Forum Forum inwestycyjneFundusze

poradzcie, sprzedawac teraz???

poradzcie, sprzedawac teraz???

maggda23 / 83.10.237.* / 2008-01-16 17:24
Opłaca sie wycofać teraz kasę, skoro już tak spadło, czy nie stracę za dużo kiedy właśnie teraz sprzedam?? może poczekać na małe odbicie (bo dużego sie nie spodziewam) i wtedy sprzedać??? mam na funduszach akcyjnych i mogę zrobić transfer na gwarantowany bez prowizji, tylko chyba trochę za długo czekałam:/ co robić???
Wyświetlaj:
zybi / 2008-01-17 12:24
PPewnie ze sprzedawaj hihihi --- nie nie swiruje idiota bys byl jak bys teraz sprzedal...
jesli nie chcesz sie bawic juz w fundusze to sprzedaj jak odzyskasz straty a dokladnie powinnienes wyjsc na zero tak kolo kwietnia..zalezy od tego kiedy kupowane byly.
ja nie sprzedaje nic z TFI a nawet kupuje akcje i zarazbiam , w ten sposob pokrywaja sie straty tfi...i kreci sie interesikkk...
miki3d / 2008-01-17 11:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli zmieniły się powody, dla których wybrałaś fundusze akcjyne, to tak, wycofaj się. Jeśli nie, to po co robić cokolwiek?
Pilsener / 2008-01-17 01:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mówisz masz w akcjach - im wyżej wspinały się indeksy, tym mniej akcji trzeba było sposobić - realizujesz zyski, minimalizujesz ryzyko. Teraz, kiedy kostucha nas chwyciła z dużym pakietem akcji co możemy zrobić? Przecież mając 100% akcji i 100% wolnych środków w akcjach nie zrobimy nic :/

Musisz Magdo pogodzić się ze stratą - a co chcesz dalej zrobić zależy od Ciebie. Ja bym dostosował portfel do bieżącej sytuacji, czyli - 20-40% w akcjach, nie więcej. Jak spadnie mocniej - dokup akcji, w ciągu 3-5 lat nie stracisz na tym (a jeśli nawet, to niewiele).

Nie możesz dopuszczać do sytuacji, kiedy nie masz możliwości manewru.
10MM / 83.22.91.* / 2008-01-16 17:51
Jeśli nie potrzebujesz teraz kasy a spodziewasz się jeszcze większej zwały to konwertuj i śpij kolorowo. Potem znów wrócisz do akcji.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy