Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomysł na reformę Unii: Ukarać Polskę i 15 innych krajów

Pomysł na reformę Unii: Ukarać Polskę i 15 innych krajów

Wyświetlaj:
jakub2 / 91.94.175.* / 2011-12-14 23:27
Już kiedyś niemcy nałozyli dotkliwą i automatyczną kare na kraje europy , znów im sie marzy 1939r , chyba Adolf w trumnie fika koziołki z radości
??????????????? / 178.73.63.* / 2011-12-14 14:25
NIKT ie mowi o zadnym karaniu Polski,wciaz jestesmy stawiani za wzor,takze dzis w Brukseli.Skad wy sie urwaliscie
Arni15 / 2011-12-14 14:54
Bardzo dobry pomysł , może w końcu ludzie przejrzą na oczy jak się ich robi w balona.
acomitam / 109.197.60.* / 2011-12-12 09:24
Jak Makrela się tak cieszy, nie wróży to nic dobrego!
JaPaplak / 83.29.210.* / 2011-12-10 13:57
Donko co zrobiłeś z tą zieloną wyspą jaką dostałeś po Kaczyńskim?
jakub2 / 31.60.52.* / 2011-12-10 13:50
Ci sami ludzie którzy do tej pory rzadzą w unii , to oni doprowadzili do kryzysu , to w jaki sposób ci sami ludzie mogą z tego kryzysu unie wyprowadzić , przecierz to sa nieudacznicy i powinni zostać odsunięci , a nawet ukarani za własna głupote i niekompetencję , to jest jakaś [paranoja ze w dalszym ciągu pozostawia sie władzę w rekach ekonomicznych debili.
J.Nowak / 87.205.156.* / 2011-12-10 13:08
Redukcja deficytu powinna być nadrzędnym celem polityki rządu na najbliższe lata. Nie wiedziałem, że w poprzednich latach Tusk dopuścił do tak znacznego zadłużenia państwa. Powinien za to stanąć przed Trybunałem. Zadanie na teraz - zredukować nakłady na wojsko - jego siła to iluzja - jaknajszybciej wycofać armię z Afganistanu. Kryzys Unii jest okazją dla Polski aby zabrać się do grupy silnych. Jeżeli sam Rząd nie potrafi utrzymać długu w ryzach to może Unia nas zmusi di tego.
mimin1 / 89.78.213.* / 2011-12-10 13:38
Startuj w wyborach parlamentarnych bo na forach się marnujesz!!!
J&P / 178.36.30.* / 2011-12-09 21:28
szkoda że wszyscy Polacy nie mieli dziadków w Wermachcie bo dziś mieliby dużo do powiedzenia i głos taki by moze cos znaczył a tak to jeden "polak" z ugiętymi łapkami godzi sie na pogrążenie Polaków w nędzy .J&P
cholery można dostać / 83.26.234.* / 2011-12-09 20:36
czy ktos z tymi germańcami w końcu cos zrobi ??? najpierw Otton, potem zabory, Pierwsza Wojna, Druga Wojna. I teraz to. Wojna gospodarcza i kolejna destrukcja naszego Narodu przez te germańskie pomioty... Jak tacy madrzy, to niech wypłaca darowane im łaskawie kontrybucje za zniszczenia dokonane w ramach II Wojny Swiatowej. Wszyscy kurczę płaca za zbrodnie, tylko im sie notorycznie jakos udaje nie. Rozpieprzyli europe i pół swiata, potem korzystali z pompowanych w nich pieniędzy z obu stron (blok wschodni i NATO) a teraz dyktuja warunki ekonomiczne tym, których wyrzneli i rozwalili gospodarki? I to kilkakrotnie? Do licha. jak to mozliwe, że regularnie nas tłuką i rolują, a my notorycznie dajemy się tłuc i rolować. Po jaką cholerę nam ta unia? Mozna było produkować i handlowac na wschód. Mieliśmy co produkować, czym produkować i czym handlować. Bylibysmy niezależni (na tyle na ile to mozliwe w naszym położeniu geopolitycznym). A my? Rozpieprzyliśmy własna gospodarkę, nie mamy z czym startować na zachód, na wschód nam nie wolno. Za chwilę będziemy u chińczyków pracowac za miskę ryżu...
polska_to_dziki_kraj / 193.109.225.* / 2011-12-11 17:02
a ja pamiętam czasy jaki był jazgot i skowyt i plucie na wschód, że wschód to beeeee, że ze wschodem nie warto, że tylko zachód, tylko z zachodem, tylko wartości zachodnie i w ogóle
chcieliśmy to mamy
Oszolomowaty / 79.255.81.* / 2011-12-10 17:19
Dwa lata temu pewien stary, emerytowany Niemiec mieszkający w Szczecinie, pobierający niemiecką emeryturę i z braku zajęcia interesujący się polityka obu państw, wyjaśnił mi w czym problem. Powiedział to bardzo prosto - w Niemieckim rządzie siedzi 90% takich Kaczyńskich a może z 10% Tuskopodobnych. W polskim rządzie proporcje sa odwrócone o 100 %.
I to mi wyjaśniło mniej więcej wszystko ...
Polak0481 / 2011-12-09 23:28 / Bywalec forum
Trzeba skończyć nie z germańcami tylko z Tuskiem i ekipą!!!
Unia wcale nie byla nam potrzebna, lecz naród (czytaj; lemingi) uwierzył w to co powiedziano w św. reżimowej telewizji.
Teraz czeka nas tylko kupa albo rewolucja tylko choroba brak inicjatora.

P.S. REWOLUCJA NADEJDZIE !!!
raxal / 217.116.100.* / 2011-12-09 14:07
najbardziej śmieszy mnie ingerencja w finanse z zewnątrz...czyli ingerowanie w niezależność i suwerenność...
Josef Zawila / 78.94.40.* / 2011-12-09 14:07
Ja uwazam, ze Polacy sa mocno zadluzeni i przesadzaja z kredytami.
Czytam w polskich gazetach, ze ponad 2 miliony Polakow nie umie splacac swoich dlugow. Ja w Niemczech zyje 30 lat i dla mnie kredyt
to wielki strach - kiedy wreszcie zrozumiecie ze to nie tedy droga i jak
daja to trzeba brac ? Caly czas banki robia reklame na tanie kredyty.
Dojdzie na pewno do tego, ze bedzie w Polsce gorzej niz w Grecji jak
nie beda kontrolowane wydatki. Pani Merkel ma racje i jesli ktos ja
krytykuje to jest w bledzie - ona posluguje sie specjalistami wysokiej
klasy. Oczywiscie sa oni nie lubiani i nawet groza im bombami pocztowymi - ale Niemcy wyprowadza EU z tarapat z niemiecka dyscyplina. Zaczela sie III wojna swiatowa i USA oraz GB w niej
odgrywaja taka sama role jak dawniej- z tym, ze w tej wojnie wygra
strefa 17 + i Polska moze potem smiac sie z Anglikow kiedy funt spadnie o 30 %. Tak bedzie w roku 2012. Pozdrawiam - Josef Zawila
Polak0481 / 2011-12-10 00:01 / Bywalec forum
"Josef" gdzie przechodziłeś pranie mózgu?
Unia to trup gospodarczy.
EURO to waluta śmieciowa - śmieć!!!
Napisz dlaczego tą wojnę miałoby wygrać "17 + i Polska" (qurwa , jak to brzmi).
W 2012 unie czeka rozpad ta obecna wegetacji to tylko czas na zamknięcie otwartych inwestycji i ugrania jeszcze jakiejś kasy - wegetacja.

Unie Europejską czeka upadek!!!, nie można tego zmienić, trzeba sie do tego przygotować i teraz jest właśnie gra na czas.
Amerykanin / 178.37.246.* / 2011-12-09 17:55
A od kiedy to bankrut wygrywa, przeciez bankruci przegrawaja zawsze i ciagle.
fenol / 77.253.9.* / 2011-12-09 14:34
"kiedy wreszcie zrozumiecie "? Josef już tak się zgermanizował, że jak typowy Niemiec poucza? :) 30 lat tam mieszkasz i na polskie strony w necie zaglądasz? A umiesz Ty chociaż ze dwa słowa po niemiecku?
Andre7 / 2011-12-09 13:39 / Tysiącznik na forum
Tylko jak dodatkowe wydatki (kary) mają niby poprawić sytuację kraju którego budżet już sie nie spina ? Sensowniejsza byłaby centralna kontrola (EBC) emisji długu przez każdy z krajów stefy euro według jasnych kryteriów. Za dużo chcesz wydać - kombinuj jak chcesz, więcej długu nie wyemitujesz. Jak rząd np. Grecji ni ebędzie miał łątwej kasy na wypłąty dla wszystkich to zacznie myśleć lub go zmienią.
Przyczyną kryzysu w strefie euro jest odłożenie w czasie odczucia złych skutków decyzji polityków przez wyborców, kiedy "dobre" skutki czuć od razu.
nie dajmy sobą manipulować / 83.31.33.* / 2011-12-09 13:10
Bo portal manipuluje i jest nierzetelny. Zawsze ma jakieś ukryte cele, złe intencje i stosuje gry polityczne. A kisz! Na psa urok!
wdc / 62.87.128.* / 2011-12-09 13:03
TUSK WALCZY O POSADĘ W KOMISJI EUROPEJSKIEJ - PODPISZE CO MU DADZĄ BYLE DO MICHY SIĘ DORWAĆ.
dydel / 62.87.128.* / 2011-12-09 12:58
ROZUMIEM ŻE POLSKA DOBROWOLNIE PODDA SIĘ KAŻE BY RATOWAĆ UNIJNE URZĘDY. KOMPLETNY BRAK JAJ PREMIERA! Zgodzimy się na karę za deficyt, podpiszemy co trzeba a potem wytłumaczą nam, że trzeba podnieść podatki, nie ma rady.

DO TEGO POLSKA ZAPŁĄCI 5 MLD EURO BY WESPRZEĆ MFW BO TAK CHCE TEN OSIOŁ RUPEL - ekeperci NBP już podali, że są lepsze okazje dla NBP by inwestować te pieniadze niż ich pożyczanie MFW.

TUSK - URUCHOM MYŚLENIE!
ogrodnikrst / 2011-12-11 22:55 / Bywalec forum
[cytat
Ukarać Polskę i 15 innych krajów - a dlaczego ?

KARA NALEŻY SIE TYM, KTÓRZY DO TEGO DOPROWADZILI, JEST ICH MNÓSTWO: PREZYDENCI , PREMIERZY, SENATOROWIE, POSŁOWIE itp, a nie NARÓD. TO ONI NIE SZANOWALI DOROBKU NARODU PRZEZ CAŁE DZIESIĘCIOLECIA I TEGO SĄ EFEKTY.
I ZA TO POWINNA BYĆ SUROWA KARA.
BIBER / 62.87.128.* / 2011-12-09 12:53
JA SIĘ PYTAM JAK DOKUMENT MA URATOWAĆ UE - CHYBA TYLKO UNIJNE URZĘDY.

KAŻDY KRAJ JUŻ WIE ŻE ZADŁUŻANIE SIĘ JEST NIEBEZPIECZNE, KAZDY KRAJ MA OBNIŻONY rating i niechętnie udzuale się pożyczek ZATEM JAK ZAKAZ ZADŁUŻANIA SIĘ MA POPRAWIĆ SYTUACJĘ? TO WYGLĄDA RACZEJ NA SZUKANIE SPOSOBU BY Z KILKU PAŃSTW WYCIĄGNĄĆ W RAMACH WPROWADOZNYCH SANKCJI DODATOWĄ KASĘ NA RATOWANIE UNIJNYCH INSTYTUCJI.

OBECNE OBRADY PROWADZĄ TYLKO DO ZWIĘKSZENIA WYDATKÓW NA RATOWANIE URZĘDÓW I NIE MAJĄ W SOBIE CIENIA SPRAWCZYCH DZIAŁAŃ NA GOSPORADKĘ!
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy