Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Pomóżcie ! Ważne !

Pomóżcie ! Ważne !

Krzyś 32 / 83.1.11.* / 2009-02-11 15:54
Witam wszystkich. Chciałem zapytać co zrobić w przypadku gdy:
1. Zgubiłem umowę sprzedaży samochodu
2. Umowa była spisywana w UK z obywatelem innego kraju niż PL
3. Nie mam do niego żadnego kontaktu
4. Muszę zgłosić sprzedaż auta do Urzedu Komunikacji a także do ubezpieczyciela
Czy da się to jakoś zrobić bez umowy ?? Jak mam wyrejstrować to auto ?
Wyświetlaj:
Lech3 / 2009-02-11 18:53 / Bywalec forum
Uffff.
Brzmi tragicznie :(
A rejestrowałeś to auto na siebie ?
j.lala / 62.121.109.* / 2009-02-25 14:17
Jeśli rejestrowałeś auto, o podczas rejestracji zrobiono kopię aktu kupna sprzedaży , jeśli była w innym jeż niż polski, to dostarczyłeś przysięgłe tłumaczenie ...

Kopia w UM jest uwierzytelniona przez nich ... wiec powinno sie udać.

pozdrawiam,
Krzyś32 / 83.1.11.* / 2009-02-11 20:59
Tak. Masz może jakieś sugestie ??
Lech3 / 2009-02-12 10:45 / Bywalec forum
Brak mi pomysłu :(
sztyfa / 2009-02-12 13:02
sproboj jakos namierzyc kupujacego, moze sa gdzies tego typu dane przechowywane, po numerze silnika czy cos. A gdzie masz to ubezpieczenie? Ja mialem w linku ubepieczenie i w momencie w ktorym sprzedawalem auto nie musialem im niczego zglaszac, oni z tego co pamietam dostali jakies info od Wydzialu komunikacji......
Lech3 / 2009-02-26 08:07 / Bywalec forum
Ty nie zgłaszałeś , ale jak widać nabywca był bardziej świadomy :)
Obowiązkiem posiadacza pojazdu w momencie jego sprzedaży jest :
-poinformować o tym fakcie wydział komunikacji
-poinformować ubezpieczyciela
I nie ma tu najmniejszego znaczenia czy jest to Link , PZU , czy jakakolwiek ina firma
I w twoim przypadku ubezpieczyciel otrzymał info od nabywcy , który albo zgłosił się celem przepisania polisy na siebie albo wysłał wypowiedzenie :)
simona / 77.113.153.* / 2009-03-03 09:53
A co ja mam zrobic? Kupiłam malucha na chodzie,zglosilam w urzedzie skarbowym,nie placilam nic,bo maluch byl stary.Przejechalam 500 km i sie zepsol.Byl to okres miedzy Sylwestrem a Nowym Rokiem i nie przerejestrowałam go ,były kolejki.Oddałam popsutego baczka na złom.Kiedy chciałam go wyrejestrować to wydział komunikacji skierował mnie do innego bo nie było go w ewidencji.Z drugiego miejsca tez była odmowa.Do PZU wysłałam listem poleconym rezygnację z ubezpieczenia i też nie znaleziono go w bazie danych.Natomiast przysłano mi nowa ofertę na kontynuacje ubezpieczenia pomimo,ze wysłałam kopie przekazania go na złom.Mam zachowana korespondencje, no i na stanie baczka ,którego nie mam i nie mogę wyrejestrować , a to dopiero klops!
hipek55 / 2009-04-27 11:43
Ubezpieczenie Twojego cudnego malucha zostanie zerwane jeśli dostarczysz zarówno zaświadczenie ze złomu jak i decyzję o wyrejestrowaniu z wydziału komunikacji. Aby ją otrzymać musisz zaświadczenie ze złomowiska złożyć do wydziału komunikacji w którym był zarejestrowany.

Najnowsze wpisy