Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc frankowiczom. KNF ostrzega, że prezydencka ustawa frankowa grozi kryzysem finansowym

Pomoc frankowiczom. KNF ostrzega, że prezydencka ustawa frankowa grozi kryzysem finansowym

Wyświetlaj:
adus / 94.78.190.* / 2016-03-20 08:39
67 mld zł - tyle dodatkowo na polskich obywatelach chcą zarobić banki na podobno tańszych kredytach frankowych. Tak to powinno brzmieć.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
retsolc / 217.98.20.* / 2016-03-17 14:32
Polecam artykuł !!! Nie chcę już teoretyzować jakie są motywy KNF do podawania tak kompromitujących danych. Już raz przytaczałem wypowiedź „WŁAŚCICIELA” Banku Millennium w Polsce. Jeszcze raz poniżej. Bardzo wyraźnie ten członek zarządu mówi co wydarzy się w jednym z najbardziej zaangażowanych banków w pseudokredyty CHF w Polsce. Może zostać w okresie czasu obniżona zyskowność. NIE MA ŻADNEGO RYZYKA Z WYPŁACALNOŚCIĄ BANKU ANI W POLSCE ANI W PORTUGALII. NAWET BIORĄC POD UWAGĘ NAJGORSZY SCENARIUSZ. Może warto zapoznać z tą wypowiedzią kancelarię prezydenta i KNF ? „Obviously this could reduce profitability for a period, but it will not put at risk in any way the solvability of the bank, neither in Poland nor in Portugal, not even in the worst scenario,” he said. (Reporting By Shrikesh Laxmidas, writing by Axel Bugge). Dla zainetersowanych link do całego artykułu. http://www.reuters.com/article/banco-com-port-ecb-idUSL8N1553O1
polk746 / 37.47.1.* / 2016-03-16 21:49
biedne banki, nie zarobią kroci tylko ciutkę mniej, ale jak grabią co miesiąc polskie rodziny to jest OK
MIKE64 / 83.11.28.* / 2016-03-16 21:05
Nikt nie musiał brać kredytów we frankach - kredyty w obcych walutach brali cwaniacy. Ja mam kredyt w złotówkach i nikt się nie martwi tym że płacę wysokie odsetki. Ci którzy mają kredyt we frankach przez pierwsze lata płacili o wiele mnij niż ja za kredyt złotówkowy. Teraz placą trochę więcej więc krzyczą bo muszą oddać to co brali
l.e.o.n. / 77.113.5.* / 2016-03-16 20:44
NIECH KAŻDY PŁCI SWOJE ZOBOWIĄZANIA ANI ŻEBRZE .
mak rek / 89.79.0.* / 2016-03-16 20:42
Ja też chcę na Franki. A oni chcieli wy..ulać -zostali wy..ulani
Marek15 / 37.47.13.* / 2016-03-16 20:30
Dlaczego KNF i inni "święci" nie wyliczą ile zarobiły do tej pory banki po decyzji Banku Szwajcarii ze stycznia 2015 r. Przecież to było jak twierdzą Petrupodobni specjaliści "zupełnym zaskoczeniem nie tylko dla kredytobiorców - frankowiczów, ale również i dla banków". Poza tym udzielenie pomocy nie powoduje tego że "frankowicze" nie będą już spłacać reszty kredytu. Przecież będą w dalszym ciągu płacić swoje raty, tylko przeliczone w ludzki sposób. Gdzie tu są te wyliczone miliardowe straty banków? To kolejne oszustwo banksterów, a przy okazji tego konfliktu wyszło najaw, że KNF to tak naprawdę instytucja broniąca banków, a właściwie ich zarządów i właścicieli, aby mogli w dalszym ciągu otrzymywać tygodniowe wynagrodzenie równe miesięcznemu uposażeniu setek "frankowiczów".
Wierzę, że zarówno Pani Premier i jej Rząd jak i Pan Prezydent nie ulegną szantażowi KNF, nie uwierzą w wydumany przez nich kryzys finansowy, bo takowy po prostu nie grozi ani Polsce, ani bankom, a jedynie tym, którzy w interesie bankowym zarabiają krocie, a ustawa spowoduje jedynie minimalne uszczuplenie ich dochodów.
Pozdrawiam wszystkich "Frankowiczów", trzymajcie się i ufajcie obecnej władzy, gdyż jest to od wielu lat władza proobywatelska i propolska.
ron34 / 212.96.241.* / 2016-03-16 20:18
to co zrobią banksterzy i złodzieje w białych kołnierzykach jak znowu będzie po ok. 2pln?
pogromca kretynów / 37.152.19.* / 2016-03-16 20:22
naprawdę jesteś tak tępy? przecież banki tyle samo zarobią - te banki które w Polsce udzielały kredytów frankowych!
MIKE64 / 83.20.194.* / 2016-03-16 19:55
Nikt nie musiał brać kredytów we frankach - kredyty w obcych walutach brali cwaniacy. Ja mam kredyt w złotówkach i nikt się nie martwi tym że płacę wysokie odsetki. Ci którzy mają kredyt we frankach przez pierwsze lata płacili o wiele mnij niż ja za kredyt złotówkowy. Teraz placą trochę więcej więc krzyczą bo muszą oddać to co brali
Raf727 / 188.146.137.* / 2016-03-16 20:22
Głupie gadanie. To tak jakby karać przeciwników unii europejskiej za to, ze jeżdżą po drogach dofinansowanych środkami z UE. Skoro byli przeciw, niech nie maja dostępu do tych benefitów. Uwielbiam przewidujących wszystko po fakcie i komentujących ... 'A nie mówiłem' ! Jakby człowiek wiedział ze sie przewróci to by sie położył. Taka jest konkluzja po takich komentarzach.
Guest CHF / 80.52.142.* / 2016-03-16 19:24
I teraz widać że to frankowicze utrzymują sektor bankowy. Ludzie, popatrzcie na tę obłudę- zyski z kredytów bankowych których potencjalnie miało by nie być po wprowadzeniu ustawy - zachwieją sektorem bankowym. Toż to jak na dłoni widać że doją tych frankowiczów na potęgę, a do tego prawdopodobnie transferują zyski za granicę.
pogromca kretynów / 37.152.19.* / 2016-03-16 20:28
kolejny tępy, dlatego zachwieją bo będą spłacać mniej niż pożyczyli! to tak jakbyś poszedł do sklepu po produkt który kosztował 1 frank czyli 2 złote i teraz chciałbyś tą samą rzecz nadal kupować po 2 zł a sklep już kupuje produkt po 4 zł. Powiedz mi w którym miejscu sklep traci a w którym zyskuje!
Goość / 79.191.70.* / 2016-03-16 19:17
Nikt nie chce podarowania kredytów! Te mają być spłacane z zyskiem dla banków. Natomiast kwota 44 mld zł to zysk banków NA MACHLOJKACH przewalutowaniem spreadem itp , to sa EXTRA pieniądze wyrwane oszustwem. Więc stabilność systemu bankowego stoi na oszustwie? Dla jsności mam kredyt "frankowy" ( franków w życiu nie zobaczyłem ) ale ta ustawa mnie ani żiębi ani grzeje. Dałem sobie radę sam
MarkoKaczoro / 31.135.161.* / 2016-03-16 19:10
Od 8 lat spłacam kredyt we frankach i już sumę kredytu spłaciłem. Teraz spłacam odsetki. To o jakich stratach mówią bankowcy?
benek123359 / 212.91.20.* / 2016-03-16 19:59
Chciało się cwaniakować w momencie brania kredytu to teraz trzeba płacić. Mnie też namawiali na kredyt we frankach ale wziąłem w złotówka bo uznałem, że kurs franka jest bardziej ryzykowny niż zyski jakie mogą z tego być. Przysłowie mówi - najęliście się za psy to teraz trzeba szczekać!!!! A niby dlaczego ja mam płacić za przewalutowanie waszych kredytów. A może jedźcie do Szwajcarii i tam zarabiajcie we frankach to nie będzie kłopotu z kursem. Tam takich cwaniaków przyjmą pewnie z otwartymi ramionami.
Frankis / 77.115.60.* / 2016-03-16 19:09
Problem banków zaangażowanych w CHF polega na tym, że zarabiają właściwie tylko na frankowiczach i bez tego portfela będą nierentowne i niewypłacalne. Czyli do wszystkich krzykaczy - to, że macie konta za 0 zł, wypłaty z bankomatów za darmo i wszystkie inne koszty kont, kart i kredytów obniżone to dlatego, że banksterzy doją frankowców. W tej chwili to frankowcy zrzucają się na wszystkich innych - i na zyski banków i na pozostałych ich klientów.
bigshort / 37.47.65.* / 2016-03-16 19:08
bzdury i absurdy, kto ma w to uwierzyć?! wychodzi na to, że to dzięki frankowiczom system się trzyma kupy, wręcz frankowicze zapewniają stabilność sektora, no, no, rozumiem, że specjaliści od ryzyka założyli spadek kursu franka? wszystko to, jak walenie głową w mur
CHF / 195.242.138.* / 2016-03-16 19:00
A ja nie rozumiem czegoś innego - z tych wszystkich wyliczeń KNF I NBP ogromnych strat banków wynika, że przy kursie sprawiedliwym na poziomie 2,5-3 zł banki byłyby niewypłacalne i zagrożone upadłością i odnotowywały miliardowe straty. To ja się pytam, a co jeżeli frank wróciłby sam do takiego poziomu? Przecież wtedy sytuacja byłaby taka sama jak przy przymusowym przewalutowaniu też banki miałyby wg. tych śmiesznych wyliczeń wielomiliardowe straty. Czyli kredyty udzielone po kursie 2-2,5 spłacane po 2,5-3 (plus odsetki oczywiście) a banki mają ogromne straty. Nie wmawiajcie ludziom takich głupot !!!
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy