Forum Polityka, aktualnościKraj

Pomoc adwokata i radcy za darmo

Pomoc adwokata i radcy za darmo

Money.pl / 2011-07-18 17:00
Komentarze do wiadomości: Pomoc adwokata i radcy za darmo.
Wyświetlaj:
Danuta700 / 94.254.193.* / 2015-03-27 21:07
Czy komornik ma prawo zablokować calkowicue konto w banku jeżeli dłużnik pracuje i jjest jedynym zywicielem
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
oskwojtoli123 / 109.95.146.* / 2015-03-31 10:09
wynajmoje mieszkanie.. umowa najmu okaziolnanego lokalu.. umowe mam na rok.. mieszkam juz dwa miesiące place kazdego miesiaca 20 dnia..Wtym miesiacu mam spóznienie 10 dni.. lecz wczoraj dostałem smes od właścielki lokum..że do jutra mam się wyprowadzić ..co powiedziałem ze zapłace do jutra... co mam zrobić
wiwan / 2015-03-31 10:16
http://www.money.pl/forum/katalog,5,0,0,40,0,prawo.html
Załamani / 213.92.191.* / 2015-02-10 14:54
Witam! Jeśli pracowałem u prywatnego na okres próbny i pół etatu to należy mi się urlop płatny? Jeśli tak to ile dni urlopu mi się przysługuje. Umowę próbną miałem na 8 miesięcy. Pracodawca mi powiedział, że dopiero może mi wypłacić jeśli wezmę więcej dni od razu a nie np. jeden dzień w tygodniu. I to jeszcze było wolne z jego powodu bo jechał do rodziny na imprezę lub nie było pracy. Czy w tym przypadku też należy mi się urlop płatny czy nie ( tak jak twierdzi pracodawca)? Mieszkam z dziewczyną, ślubu jeszcze nie mamy. Nie mamy na rachunki i życie bo pracodawca nie chce wypłacić za te 3 dni urlopu. Proszę o szybką odpowiedz. Nie wiemy co robić. Jesteśmy załamani
szklarek / 2015-02-10 15:35
Właściwy dział forum:

http://www.money.pl/forum/grupa,38,0,0,40,0,kadry.html

lub

http://www.money.pl/forum/grupa,45,0,0,40,0,pracy.html
kinia10 / 95.91.218.* / 2015-02-02 17:05
Witam!
Czy jak sie zarejestruje w niemieckim urzedzie pracy to dostane od nich ubezpieczenie zdrowotne ? Prosze o szybka odpowiedz.
Tomek206 / 46.151.118.* / 2014-09-29 15:55
Witam bardzo prosze o szybką odpowiedz nie wiem co robić a niedługo sprawa .
Pierwsza moja sprawa była o w łamanie z kradzieżą za które otrzymałem 1 rok na 3 w zawiasach i prace społeczne które wykonałem podałem sie dobrowolnie karze pare miesiecy pozniej była kolejna sprawa o małą ilość amfetaminy 0,369 gr udało mi sie wybrnąć z sytuacji i dostałem aby prace społeczneee jestem w trakcie chodzenia ostatnio przyszło mi pismo na wezwanie na posiedzenie w przedmocie Zarządzenie wykonania kary pozbawienia wolności w VIIK674/13 wobec skazania w VIIK 216/14. Prosze o pomoc z góry dzięki
Karola480 / 178.3.143.* / 2014-09-26 20:44
Witam! Od szesciu miesiecy jestem w niemczech urodzilam Tu dziecko nie majac ubezpieczenia jestem samotna.Mieszkam u znajomej a juz musze sie wyprowadzic a nie mam gdzie.Bo nie mam zadnych srodkow dochodowych by przezyc z malenstwem.Moze wiecie gdzie mam sie zglosic o pomoc.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Domek400 / 155.198.243.* / 2014-05-06 16:26
Witam.Chcialam pozyczyc rodzicom pieniadze na remont domu. Mieszkam za grancia i chcialam zrobic przelew bankowy. Jednakze jaka kwote maksymalna kwote moge im przeslac aby nie musieli placic podatku od darownizny?
Dziekuje
Pietrai / 5.172.246.* / 2014-04-28 21:51
Witam
Ostatnio mam problemy z Pilkostradą przysyłane są pogróżki.Czy mam na nie reagować i mieć to w nosie czy przejmować się.
ewag_78 / 2014-04-01 19:57
Bardzo proszę o pomoc, jestem już u kresu wytrzymałości chodzi o ojca mojego dziecka, który nie przyznawał się do ojcostwa, były badanie za które miał zapłacić i ja po 400 zł. Do tej pory tego nie zrobił. Zaznaczę, że nie byliśmy małżeństwem. Ten człowiek nigdy pracą się nie zhańbił, korzysta z pomocy społecznej .Ale to nic w porównaniu jakie piekło nam stwarza .Po urodzeniu dziecka, mnie dusił, nie zrobiłam obdukcji bo wtedy nie pracowałam i nie miałam żadnych pieniędzy, byłam tylko u lekarza ogólnego i na policji .Miałam ślady duszenia i przypalone papierosem ucho Zaznaczę, że póki nie poznałam tej osoby nigdy nie miałam do czynienia policją czy sądem .Przychodził pod blok groził pisał obraźliwe słowa, zgłaszane było wszystko na policji bez rezultatu, przeprowadziła się z synem pod inny adres wyśledził nas zaklejał nam zamki w drzwiach, kiedyś policja zabrała go spod mojego bloku, ja również pojechałam w celu zeznań, przy mnie podawał fałszywe dane, jeszcze miał nóż przy sobie, na pytanie policjanta po co mu nóż odpowiedział, że do tapetowanie, udaje psychicznie chorego, bo wtedy jest bezkarny, ja z synem jesteśmy już zmęczeni, to trwa kilkanaście lat, wszędzie nas śledzi, czy jak idę do pracy, zresztą już wiele razy był u mnie w biurze, a bardzo mi zależy na pracy bo sama wychowuję syna do szkoły syna też przychodzi, wszędzie nawet do kościoła, wyzywa nas, syn ma 12 lat i nabawił się nerwicy natręctw są to zaburzenia obsesyjno-kompulsywne z depresją. To straszna choroba, która spadła na nas jak grom z nieba, teraz jestem na zwolnieniu na syna, wszędzie do lekarzy chodzę prywatnie mimo ciężkiej sytuacji finansowej ale chcę żeby syn jak najszybciej wyzdrowiał, bierze leki, które też są drogie ,załatwiam synowi nauczanie indywidualne, syn potrzebuje spokoju, a dzisiaj dostała pismo z sądu od ojca syna o zniesienie alimentów, których dostaję 300 zł i to z funduszu, komornik nic nie ściąga, w tamtym roku też była sprawa o obniżenie na którą nie przyszedł, a ja bez przerwy się muszę zwalniać z pracy, jemu chodzi, żeby nas zniszczyć psychicznie, w pozwie jaki dzisiaj dostałam byłam w szoku, że sąd w ogóle to przyjął, takie bzdury są napisane i jeszcze dostał adwokata, byłam w prokuraturze była sprawa o zakaz zbliżania się na którą też nie przyszedł było dwóch policjantów, którzy zeznali na moją korzyść niestety sąd nie widział podstaw by przyznać mi zakaz zbliżania się, że o pomoc bo jestem już wykończona, a muszę być silna dla syn. Ten człowiek nie da nam normalnie żyć, mi i tak jest ciężko finansowo, żeby synowi niczego nie brakowało ale brakuje nam tylko spokoju. Bardzo proszę o pomoc.
wiwan / 2014-04-01 20:26
Szanowna Pani !

Niestety tak jak i inni forumowicze w tym wątku nie zwróciła Pani uwagi na to, że dotyczy on artykułu sprzed 7 lat, który informuje o powstaniu sieci punktów bezpłatnych porad prawnych w kraju. To zwykła informacja dnia. Portal Money.pl w tym miejscu nie oferuje takiej pomocy prawnej.

Może Pani spróbować w dziale prawnym forum:

http://www.money.pl/forum/katalog,5,0,0,40,0,prawo.html

może ktoś z innych użytkowników potrafi coś doradzić.
RafałS / 89.68.205.* / 2014-01-20 20:01
Mam taki problem, i nie wiem jak Go rozwiązać . Mianowicie chodzi o wynajem mieszkania .Wpłaciłem zadatek w wysokości 1000 zł ponieważ gościu zadeklarował mi ,że jeżeli nie wpłacę zadatku to wynajmie komuś innemu . Spisałem z gościem pokwitowanie na zwykłej kartce z jego danymi i z moimi danymi , z kwota zadatku i data wynajęcia . Nie podpisywałem żadnej umowy , umowę mieliśmy spisać w późniejszym terminie . Chcę zrezygnować z tego mieszkania ponieważ znalazłem coś bardziej mi odpowiadającego . Gdy zadzwoniłem do niego i powiedziałem ,ze chciałem zwrot pieniędzy to mi powiedział ze nie ma takiej możliwości , ponieważ stwierdził ze to była rezerwacja i pieniądze przepadły ( mam całe nagranie naszej rozmowy jak wpacalem mu ten zadatek na telefonie). Proszę o jakokolwiek pomoc jak odzyskać choć część tych pieniędzy . Dziękuję .
wiwan / 2014-01-20 20:46
Przecież na tym polega zgodnie z KC zadatek, że strona go dająca go na skutek umowy wstępnej TRACI go, jeśli z jej winy nie dochodzi do zawarcia umowy przyrzeczonej ( tu umowy najmu ).

wynika to z art. 394 KC, to, że umowa wstępna była ustna nie ma znaczenia.

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/czym;sie;rozni;zaliczka;od;zadatku,228,0,827876.html
Tomasz B. / 91.216.160.* / 2013-12-12 23:26
Witam, Proszę o pomoc. Dd paru dni szukam informacji w Internecie dotyczącej odszkodowań. A konkretnie, pracuje na umowę zlecenie jako pracownik ochrony. Na początku wiosny tego roku mieliśmy obowiązkowe szkolenie strzeleckie organizowane przez mojego pracodawce. Strzelnica prawdopodobnie była wynajęta. Na strzelnicy zabrakło jednak nauszników ochronnych w wyniku czego w moim lewym uchu słyszę szum, piszczenie. Po około tygodniu po szkoleniu strzeleckim wybrałem się do laryngologa. Po badaniu okazało się że mam uszczerbek w lewym uchu i prawdopodobnie do końca życia będę miał szumy u uchu. Jakoś się do tego przyzwyczaiłem i da się żyć z tym, ale czasem przeszkadza to np przy zasypianiu. Nie zgłaszałem tego pracodawcy, rozmawiałem tylko o tym z kolegami z pracy po strzelaniu. W tym tygodniu poszedłem na kontrole, sprawdzić czy słuch mi się nie pogorszył i zacząłem się zastanawiać czy mam prawo starać się o odszkodowanie? Dodam tylko że są odprowadzane wszystkie podstawowe składki, wypadkowa także. Proszę o porady, ponieważ nie mam zielonego pojęcia co moge zrobić w takiej sytuacji. Z góry dziękuje i pozdrawiam
H Szatkowski / 2013-12-13 10:03
To dział krajowy forum przecież. Pytanie to warto zadać tu:

http://www.money.pl/forum/katalog,5,0,0,40,0,prawo.html
romana1503 / 2013-11-16 10:13
Witam i prosze o pomoc. Otoz 30lat temu moi rodzice dali mi wklad na mieszkanie lecz go wybralam bo kupilam z bylym mezem dzialke pod budowe domu nastepnie wzielismy kredyt 2,5mlnzlotych na budowe domu ,kiedy wybudowalismy dom zeby uniknac wysokich odsetek bankowych moj ojciec w 1991roku dal mi pieniadze na calkowita splate kredytu i osobiscie pojechal z moim bylym mezem do Jeleniej Gory z moim bylym mezem i slacil kredyt w calosci.Dodam iz nie mamy rozdzielczosci majatkowej i tym sposobem maz stal sie wspolwlascicielem. Dodam iz jestesmy po rozwodzie bo moj maz byl alkocholikiem i znecal sie psychicznie nad rodzina za co mial wyrok w zawieszeniu.ja natomiast musialam opuscic swoj dom w 2000roku ze wzgledy na sytuacje w tym domu i pracuje i mieszkam w Warszawie wynajmuje mieszkania i teraz moj byly maz chce mnie wymeldowac z pobytu stalego a ja nie mam sie gdzie zameldowac na stale bo nikt mnie nie chce ameldowac nawet na pobyt staly w wynajmowanych mieszkaniach takze ja mnie Gmina wymelduje to tym sposobem stane sie bezdomna.Dodam ze on mnie nie splaci ani domu nie sprzeda i co ja mam mam robic sprawy o podzial majatku tez nie zaloze bo mnie nie stac,prosze o pomoc.
romana1503 / 2013-11-16 10:12
Witam i prosze o pomoc. Otoz 30lat temu moi rodzice dali mi wklad na mieszkanie lecz go wybralam bo kupilam z bylym mezem dzialke pod budowe domu nastepnie wzielismy kredyt 2,5mlnzlotych na budowe domu ,kiedy wybudowalismy dom zeby uniknac wysokich odsetek bankowych moj ojciec w 1991roku dal mi pieniadze na calkowita splate kredytu i osobiscie pojechal z moim bylym mezem do Jeleniej Gory z moim bylym mezem i slacil kredyt w calosci.Dodam iz nie mamy rozdzielczosci majatkowej i tym sposobem maz stal sie wspolwlascicielem. Dodam iz jestesmy po rozwodzie bo moj maz byl alkocholikiem i znecal sie psychicznie nad rodzina za co mial wyrok w zawieszeniu.ja natomiast musialam opuscic swoj dom w 2000roku ze wzgledy na sytuacje w tym domu i pracuje i mieszkam w Warszawie wynajmuje mieszkania i teraz moj byly maz chce mnie wymeldowac z pobytu stalego a ja nie mam sie gdzie zameldowac na stale bo nikt mnie nie chce ameldowac nawet na pobyt staly w wynajmowanych mieszkaniach takze ja mnie Gmina wymelduje to tym sposobem stane sie bezdomna.Dodam ze on mnie nie splaci ani domu nie sprzeda i co ja mam mam robic sprawy o podzial majatku tez nie zaloze bo mnie nie stac,prosze o pomoc.
rtvsatagd / 2013-09-19 12:53
Dzień Dobry.



Zwracam się z prośbą o pomoc w trudnej i dosyć skomplikowanej dla nas sprawy.

Jesteśmy firmą zajmującą się handlem sprzętem RTV-AGD. Zamawiamy towary w różnych hurtowniach. W jednej z nich dnia 06.06.2013 zamówiliśmy trzy telewizory blaupunkt i do tej pory nie otrzymaliśmy jednego z pośród trzech zamówionych. Zawsze towar dostarcza nam jedna firma kurierska "siódemka" . Prosiliśmy o udostępnienie monitoringu który pokazuje załadunek towaru na samochód kuriera, ale oni tłumaczyli się tym że list przewozowy został podpisany i nie mają podstaw do wydania nagrania. List został podpisany ale na dwie sztuki telewizorów, a trzeci nie dotarł w ogóle do sklepu.

Co można zrobić aby zmusić firmę kurierską do przedstawienia innych dowodów poświadczający że towar został dostarczony do nas. Hurtownia domaga się pieniędzy a my nie mamy towaru. Zaznaczam że kontakt w sprawię zaginionej paczki był zaraz po tym jak hurtownia przysłała upomnienie o zapłacie, a my nie mieliśmy FV, telewizora ani listu przewozowego. Teraz dopiero firma kurierska odpisała że nie może wydać monitoringu ponieważ jest za późno.

Proszę o krótkie odpisanie i podpowiedz jak można by było wyjaśnić tą sprawę.



Z poważaniem pracownik sklepu Robert Kaczmarczyk
agnieszkamarek / 2013-09-05 13:13
Zwracam się z prośbą o udzielenia mi informacji ponieważ nie wiem co mam robić a jestem w trudnej sytuacji materialnej . Mieszkam z narzeczonym w mieszkaniu gminnym gdzie głównym najemcą jest jego siostra a on jest zameldowany na czas stały . Z niewiadomego powodu siostra narzeczonego wysłała pismo do Pani Wójt abym opuściła mieszkanie w ciągu 3 dni . Takie pismo dostałam z Kancelarii Adwokackiej podpisane również przez Wójta Gminy . Mieszkamy razem od stycznia siostra jego wyraziła zgodę przy obecności Pani Wójt obym mogła tam mieszkać a nie z wiadomych mi przyczyn teraz muszę opuścić mieszkanie , jestem obecnie w 7 miesiącu ciąży mam cukrzycę ciążową nie stać na wynajem mieszkania nie wiemy co w tej sytuacji mam zrobić . Czy narzeczonego siostra i Pani Wójt miały prawo bez powodu wyrzucić mnie z mieszkania gdzie chodzi tylko o mnie a nie o mojego narzeczonego . Mieszkania nie opuściliśmy ponieważ nie mamy gdzie iść . Proszę o jak najszybszą odpowiedź co w tej sytuacji mamy zrobić , czy niedoszła szwagierka i Pani Wójt miały prawo tak postąpić

Z poważaniem
Agnieszka
Anna504 / 93.105.1.* / 2013-08-19 17:02
Witam. Mój konkubent ma mieszkanie w którym miesza razem z córką. Po 2 latach poznania ja z moimi 2 córkami wprowadziłam się do niego.(do tej pory nie jesteśmy zameldowane u niego w mieszkaniu) Po 4 latach okazało się, że mój partner ma długi w spólnocie mieszkaniowej.Spółdzielnia mieszkaniowa po jakimś czasie przysłała mi i mojej 19-letniej córce (która się jeszcze uczy) nakaz zapłacenia jego długów w ciągu 5 dni. Czy jako osoby nie zameldowane w tym mieszkaniu mamy obowiązek spłacać jego zobowiązania? I czy spólnota może nas podać do sądu ? proszę o odpowiedź
szeriwe / 2023-10-18 13:44
Polecam http://trucktruck.pl/?p=232 naprawdę warto.
wiwan / 2013-08-20 11:17
Najkrócej- obciążenia długami czynszowymi wszystkich osób pełnoletnich zamieszkujących dany lokal wynika z art. 688 Kodeksu Cywilnego.

Zameldowanie ma o tyle znaczenie, że częściej dochodzi się tych zaległości od osób zameldowanych- bo po prostu łatwiej je wskazać, określić. A długu takiego można dochodzić od dowolnie wybranej osoby z grona pełnoletnich zamieszkujących- z art. 366 KC.

Ps. Obowiązek meldunkowy nadal obowiązuje.
----------------------------------------------
Jak już w tym wątku napisano- nie służy on do zadawania pytań prawnych - jest starą informacją prasową.

Właściwym jest ten dział forum:

http://www.money.pl/forum/katalog,5,0,0,40,0,prawo.html
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy