Forum Forum inwestycyjneFundusze

[pomoc] Chciałbym zabezpieczyć swoją przyszłość

[pomoc] Chciałbym zabezpieczyć swoją przyszłość

Bartosz__ / 89.73.144.* / 2012-01-16 16:29
Witam,
mam 24 lata i chciałbym zabezpieczyć swoją przyszłość, jednak oferta jest tak złożona, że nie mam pojęcia czy mam to zrobić w formie IKE, TFI czy książeczki mieszkaniowej bądź oszczędnościowej, dlatego krótko opisze swoją sytuację. Jestem w stanie miesięcznie odłożyć (wpłacić) 200-500zł - zachowując przy tym pełną ciągłość. W zamian oczekiwałbym, żeby w wieku 40-50 lat mógł przynajmniej odzyskać wpłaconą kwotę (jednorazowo lub miesięcznie). Dodatkowo chciałbym aby była możliwość zakończenia współpracy np. po 10 latach na skutek trudnej sytuacji życiowej i zapotrzebowania na te pieniądze. Dyskusji nie mogłaby również podlegać możliwość aby moja żona (lub dzieci) miała dostęp do pieniędzy w wyniku mojej śmierci.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za rzeczową informacje.
Wyświetlaj:
wojtusnik / 2012-02-10 20:44
Na Pana miejscu Panie Bartoszu nie kupowałbym już istniejących funduszy czy polis jakie oferowane są na rynku. Na swoim miejscu wolałbym dobrać najlepiej dopasowany produkt do swoich możliwości, celu.

To co Pan przedstawił mogę powiedzieć że jest sporo produktów dostępnych na rynku w których można wybierać teraz trzeba dopasować najlepszy
Bartosz__ / 89.73.144.* / 2012-01-17 12:05
Wolałbym ogólnikową pomoc na forum money.pl. Nie lubię podawać adresów kontaktowych ze względu na komercyjnej oferty. Po prostu potrzebuję prostej odpowiedzi opartej doświadczeniem.

Pozdrawiam
aslosarz / 192.166.203.* / 2012-01-17 18:18
Witam Cię, ja mam Multiportfel Skandii od roku, chcę go sprzedać za 2500 (wartość Multiportfela w tym momencie to 2900, konieczny okres składkowy - jeszcze 6 lat po 250 miesięcznie); chętnie bym to kontynuowała, bo zwrot po tych 20-30 latach naprawdę jest obiecujący (biorąc nawet najgorszą wersję), ale mam teraz ciężką sytuację zdrowotną i raz potrzebuje tej kasy z polisy, a dwa nie stać mnie na regulowanie systematycznie składek.

Daj znać, jeśli byłbyś zainteresowany, zawsze to już rok pracująca polisa,a taniej :)

Pozdrawiam, Agata /gg 6537339/
max1224kom / 83.29.216.* / 2012-01-17 12:27
to wystarczy śledzić wątki tygodniowe pozdr
tedchom / 2012-01-17 17:53 / Tysiącznik na forum
tak jak Ci napisał Max. Śledzić wątki na 100% a przez jaką platformę to zrobisz to już twój wybór. Ja osobiście inwestuję przez Skandię którą uważam za dobry produkt, ale co kto woli. Jest mnóstwo ofert wszystkie propozycje są dostępne on line. Każdy agent(doradca, sprzedawca) z którym się spotkasz będzie polecał tą platformę którą najlepiej (polubił, zrozumiał, dostaje największą prowizję itd. pominę już osoby które są zatrudnione w danej firmie bo tacy są chyba najbardziej w stanie doradzić mając tylko jeden produkt;)
kzaboro / 77.255.204.* / 2012-01-16 23:13
Witam panie Bartoszu chetnie udziele kilku cennych wskazówek i rad jaki produkt wybrac ...
Mój numer to 508443649 lub mail kzaborowski@clf.net.pl
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy