Forum Forum prawneCywilne

Pomoc z windykacja

Pomoc z windykacja

Kamil0202 / 89.66.120.* / 2023-06-14 21:59
Witam,

Z góry przepraszam jeżeli wiadomość będzie napisana chaotycznie ale sprawa jest świeża, jestem w nerwach ale będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Moja kobieta jeszcze w latach "młodzieńczych" w 2015 roku spowodowała wypadek, a w zasadzie nie ona tylko ktoś inny nie ustąpił pierwszeństwa ale ona chciała odwieźć pijanych znajomych do domu, sama była po dwóch piwach nie sądziła że jeszcze coś wydmucha, niestety wina spadła na nią.
Wszystkie koszty sądowe, odszkodowanie dla poszkodowanych zostało zapłacone. Jeszcze z 3-4 lata temu doszły koszty naprawy auta drugiego uczestnika wypadku w kwocie ok 30 tysięcy. Kwota została rozłożona na raty i jest regularnie spłacana.
W dniu dzisiejszym dostaliśmy pismo z PZU gdzie w treści jest numer sprawy, i tylko informacja że w związku ze sprawą zostały wypłacone kolejne pieniądze i proszą o zwrot w kwocie 130 tysięcy złotych !
Zero informacji w związku z czym, kompletnie nic.
Numer jest trochę podjerzwny bo 801120102 (pzu wszędzie podaje 801102102) ale numer konta na który ma zostać wpłacona kwota się niestety zgadza.
Jakim cudem bez jakiejkolwiek wiedzy zostały wypłacone jakieś dodatkowe środki ? 8 lat po sprawie..
Wydaje się nam że jedna z osób poszkodowanych wynajęła sobie jakiegoś prawnika i "wymusiła" dodatkowe odszkodowanie bo dowiedziała się że wyprowadziliśmy się do większego miasta i złapaliśmy oboje lepszą pracę. Potwierdza to znajoma osoba która mieszka nie daleko potencjalnego "poszkodowanego" i nie ma problemów ze zdrowiem żadnych, wręcz przeciwnie żyje na całego, nie żałuję sobie niczego.

Proszę o jakąkolwiek radę albo kontakt do dobrego prawnika który mógłby nam pomóc w sprawie.
Dziewczyna jest po prostu w rozsypce, nie damy rady zapalić takich pieniędzy...
Dodam jeszcze tylko że wcześniej nie było żadnej korensodencji ze strony PZU lub "poszkodowanego"

Pozdrawiam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy