Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Poncyljusz: Strajk górników oznacza likwidację kopalń

Poncyljusz: Strajk górników oznacza likwidację kopalń

skomentuj
Wyświetlaj:
karaś g. / 83.23.137.* / 2007-01-20 06:37
p.prezydent w czasie kampanii wyborczej tak zabiegał o głosy gorników,że nawet zjechał do kopalni.Niech teraz stanie na wysokości zadania i rozwiąże ten konflikt tak,
aby Polska miała korzyść i górnicy nie zostali pokrzywdzeni,a branża górnicza zaczeła wreście pracować
zgodnie z prawami ekonomii.
slek23 / 217.76.113.* / 2007-01-20 00:23
Kaczyński na górników wyśle wojsko i zrobi porządek. Przecież to drugi Gomułka jak mawia Niesiołowski.
Rozsądny / 83.19.80.* / 2007-01-19 23:28
Rozwalic po..bane zwiazki zawodowe, niech sie ryle wezmą do roboty bo nie odsc ze robią tylko 25 lat to jeszcze wiecznie im malo, a co do reszty z branzy górniczej to zprywatyzować niech ktoś=wlasciciele robią z kopalni zyski a nie utrzymują wszystkich na sląsku- te lewe przetargi, te przekręty z wydobyciem i naginanie zasad bezpieczenstwa- . Kopalnia to jest żyła złota ale w takim ukladzie jak jest teraz zbyt wielu utrzymuje bo nie rentowna jest dlatego ze panstwo doklada- jakby to wziął np. p. Karkosik to wy..bal by wszystki spolki zalezne i robil konkretny hajs i nikt by nie stał na terenie kopalni i nie podpierał lopaty-ryle boja sie prywatyzacji bo sa cwaniakami dopoki sa zwiazki i beda szantazowac --- od kiedy to pracownik wlascicielowi=skarbowi panstwa dyktuje warunki- a Ci wszyscy dzialacze- po co ich utrzymywac?????? a ilu z nich ma spoleczki na szwagra, na ziecia ktore sa podwykonawcami robot w koplaniach;?????
gorol / 83.17.19.* / 2007-01-22 20:51
gdyby nie związki zawodowe to górnicy za swoją harówe zarabiali by po 1000 zł a bezpieczeństwo na kopalni byłoby podobne do tego jakie jest w kopalniach rosyjskich bądź w ChRL. Pracodawcy mają to do siebie że nie chcą ponosić wyższych kosztów ponad wymagane minimum. Co do dyktowania warunków to pracownik pracuje na pracodawce a nie odwrotnie. Ta Polska dzięki robotnikom stoi i przodownikom pracy a nie dzięki kapitalistom. skoro tak Was w oczy kole dotowanie "nierentownych" kopalń to czemu nie zwrócicie uwagi na to że od 1993 roku rząd dotuje z naszych podatków co roku kwotą 5 mld zł kościół rzymski? wracając do głównego tematu ten kto nie robi na dole nigdy nie dowie się jaka to jest ciężka praca i nigdy nie zrozumie tych ludzi którzy tam pracują. Polska węglem stoi.
Wesoły Marcinkiewicz / 83.21.46.* / 2007-01-19 23:14
Siedzą w pociągu ważni Unici,
Grubi, nadęci, lekko podpici,
Wiozą do Polski ustaw czterdzieści,
Każda w wagonie ledwo się mieści,
Pierwsza zawiera setki koncesji,
Pewną przyczynę rychłej recesji,
Druga przynosi drogą benzynę,
Kolejną naszych nieszczęść przyczynę,
Trzecia wprowadza nowe podatki,
Podnosi VATy, akcyzy, składki,
By "ludzie pracy" pieniądze mieli,
W kieszeniach swoich przedstawicieli,
Czwarta rozwala polskie mleczarnie,
Wszak smrodu i brudu to wylęgarnie,
Piąta morderców od kary zwalnia,
W więzieniach będzie miła sypialnia,
Szósta pomnoży nam urzędników,
W siódmej są wzory nowych pomników,
W ósmej feminizm i parytety,
Wybierz cymbałów - byle kobiety,
W dziewiątej instrukcja indoktrynacji,
Za hojną kasę z Eurodotacji,
Aktorzy, panienki i dziennikarze,
Wyklepią wszystko, co im się każe,
Za szkolnej dziatwie,
Przyniesie chlubę,
Udział w błękitnym Eurojugent,
Miłość do Unii w wierszu, w piosence,
Wszystko co robisz, nawet w łazience -
Robisz dla Unii, pamiętaj o tym,
Inaczej szybko wpadniesz w kłopoty,
Nie skończysz studiów,
Wylecisz z pracy,
Eurogestapo zrobi cię na "cacy",
W dziesiątej i dalej,
Czytać się nie chce,
Można z pociągu wyskoczyć jeszcze...
waz(usa) / 64.21.105.* / 2007-01-21 21:28
Wesoly - precz z Unia, niech zyje Polska Mocarstwowa!
nieryl / 83.15.97.* / 2007-01-19 16:58
napewno, że gdy będzie to kopalnie zamknięte na skutek strajku nie będą. Za strajk zapłacą podatnicy. Czy ktoś myśli, że w Polsce kapitalizm (gospodarkę rynkową) mamy?. Ani kapitalizm ani socjalizm jeno burdel mamy. W kapitalizmie faktycznie kopalnie by zamknięto a w socjalizmie związki zawodowe bez cichego przyzwolenia rządu nie mają nic do gadania. Politykę w kopalniach tak trzeba prowadzić aby sami górnicy nierobów związkowych na taczkach wywieźli. Wtedy będzie porządek pod rządem uczciwego i kompetentnego ministra.
Handel wyrokami / 83.21.42.* / 2007-01-19 14:30
Polskie post(?)komunistyczne rzady uznaja tylko argument siły. Toteż górnicy dostaja zawsze tego czego chcą. Przyjezdzaja do warszawki, robią rozróbe. Biją bezkarnie policjantów, demolują miasto i...... dostaja co tylko chcą.
Rzad sie ich po prostu panicznie boi. Chce dalej siedziec na ministerialnych stołkach i palić głupa, rozda wiec górnikom nasze pieniądze. Juz rozdał ponad 90 mld.
Jakby nie dał to górnicy rozpiepsza ten rząd.
Podziwiam górników - to najlepiej zżyta i solidarna grupa ludzka. Oni sa jak rodzina. Pod ziemia cały czas pracują w zagrozeniu. Jeden musi liczyć na drugiego.
Policja nie moze aresztowac żadnego górnika w czasie rozróby bo pozostali rozpiepsza komisariat. Zresztą z szeregu górników nie da się wyciągnac zadnego. Trzeba by uzyć czołgów i transporterów opancerzonych czyli tak jak podczas stanu wojennego w kopalni Wójek. . Zaden rzad na to nie pojdzie widząc ze za 15 lat bedzie za to sądzony jak Kiszczak.
Anglicy przerabiali to 25 lat temu. Zelazna Dama posłała na górnikow którzy zrobili burde i demolke transportery i konna policje.
Ale pokojowych demonstarcji policja nie ruszała.
trajan1111 / 2007-01-19 13:11 / Bywalec forum
Moze wrescie, ile mozna do nich dokladac
PROWDA / 83.22.144.* / 2007-12-15 22:15
POLSKA TO JEDNO WIELKIE BAGNO
to jest chory p********** kraj nienawidzę go z całego serca
bogu dzięki że jestem ślązokiem dla p*********** goroli ŚLĄZAKIEM ! Z krwi i kości czystym niemcem.
Dawniej kopalnie rozbudowały cały zasrany kraj dziś ,
ci co nam prace ukradli przyjeżdżając z zagłębia
krytykują nie mając do tego prawa.
A górnicy są wykończani jednym za drugim ,
umierajom w cierpieniach i w katostrofach
no ale taki p******* może być TYLKO POLAK.
Nefretete / 80.53.15.* / 2007-01-19 17:02
Ponieważ się Poncyliusz nie zna na górnictwie więc trudno tu o kompromis
dominik1 / 194.29.153.* / 2007-01-19 13:28
Wydaje mi się iż p. Poncyliusz jest jednym z lepszych ministrow tego, jednak kiepskiego, rzadu.
Mam nadzieję iż tym razem sie nie ugnie mimo ze wiele od niego samego nie zalezy. Trudno tez mowic o prywatyzacji (nawet przez gielde) jesli gornikom zagwarantuje sie np 15 letnie gwarancje zatrudnienia. Juz dawno sektor powinien postawic warunki gornikom, aby zatrudnienie w kopalni zalezalo od efektywnosci danego pracownika a nie jego kontaktow w zwiazku. Tak przy okazji to pan minister wogole moze zdelegalizowac wszystkie zwiazki zawodowe, mysle ze wielu to ucieszy...
KAR / 212.160.172.* / 2007-01-19 12:51
Taaa... ciekawe co jakie było zdanie p. Poncyliusz a o strajkach górników, kiedy PiS było w opozycji.
były ryl / 83.30.152.* / 2007-01-19 12:14
Czyżby firmy okołogórnicze straciły dojną krowę? Nie niedopuszczą do prywatyzacji górnictwa i dalej poprzez mafijne związki będą manipulować biednych ryli 9czytaj górników)
górnik / 195.116.197.* / 2007-01-19 12:53
Zgadzam się z tobą w całości. Gdyby nie lobby wokoło górnicze, które "służy" kopalniom a tak naprawdę za bardzo wygórowane ceny i pseudo usługi serwisowe ( bo jak je inaczej nazwać kiedy do 3/4 tych robót wykorzystuje się majątek i pracę górników danej kopalni) doji pieniądze z kopalń to górnictwo stałoby o wiele lepiej i napewno nie obciążałoby tak budżetu państwa. Ale układy gonią układy. Kierownictwa kopalń z wyższych stanowisk po przejściu na emeryturę są zatrudniani w firmach świadczących usługi dla górnictwa i po układach załatwiają wygrane przetargi itp. lub sami zakładają firmy kogucik i słabej jakości materiały i narzędzia za wygórowane cenny po układach (koldezy nie kupią?) sprzedają kopalniom. Dlaczego rozbiciem tych mafijnych układów tym się nie zajmą się odpowiednie służby i związki zawodowe tylko biją pianę na spotkaniach trójstronnych kto ma rację!!!!!
Floyd / 2007-01-19 11:36 / Tysiącznik na forum
Do tej pory nie było jeszcze rządu który nie ugiął by się przed żądaniami górników. Ciekawe jak będzie teraz. Daję panu Poncyliuszowi 25% szans ale może się mylę.
zapi / 2007-01-19 11:23 / Bywalec forum
w słowach Pana ministra jest bardzo mało populizmu, jak na ten rząd. Na pewno to jest element, który wyróżnia Pana Poncyljusza od pozostałych niby ministrów
skomentuj

Najnowsze wpisy