Forum Forum prawneCywilne

Pomoc odnośnie zasiłku opiekuńczego na starszego rodzica

Pomoc odnośnie zasiłku opiekuńczego na starszego rodzica

malinusia87 / 2019-09-03 17:48
Witam mam pytanie odnośnie czy należy mi się jakiś zasiłek , maam 30 lat ,jestem osoba bezrobotna , nie mogę podjąć pracy , ponieważ opiekuje się 85 letnim tatą , który nie wychodzi z domu . Żyjemy tylko z jego emerytury tj. 1600 netto . Mama niedawno zmarła . Tak wiec tata nie ma zony żeby mogła nim się opiekować . Jestem jedynaczką z tego małżeństwa , ale tata posiada jeszcze córkę z poprzedniego , gdzie ona w ogóle nie utrzymuje kontaktu z tatą także ja zostaje tylko jako jedyna osoba która sprawuje nad nim opiekę . Nie wiem , gdzie się udać po jakąś pomoc :( . W mopsie powiedzieli ze taty emerytura przekracza i nie przysługuje nam z mopsu zasiłek . Bardzo proszę o jakakolwiek pomoc , jestem załamana , a ledwo wiązemy koniec z końcem do tego na same lekarstwa dużo pieniążków trzeba wydawać , ponieważ tata jest przewlekle chory na płuca i ciągle antybiotyki , ktore nie sa refundowane muszą wchodzić w grę i inne dodatkowe lekarstwa oprócz tych co ma na stale przepisane .. Bardzo proszę o odpowiedz , ponieważ nie wiem juz , gdzie i do kogo się udać :( z góry bardzo dziękuje za odpowiedź .

Najnowsze wpisy