Pomocyy

tommy / 2007-02-13 21:52
Czy PDA Mewy trzeba kupować żeby mieć akcje?? Proszę o podpowiedz. PDA zamienią się na akcje jutro?
Wyświetlaj:
valjean / 2007-02-13 22:16 / Galernik
nic nie rób (rozumiem że masz pda, jeśli nie to sprecyzuj pytanie)
tommy / 2007-02-13 22:24 / "Taki sobie inwestorek"
tak zostałem z PDA i czytam że jutro zostanie wprowadzone 5000000 akcji seri B po cenie nominalnej 0,20 gr.? juzraz miałem PP Lubawy zostałem z nimi i mi przepadły stąd te moje obawy o PDA? Jeśli możesz ustosunkować sie do tego bede wdzięczny. Tomek
wksking / 2007-02-13 22:57
pda w przeciwienstwie do pp nie przepadja .
majac pp zapisujesz sie na akcje ( po cenie ustalonej ktora ci sciagja z rachunku np)
wtedy nabywasz akcje aby te akcje mogly byc wczesniej notowane na gieldzie tworzy sie pda (prawo do akcji) wiec jesli je nabyles to one juz nie przepadaja a automatycznie w dniu okreslonym przez GPW wchodza na gielde wiec w twoim wypadku pda zaminia sie na akcje
swoja drogo bawisz sie w klocki ktorych zsad nie znasz jeszcze kasa oj albo poczytaj albo kup sobie jakis fund tak na poczatek
a do czytania www.bossa.pl - tam znajdziesz sporo odpowiedzi na rozne pytania
pozdrawiam
tommy / 2007-02-13 23:07 / "Taki sobie inwestorek"
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz. O PDA czytałem i byłem pewny do dzisiaj że zamienią się na akcje zmyliła mnie ta informacja o cenie nominalnej jednej akcji 0,20gr Gram już dwa lata. A co myślisz o Dudzie? W grudniu ponoć były przydzielone PP po 1zł i do tej pory nie były notowane? Jka wejdą na parkiet to cena akcji Dudy spadnie? A co PP nie ściągneli mi kasy z rachunku bo wcześniej chyba tżeba ich powiadomić że chce się nabyć akcje za PP. Pozdrawiam Tom
wksking / 2007-02-14 00:01
oj duzo pisac cena obniza sie o cene pp w nastepny dniu po ustaleni pp
nastepnie musisz czekac na info z GPW o zgodzie na wypuszczenie nowych akcji wtedy musisz zglosci chec nabycia- zamiany pp na nowa serie akcji poczytaj na bossa wszystko jest dokladnie opisane nawet przyklady obliczen sa ,nie len sie tylko do roboty :) kaska sama nie przychodzi trzeba troszke nakladu a co do dudy nie moja spolka wiec sie nie wypowiadam pamietaj tylko ze "nic nie jest tak drogie zeby nie moglo byc drozsze i nic nie jest tak tanie zeby nie moglo byc tansze" :D
pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy