Forum Forum inwestycyjneForex

Ponad połowa Polaków nie chce płacić w euro

Ponad połowa Polaków nie chce płacić w euro

Wyświetlaj:
Inwestorka2007 / 2008-02-25 18:34
Czytam poniższe wypowiedzi i mnie to nie dziwi, że naród jest rozdarty co do decyzji o wprowadzeniu euro. Faktem jest, że takie silne kraje jak Niemcy czy Włochy nie oparły się euro więc mam świadomość, że my nie mamy już nic do powiedzenia i pewnie też to euro będziemy mieć. Ale słuchałam wypowiedzi ekonomisty z SGH, który pokazał ogromne zagrożenie jakie przyjdzie wraz z euro. Oczywiście korzyści też są ale dla przeciętnego Kowalskiego, to będzie dramat!!! Oczywiście pensje zostaną przeliczone po kursie a ceny w sklepach zrównają się z Unią i okaże się że klepiemy biedę ! Powiedział że proces wyrównywania zarobków do poziomów unijnych potrwa przynajmniej 10-15 lat, tylko że większość z nas już tego nie dożyje bo zdechniemy z głodu! Cóż, ja się tego bardzo boję chociaż wiem że nie mam na to żadnego wypływu i decyzje już dawno zapadły. Jedyne co można teraz zrobić to powoli odkładać wolne kwoty w Euro i inwestować, tak aby przez te 5 lat coś nam urosło jako zabezpieczenie.
Ann. / 213.238.81.* / 2008-02-25 11:25
Przerażające..osoby które w tej chwili zarabiają ok 800 zł będą dostawać (po przeliczeniu) ok 200 euro. Biorąc pod uwagę że wszystkie ceny idą w górę, a za podstawowe produkty będzie się płacić powiedzmy 1 euro..ciekawe jak długo uda się przeżyć. Skoro ponad połowa Polaków nie chce euro, to to jednak o czymś świadczy.
Btw. i mamy jedną wielką rzeszę pod nazwą UE.

Stanowcze NIE dla euro przy takich warunkach finansowych jakie mamy w Polsce, to doprowadzi albo do biedy, albo do wyludnienia kraju (już teraz spora część obywateli wyjeżdża za granicę). Polska umrze śmiercią naturalną..
rty / 83.7.70.* / 2008-02-21 19:29
Ein Reich, ein Volk, ein EURO!
mar_cell / 87.205.6.* / 2008-02-01 10:40
jeśli ktoś jest za przyjęciem euro to niech się przejedzie na wakacje (oczywiście bez wykupionego ALL INCLUSIVE :) do kraju, w którym ta waluta obowiązuje. Jeśli po tak spędzonych wakacjach i robieniu zakupów w euro nadal będzie za przyjęciem tej waluty to chyba nic mu już nie pomoże. Oczywiście rozumie parcie firm do przyjęcia tej waluty i wyeliminowaniu ryzyka walutowego a przy okazji za ewaluowanemu podniesieniu cen!
Elendir / 2008-02-01 10:13 / Łowca czarownic
Dlaczego głosisz takie hasło?
lslls / 83.26.48.* / 2008-02-01 00:38
Żyjemy k**** w Polsce i ma być Polski Nowy Złoty, a nie jakieś j***** Euro. Będzie dokładnie jak z proszkami do prania. Zrobili teraz proszki "europejskie", paczki 2x mniejsze niż dotychczas a cena taka sama! Jasne, który naiwny uwierzy w to, że one są "skondensowane" żeby lepiej prać ? Takie p******* to między bajki... To samo będzie z pensjami. Zrobią się "bardziej euro". Ceny w góre, pensje w dół. Będziemy zarabiać w przeliczeniu na euro, a ceny pozostaną takie jakby w ogóle nie były przeliczane. No ale jak naród miał klapki na oczach w trakcie referendum to trudno. Unia k****, to taki jeden wielki komunizm tylko inaczej się nazywa...
Elendir / 2008-02-01 10:12 / Łowca czarownic
Argumenty podajesz jakbyś sam miał klapki na oczach. Przeliczenie może i będzie okazją do pewnego wzrostu cen, ale to i tak jest w gestii rynku. A o płacy w euro tak samo będziesz mógł gadać ze swoim szefem jak teraz gadasz o płacy w PLN.
Elendir / 2008-02-01 17:27 / Łowca czarownic
To wszystko ca masz na ten temat do powiedzenia?
mechanizm finansowy / 2008-01-31 21:45 / Bywalec forum
NIE dla EURO!
-Waluty politycznej eurosocjalizmu!
zlotowkowy zamachowiec / 92.11.55.* / 2008-01-31 22:57
nie dla nieukow
trzymac z dala politykow od pieniedzy i polityki pienieznej.
CHCE EURO!!!!
mechanizm finansowy / 2008-02-01 01:05 / Bywalec forum
Złotówkowy zamachowiec jest nieukiem!
NIE dla EURO!!!
Elendir / 2008-02-01 10:13 / Łowca czarownic
Dlaczego głosisz takie hasła?
mechanizm finansowy / 2008-02-03 01:55 / Bywalec forum
Dlatego, że tzw.Unia:
1.ogranicza wolność wypowiedzi- np.w sprawie referendum tzw.konstytucyjnego naszym(polskim)
i angielskim europosłom
2.ogranicza znacząco swobodę prowadzenia działalności gospodarczej poprzez
biurokrację (także komunistyczną kartę praw podstawowych) a także poprzez duże opodatkowanie przedsiębiorczości co de facto
prowadzi do powolnej NACJONALIZACJI własności prywatnej!!
3.wpłacamy więcej (10,6mld zł w 2007r.) niż otrzymujemy dotacji (7,5mld zł w
2007r.)- tak mamy jak kiedyś w komunistycznym RWPG
4.no i dla mnie najważniejsza rzecz: komisarze i urzędy unijne chcą na siłę, ustawami, wytępić chrześcijaństwo w całej Europie
Elendir / 2008-02-04 07:24 / Łowca czarownic
No i który z tych argumentów odnosi się do Euro a nie do UE do której już wstąpiliśmy?
leiho / 2008-01-31 18:27 / "Tu Ne Cede Malis"
NIE dla Euro - sztucznego tworu, ktory nie przetrwa kolejnych 15 lat. Nie dla manipulacji polską gospodarką przez członków EBC - którzy bladego pojęcia nie mają, jakie Polska ma problemy. Uk, Dania - te kraje jakos nie potrzebują euro, by miec jedne z lepszych gospodarek w tym eurokołochodzie. 3 x nie dla euro.
--s / 212.76.37.* / 2008-01-31 19:06
Przykre. Czemu Polacy są takimi idiotami. Teraz narzekają na to Euro, na które przecież się zgodzili. Przecież euro zostało przyjęte w traktacie akcesyjnym, teraz jedyne pytanie to KIEDY a nie CZY przyjmujemy to euro.
mechanizm finansowy / 2008-01-31 21:44 / Bywalec forum
Polacy nie chcą Euro i już!
Kiedyś chcieli a teraz NIE CHCĄ!
O, i to powinno byc uszanowane- na tym polega demokracja, że szanuje się aktualną opinię!!
Elendir / 2008-02-01 10:15 / Łowca czarownic

Za przyjęciem europejskiej waluty opowiada się 49 proc. Polaków - wynika z raportu Eurobarometr.

a Ty głosisz że Polacy nie chcą Euro?
EDiS / 2008-01-31 21:33 / Tysiącznik na forum
Placy boją się euro podobnie jak bali się Niemcy i inni członkowie UE. Zarobki przeliczono wg ustalonego wskażnika, natomiast ceny poszybowały w górę w sposób niekontrolowany. Exporterom ulżyło, natomiast tzw przeciętny zjadacz chleba stracił i to sporo. Nas to również czeka, szczególnie bezbronni są emeryci i renciści, ale kogo to interesuje.
miro07 / 62.87.183.* / 2008-01-31 21:33
Wszystkim,którzy pragną Euro proponuję zapoznanie się z sondażami przeprowadzonymi wśród przeciętnych obywateli Niemiec,Włoch czy Francji pt.Czy chciałbym powrotu NARODOWEJ waluty?Można też zapytać brytyjski rząd:Dlaczego w UK NIGDY nie będzi już przeprowadzone referendum w sprawie Euro.Ja odpowiedzi znam.......
romanita / 213.227.68.* / 2008-01-31 22:11
@miro07 - gdybyś je znał, przedstawił byś je w pości powyżej.
Nie znasz ich i "opowiadasz"
Zapewne zamiast Euro wolałbyś Ruble - zgadłem?
PLN to już przeszłość
miro07 / 62.87.183.* / 2008-02-01 01:48
Srednia 61%poparcia dla Euro w UE wynika z tego,iż zawyżają ją respondenci z biednych krajów UE,którzy rozstali się bez żalu z bezwartościowymi drachmami czy escudo.Natomiast w "wielkiej 4-ce"jest dokładnie odwrotnie.W UK już w prereferendum ponad 90%brytyjczyków powiedziało NO FOR EURO.Ponad połowa myślących Polaków widzi ewidentne zagrożenia z faktu pt.
EUROMINA.To cieszy.@romanita-co to jest ruble?
ostromo / 82.22.100.* / 2008-02-01 13:56
Ludzie, takich glupot jakie wy piszecie czasami, to nie da sie w najmniejszym stopniu zrozumiec.
Niewiedza i glupota od to!

Po pierwsze, przyjecie Euro bylo by bardzo korzystne np teraz. Bardzo wysoki Kurs zlotowki, wiec nie bedzie obawy o durne pomysly naszego rzadu, gdyby cos poszlo nie tak, nasza inflacje zamortyzuje Euro, ktore to lekko straci na wartosci, ale to nie bedzie zwbyt wiele.
To pesymistyczna wizja.

Dla tych pesymistow co pisza, ze wszystko podrozeje, taki argument byl by sensowny 3 lata temu, ja zyje w UK i po 3 latach jestem ogromnie zaskoczony jak ceny w Polsce poszly do gory, ale te ceny swoja droga napedzaja wasze wzrosty plac (moze nie wielkie, ale poczekajmy jeszcze kilka lat), tak wiec obawy uwazam za totalnie nie uzasadnione.

Polska z jej ryzykowna inflacja i polityka nie ma sie czego bac, gorzej moze byc z tak ugruntowanymi plitycznie i ustabilizowanymi spolecznie krajami jak UK gdzie inflacja rok do roku wynosi okolo 2%.
Ja w UK zostaje na przynajmniej bardzo dlugo, stad nie popieram wprowadzenia Euro w UK, zreszta Anglicy sie nie zgodza, bo na walucie musi byc Krolowa.

Dziekuje i mam nadzieje, ze chociaz ktos przemysli i przeanalizuje moj skromny wywod
georg / 2008-02-15 00:15 / Bywalec forum
Nie ma czego analizowac, bo jestes ekonomicznym analfabeta i nie rozumiesz nawet dlaczego UK nie chce byc w euro. Przeczytaj sobie np. moje uprzednie komentarze na temat euro, ktorych nie chce mi sie jeszcze raz powtarzac.
Joes / 89.187.232.* / 2008-02-21 19:02
Ja podpisuję się za przyjęciem Euro, bo staystycznie, im bardziej wykształceni, tym wieksze poparcie. Spróbujcie popytać wśród przeciwników na jakim poziomie edukacji poprzestali.
georg / 2008-02-22 12:56 / Bywalec forum
OK ja na przyklad jestem przeciwny euro, ale moze jestem za slabo wyksztalcony (mam londynski doktorat z ekonomii i magisterium z wyroznieniem z matematyki).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy