie było mieszkań, Polacy przypominają w życiu codziennym robactwo kłębiące się w brudzie na kilku metrach kwadratowych i jeszcze przypieczętowane ustawą, że Polakowi wystarczy 5 metrów kwadratowych mieszkaniowego luksusu bez sracza i najczęściej w baraku. Taka jest polska rzeczywistość. Ale za to tzw. uczeni biorą setki tysięcy złotych za dyskusję naukową - co zrobić żeby "bieda wyszła z biedy"! - zwiedzają Świat wzdłuż i wszerz za pieniądze z budżetu państwa i badają biedę w innych krajach. Prezesi polskich fundacji instytucji przecież społecznych - ale tylko środki są tam społeczne - żyją w luksusie dzięki nim i jeżdżą wypasionymi furami, stać ich na najdroższe panienki itd. ... Niech to stare bydło udusi się wreszcie tym swoim bogactwem i niech zostanie same, bo jak wszyscy młodzi wyjadą to tym bogatym zasobnym staruchom same pieniądze nie wystarczą bo one im szklanki wody nie podadzą ani tyłka nie podetrą bo do tego potrzebny jest człowiek... Niech była władza przeżywa dramaty, ale w stosunku do Oleksego jest to przeciwny dramat - jeździ wypasioną furą, sam jest tak wypasiony że można by z niego stworzyć przynajmniej 5 średnich facetów... i on przeżywa dramat, a co mają powiedzieć ludzie, którzy pracują za 500 zł/miesięcznie na umowę o dzieło! - co moim zdaniem powinno być zabronione, bo to nie jest i nigdy nie będzie stosunek pracy.
zyczliwy / 217.11.139.* / 2009-05-06 17:19
To właśnie Jagielonowie zapoczatkowali upadek Polski.August zamiast myśleć o przyszłości kraju to za babami się uganiał , potomka nie zostawił i zaczęło się od tego rozkradanie naszego kraju , skutkiem właśnie polityki Augusta były rozbiory.
gnago / 90.129.109.* / 2009-05-11 21:47
A potomka to robi się przez klonowanie?
master UK / 86.177.128.* / 2009-05-05 21:59
madrzy juz dawno wyjechali, zostali naiwni oraz niekompetentni
dariaK / 193.201.167.* / 2009-05-05 16:40
Polska jest taka jacy są Polacy droga koleżanko... Nie prawdą jest że w Polsce zawsze był smród i ubóstwo. Nieprawdą jest że Jagiellonowie dobrze zarządzali Polską (o Piastach wogóle słyszałaś?). To że teraz w Polsce mamy szambo to wina IIwś oraz okresu PRL. Porównaj sobie jaką mentalność mają młodzi Polacy a jaką starzy. Wystarczy popatrzeć kto się pcha do kolejki w ośrodku zdrowia, czy na zachowanie osób starszych w środkach komunikacji miejskiej. Niestety jeszcze trochę wody w Wiśle musi upłynąć zanim Nasz Kraj wyjdzie na prostą!
sdfsd / 89.75.104.* / 2009-05-06 12:51
jak cię każdy okrada to ty też musisz to robić bo inaczej zdechniesz. Nic nie da woda w Wiśle bo młodzi się musza nauczyć zasad starych albo nie dożyją starośći
Elly / 85.89.185.* / 2009-05-05 19:19
dariaK- widać, że jesteś młodą, zdrową krową !!!!
uczciwy emigrant / 81.15.132.* / 2009-05-05 10:01
Władza w polsce powinna chodzić jak zegarki ..gdy przyjmują nas zwykłych ludzi do pracy..jakie wymagania są nam stawiane, musimy mieć kursy z kosmosu pokończone 3 języki, i doswiadczenia niebywałe i co jeszcze..a nasza władza??..ŻENADA..oni nawet niewiedzą co to jest MBA...minimalnie to magistra powinni mieć, powinni być wykształceni i obyci w świecie..a do pracy metrem i rowerami jeździć ..a nie na pierwsze piętro windą wjeżdżać..jak to jest w przypadku Oleksego..he..sam widziałem na SGHu kiedyś.Zal du...pe ściska..
madrala z wysp / 86.177.128.* / 2009-05-04 22:24
"Jednak spadek popytu w krajach UE, które są głównym partnerem handlowym Polski, odbije się negatywnie na eksporcie, który spadnie o 11 proc.

Da o sobie znać także trudniejszy dostęp do kredytów. KE pisze o spadku inwestycji (poza finansowanymi ze środków UE) i prywatnej konsumpcji, której dodatkowo szkodzi spadek zaufania gospodarstw domowych, wzrost liczby bezrobotnych do 1,7 mln w tym roku, spadek tempa wzrostu płac i rosnące koszty spłaty kredytów hipotecznych. "

do tego deficyt wydatkow publicznych w 2010 wzrosnie do 7.3%,gdy kryteria z maastricht mowia o 3%.

Do tego trzeba utrzymac bande kaplanow, a wiec o dalszej obnizsze podatkow i obciazen fiskalnych nie ma mowy przez kolejne conajmniej 10 lat.

Wobec powyzszego PO co wracac do Polski?????

NIE OPYLA SIE, bo nic dobrego z tego nie wyniknie.
kategoria 1 w UK / 86.177.128.* / 2009-05-04 22:16
Kozyk moze i pracuje jako czlowiek drugiej kategorii w POlsce, to az wylewa sie z jego wypowiedzi ta jego frustracja i zawisc,ze ktos inny moze byc zaradny i dac sobie rade. Ja napewno nie pracuje jako druga kategoria i do tego nie w Polsce. A dodam,ze zdanie takich dupkow bez klasy jak kozyk Wisi mi i POWIEWA.

Z glebokim powazaniem
kozyk / 77.115.82.* / 2009-05-08 20:00
??!!

W UK to ty nawet nie jesteś III kategorii, gąbka na zmywaku jest więcej warta niż ty !!!
Rola angielskiego pieska to ma być zaradność ?!!
Lecz się na nogi bo na głowę już za późno !!!!
kozyk / 77.115.102.* / 2009-05-04 19:43
O co wam w ogóle chodzi ?!

Korzystacie jedynie na tym że wasze 1000funtów miesięcznie w Polsce jest coś warte a w Angli jesteście zwykłymi śmieciami.
Byle menel zarobi w angli 1000funtów a w polsce 1000zł i czym tu się niby chwalić ?!
Najlepiej od razu jedzcie do chin albo afryki to kupicie sobie całą wioskę i będą was nosić na rękach i wasze zadufane ego będzie miło połechtane!

Szkoda mi was jesteście żałośni z waszym wywyższaniem się nad tymi co pozostali w kraju!!
malwoid / 2009-05-08 00:02 / portfel
ja troszke podatku place w pl. wysylam 1000 euro/miesiac do mbanku
.mbank odpala mi 4,5% w skali roku.kapitalizacja jest co miesiac. ale ale! pieniazki przechodza przez podatek belki (19%) i to jest moj wklad w budzet panstwa.

przemnoz to przez ilosc emigrantow, ilosc miesiecy, srednią sume jaka wysylamy i chyba nawet wyjdzie ze dla wszystkich jest lepiej zbysmy wyjezdzali i juz tu zostawali?
ba moze to my bardziej budujemy autostrady i inne wynalazki niz pracujacy w polsce?

juz nie wspomne o tych z nas polakow za granica, ktorzy inwestuja na polskiej gieldzie i tez odprowadzaja podatki od dochodow z gieldy.
jak widac powroty polakow z zza granicy nikomu sie nie oplacaja:
-ani bankom (obracaja tymi sumami)
-ani rzadowi (podatek Belki to jednak spory przychod do budzetu panstwa)
-ani tym ktorzy sa w kraju na rynku pracy (jest trocher luźniej...)
-ani wreszcie nam, mieszkajacym w tych roznych ciekawych krajach :)

przemyslcie to.
wszyscy kochamy polske tak czy inaczej. no moze oprocz mnie ;)
a co do atmosfery w tym watku no coz - taki czar internetu :))

wszyscy walczymy o cos i wszyscy mamy jakies bole i radosci.nie wazne gdzie mieszkamy.

pzdr wszystkich Polakow. po obu stronach barykady ;)
Peter.IE / 84.203.2.* / 2009-05-04 19:17
Zastanawia mnie Wasza zawziętość w tłumaczeniu się temu obwiesiowi o pseudo Kozyk. Ignorować trolla. To zawsze działa
blond_milionerka z Wysp / 86.177.128.* / 2009-05-04 22:12
i tak wlsnie robie.
anka z bankiera / 2009-05-04 13:22 / Bywalec forum
Skąd biora sie tacy frustraci jak kozyk?moja wersja:
W szkole i na uczelni byłam gwiazdą,ciuchy,podróże,balangi,stac mnie było,rodzice są przedsiębiorcami.Kozyka i jemu podobnych trafiało,przeciez to on powinien miec wszystko,od dziecka matka wpajała mu,że jest taki zdolny,jak bedzie sie uczył osiągnie sukces.Niestety tacy jak on nie byli dopuszczani do mojego grona,ja myslę inaczej,ale wiek i towarzystwo robiło swoje.
Po studiach kozyk dostał pracę załatwioną przez znajomych,myślał.że teraz karta się odwróci.Ja nie chciałam korzystać z układów rodziców,ani pracować dla nich.Przez moment kozyk triumfował,w super ciuchach pytał mnie gdzie jadę na wakacje i z uśmieszkiem na ustach patrzył na moje stare auto dodając,że on nie zawdziecza nic rodzicom.Miałam dośc tłumaczenia się wszystkim,ze ja nie chcę pomocy tatusia.Wyjechałam.Wracam kilka razy w roku,znów żyję na poziomie wyższym niż kozyk,bez pomocy rodziców,bez znajomości.Kozyk może jedynie powiedzieć,że najłatwiej wyjechać,że sztuką jest dorobić się w Polsce,taj,jakby zagranicą z nieba leciało.Ostatnio spotkałam kozyka w święta i powiedziałam,że buduję dom,niedługo wracam.Jego mina mówiła sama za siebie,argument,że jemu t5atuś nie kupi już dawno wytrąciłam mu z ręki.Teraz boi się,że wróce i znów nie będzie mógł patrzec na mnie z wyzszościa,więc usiadł do kompa,popatrzył na wezwanie do zapłaty ostatniej raty i psze,że przecież nikt mnie tu nie chce,a zresztą on jest bardziej Polakiem niż ja.
Kozyk nie zapominaj,że nie każdemu pisana jest wielka kariera i dom z ogrodem,a emigranci to nie tylko pomywacze i tzw.biedota.
kozyk / 77.115.102.* / 2009-05-04 19:34
Dobra wracaj bo ta emigracja wypaczyła twój rozum, jeszcze trochę i ten stan będzie nie odwracalny !!!
malwoid / 2009-05-07 23:56 / portfel
ja troszke podatku place w pl. wysylam 1000 euro/miesiac do mbanku
.mbank odpala mi 4,5% w skali roku.kapitalizacja jest co miesiac. ale ale! pieniazki przechodza przez podatek belki (19%) i to jest moj wklad w budzet panstwa.

przemnoz to przez ilosc emigrantow, ilosc miesiecy, srednią sume jaka wysylamy i chyba nawet wyjdzie ze dla wszystkich jest lepiej zbysmy wyjezdzali i juz tu zostawali?
ba moze to my bardziej budujemy autostrady i inne wynalazki niz pracujacy w polsce?

przemyslcie to.
wszyscy kochamy polske tak czy inaczej. no moze oprocz mnie ;)
a co do atmosfery w tym watku no coz - taki czar internetu :))

wszyscy walczymy o cos i wszyscy mamy jakies bole i radosci.nie wazne gdzie mieszkamy.

pzdr wszystkich Polakow. po obu stronach barykady ;)
uczciwy emigrant / 81.15.132.* / 2009-05-04 12:21
..a pamiętasz młody polaku czego ciebie matka uczyła , pamiętasz te wszystkie wiersze i książki lektury w wypełnione heroizmem, patryjotyzmem..samymi pięknymi cechami ..Herberta, Miłosza i wielu,wielu innych...pamiętasz too??pamiętasz jaki byłeś kiedyś romantyczny i wrażliwy?? i dobry..jak szanowałeś ludzi, jakie miałeś podejście do kobiet??....kończysz liceum i dostajesz się na najlepszy uniwerek w kraju..myślisz że pana boga za nogi złapałeś...piszesz wyczesaną prace magisterską i działasz na studiach, udzielasz się bo widzisz że tak trzeba że to ci pomoże. Wierzysz w to że ten kraj to doceni ten pot i łzy ten stres na egzaminach te noce nieprzespane i prace za grosze dla wyzyskiwaczy żeby dorobić chociaż troszeczke jako studnet, że to wszystko zostanie kiedyś docenione.Przychodzi ten dzień. Zaczynasz szukać pracy w tym pięknym kraju ..a tu pach wryj..dostajesz tak że aż nie możesz uwierzyć że to jest prawda.Pach w ryj..pach ...wszscy znajomi dostają robotę po znajomości ..ale ty nie możesz bo przecież jesteś zaprogramowany inaczej..przecież jesteś katolikiem..i dobrym uczciwym człowiekiem który gra w uczciwy sposób. Już czujesz jak oni się z ciebie śmieją...heheh.cienias, nieudacznik..frajer,,,w końcu się litują nad tobą i Ci podpowiadają stary ogarnij się tu trzeba robić wałki ...zobacz każda firma kręci wałki ..pogadaj z księgowymi ..ty myślisz że coś swoim intelektem osiągniesz czy pracowitością. Ale ty jesteś uparty jak osią..zdajesz sobie doskonale sprawę że wszystko jest przeciwko tobie że państwo jest twoim wrogiem,ale na przekór dalej walczysz..idziesz na kolejną rozmowe .pach w ryj...okazuje się ze jesteś lepszy z anglika od osoby rekrutującej.. nie dostajesz się ..idziesz na następną ..okazju się że laska z HRu nawet nieprzeczytała dobrze twojego CV..to i tak niema znaczenia i tak sie nie dostajesz,,, i tak następna,następna,następna. W końcu się łamiesz i wyjeżdzasz z kraju..przecież moj kraj (moja matka) mnie wcale nie kocha..nie potrafisz tego zrozumieć. Przecież uczyniłeś dla niej wszystko co było w twojej mocy,uczyłeś się, starałeś się być lojalnym wobec niej. ehhhh.
Ojczyzna nasza jest roche jak matka - pijaczka.W ogólnym odczuciu nas kocha ..ale gdy światło zgaśnie lub gdy w pobliżu nikogo z obserwatorów niema..przestaje nas kochać,kpi z nas i wyśmiewa..przez co sama jest śmieszna i cyniczna....ale najgorsze jest to że "porządni ludzie" w polsce są coraz mądrzejsi..w końcu przestają jej wierzyć..przenoszą swoją działaność za granice, tam płacą podatki zaczynają inwestwać na rynkach finansowych całego świata w Chinach,Indiach, Australii i UK..Forex staje się dla nich prosty jak sznurowanie buta .. i w pewnym momencie już jej nie potrzebują.Ona jest stara niedołężna i słaba...teraz ona ich potrzebuje.W ich głowie rodzi się myśl...czy warto jej pomagać...??po tym wszystkim ..
kozyk / 77.115.102.* / 2009-05-04 19:37

zaczynają inwestwać na rynkach finansowych całego świata w Chinach,Indiach, Australii
i UK..Forex staje się dla nich prosty jak sznurowanie buta


I właśnie w ten wywołują światowy kryzys i cierpią na tym wszyscy bo zamiast uczciwej pracy marzy im się szybka kasa i spekuacja
uczciwy emigrant / 81.15.132.* / 2009-05-04 20:06
..wiesz co mi się kozyk marzy??..domek z ogródkiem i spokój..piękna żona którą będę bardzo kochał i dzieciaki... czas który będę mógł im poświęcić..chodzić z nimi na spacery i do teatru ..patrzeć jak dzieciaki dorastają ..jak ich życie jest mniej trudne od mojego. Nie martwić się o to czy wystarczy mi na książki i zeszyty dla nich..na chleb,szkołe i podróże, na adoracje mojej wybranki serca. Nie martwić się o to że może się zdarzyć tak że puści mnie w troki z jakimś pajacem co po starych ma firmę którzy nakradli w latach 90 milony i teraz świecą dup...ą jacy to oni z****....ści i niczego sobie, a słoma im z butów wystaje. A co do giełdy to od razu widać że się mało znasz...szybko kasę to ty możesz na Forexie stracić ...:)he..to tak w ramach douczenia...
kozyk / 77.115.102.* / 2009-05-04 20:18
Super wydaje mi się że chyba wszyscy chcieli by tak jak ty ale niestety nie jest to możliwe.
Ty sobie inwestujesz w struktury oparte na surowcach np. ryżu i ten zaczyna drożeć a w afryce wioska ludzi umiera bo już ich na ten ryż nie stać, bo ty postanowiłeś mieć lepszą przyszłość dla dzieci i zainwestowałeś !
I co ty zarobiłeś, twoje dzieci mają lepiej a tamte umarły z głodu .... jesteś usprawiedliwiony ?!
malwoid / 2009-05-08 00:06 / portfel
taki bol, nie jestesmy w stanie wszystkim pomoc.niestety. na koncu jestesmy tylko zwierzetami, i wygryawaja najlepsi. dobrze ze sa tacy altruisci jak Ty. W Tobie nadzieja na naprawe tego swiata

pzdr Kozyk i w pelni popieram to ze jestes w Polsce i podziwiam Cie.
uczciwy emigrant / 81.15.132.* / 2009-05-04 20:55
..nie do końca tak jest ..spekulanci przyjmują ryzyko od kontrachentów którzy podpisują umowy terminowe ale na rzeczywiste dostawy. Oni przyjmują ryzyko ich zabezpieczenia. Co do tych dzieci z wiosek ..to chyba nie do końca tak jest. Nieznam się na ryżu:):)...ale skoro ryż drożeje na rynku towarowym to kraje afrykańskie czy też azjatyckie akurat na tym korzystają...i modlą sie do boga żeby kraje wysoko rozwinięte nie wprowadzały subsydiów do tego produktu u siebie. Czy jeżeli baryłka ropy w serpniu 2008 roku kosztowała 120$ to Iran sprzedawał litr benzynu dla swoich obywateli za 5 zł tak jak to jest w polsce.???..hehhe...chyba za 30 groszy...
kozyk / 77.115.102.* / 2009-05-04 21:26
Ryż w ciągu ostatniego roku na światowych rynkach zdrożał dwukrotnie właśnie przez spekulacje, a ponad połowa ludzkości żyje za mniej niż dolara dziennie i miska ryżu dziennie to ich jedyne wyżywienia.
A teraz mają pół miski bo ktoś postanowił być bogatszy i zainwestował przecież uczciwie swoje uczciwe pieniądze, ale coś tu chyba jest nie tak...
Myślę, że te dzieci umierające z głodu na ulicach po których łażą muchy to nie foto montaż a przecież to tacy sami ludzie jak my i też mają marzenia tylko nie o ładnym domku i dobrobycie tylko o pełnym brzuchu.
A anka z bankiera mówi że kraj jest dziadowski bo one nie ma domku i pracy za 10tyś miesięcznie, a jak by tak głodem przymierała to by się szybko z tego snu obudziła.
Zawsze będzie potrzebny ktoś kto w tym jej domu kanalizację przepcha albo śmieci wywiezie, ale przecież ona będzie lepsza od nich.
Szkoda my takich ludzi jak on ca za pieniądze ojca i matkę by sprzedali a do innych ludzi nie mają żadnego szacunku.
uczciwy emigrant / 81.15.132.* / 2009-05-04 23:30
..to że oni żyją za miskę ryżu to nie jest moja wina ..tylko ich rządzących którzy kupują rojs rojsy całe ze złota i obsypują się nim w przepychu. Dodatkowo ta ukradziona kasa idzie na broń..co by mogły sie te barany obronić przed sfrustrowaną biedotą.Wszyscy dobrze wiemy kto trzyma największą kase na świecie i kto manipuluje rynkiem..nie ma co w to wnikać ..lepiej pomyśleć jak ich przechytrzyć. My zwykli ludzie nie możemy w żaden sposób pomóc afryce. Ona przez największych tego świata została skazana na zagade w celu przejęcia ich ziemi, bogactw, surowców mineralnych. Dzieje się to na naszych oczach. Pozostaje się tylko uczyć na ich błędach. Budować nasz kraj na wszystkie możliwe sposoby.Pozyskiwać najcenniejszą rzecz jaka jest czyli wiedzę i doświadczenie z całego świata. Nigdzie na świecie nie widziałem tylu młodych ludzi w bibliotekach jak u nas w Bibliotece Narodowej w Stolicy uczących sie każdego dnia..nawet w sobotę. Polska posiada kilka potęciałów na skalę światową ..do nich należą też młodzi bardzo ambitni ludzie, znający języki i znający świat.Problem tkwi w tym że ci starzy zakompleksieni polacy.. niechcą oddać pałeczki dyrygenta dla tych młodych bardzo rozgarniętych i ze "świeżym" rozumem i spojrzeniem na świat. Dlatego Polska jest tak w tyle za murzynami...mam nadzieje że szybciej te stare dziady powymierają niż mi się wydaje...
777c / 149.254.218.* / 2009-05-04 11:41
własnie świat pędzi, kombinuje. Ku....a kryzys u mnie w firmie (w UK) mówią żebym został po godzinach. Może to zwykłe rozdawnictwo pieniędzy, nie wiem, lecz chciałbym żeby w Polsce kazdy zarabiał godziwie, mógł uskładać grosza na ładną emeryturę, mieć spokój od urzędników i pomoc w załatwianiu skomplikowanych kwestii. Po pracy znajomi zawsze zaproszą na wyjście do pubu, na piwo, snookera, kręgle. A w Polsce co ?? każdy zapracowany , nie ma czasu, sępi grosza, bo kredyty wiszą nad głową jak topór. Gdzie relacje między ludźmi, jak jeden na drugiego patrzy spode łba, a nie daj Boże drugiemu się lepiej powodzi, nienormalność, a na Zachodzie każdy ma gdzieś ile masz pieniedzy, ile fur wystawionych pod domem, owszem pieniadze sa wazne , ale bez przesady. Co do tych łajdaków co rządzą Polską, to wstyd że takie gnojki kompromitują taki piękny kraj, o takiej pięknej historii i tradycji. Nawet na emigracji Polskę się ma w sercu, ale dla tych gnoi co chcieli ze mnie zrobić niewolnika mam tylko jedno : wyciągnięty środkowy palec!!!
kozyk / 77.115.102.* / 2009-05-04 19:49
Fajnie że ci się powodzi i w ogóle trzymam kciuki.
Problem w tym że większość emigrantów mieszka po 5 w jednym pokoju żre najtańsze puszki z tesco i zarabia 1000 funtów co w UK jest niczym a w polsce jeszcze coś znaczy. I potem przyjeżdza taki jeden z drugim i udaje bóg wie kogo, że on taki bogaty co on tam nie robił i w ogóle.
A tak naprawdę korzysta jedynie na tym, że UK to bogatszy kraj od polski i za taką samą pracę płacą więcej.
To tak jak bym kupił dolary po 2 zł a teraz sprzedawał po 3,5 zł i chwalił się że taki jestem zaradny, dom buduje itp.... żenada

Najnowsze wpisy