Porady dla "studenta"

cern / 86.63.143.* / 2011-02-02 22:22
Witam,
niestety w tym miesiącu będę musiał pożegnać się ze studiami, ni mniej ni więcej oznacza to dla mnie odcięcie od dotychczasowych środków do życia, jakimi były stypendia- socjalne, mieszkaniowe etc.
Moja sytuacja finansowa nie jest zbyt różowa, tj. obliczam że jeżeli przez najbliższy miesiąc nie uda mi się znaleźć gdzieś pracy to będę musiał zwrócić się o pomoc do rodziny, czego na prawdę nie chciałbym robić, nie pytajcie z jakich względów.
Dlatego też postanowiłem poszukać pracy za granicą, tj. chciałbym wyjechać z jakimś biurem pośrednictwa pracy. Wiążę się to z tym że jestem dosyć nieporadnym człowiekiem i obawiam się że mógłbym się po prostu sparzyć na wyjeździe w 'ciemno'. Mam dosyć małe środki, ale byłbym w stanie zapłacić jakąś bezzwrotną kaucję, jeżeli faktycznie jakieś biuro zapewniło by mi pracę na okres 3-ech, góra 4-ech miesięcy.
Orientowałem się trochę jak wygląda oferta biur które rekrutują, tu w Polsce. Zaciekawiła mnie oferta WorkUK, jednak opinie które udało mi się zgromadzić nt. ww firmy nie są pochlebne, ponadto obawiam się że wstępna opłata w wysokości 500zł to trochę za dużo, w końcu nie wiadomo jakby było na miejscu.
Jestem zdesperowany by podjąć praktycznie każdą pracę, ze względu na niedokończone studia raczej nie mam co szukać ofert dla ludzi związanych z IT, ale żadną pracą nie pogardzę. Znam w stopniu zaawansowanym język angielski, niemiecki - tu może trochę musiał bym podszlifować i trochę włoskiego.

Chodzi mi o ofertę która zapewniała by wyjazd za granicę, pracę na miejscu, zakwaterowanie oraz załatwienie wszelkich formalności w związku z wyjazdem tj. ubezpieczenie etc. etc.

Jeśli ktokolwiek z czystym sumieniem i pełną rekomendacją może polecić jakąś firmę będę na prawdę wdzięczny.

Proszę o rzeczowe porady, nie interesują mnie tylko odnośniki do jakichś stron biur, zapewniam Was że jestem już z nimi zaznajomiony.
Za wszystkie rzeczowe, poważne porady, opinie z góry dziękuję :)

Pozdrawiam cern

Najnowsze wpisy