Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Porażka komorników i gmin w ściąganiu alimentów

Porażka komorników i gmin w ściąganiu alimentów

Wyświetlaj:
tg / 195.20.110.* / 2007-03-15 09:57
A jak wygląda ściąganie alimentów od matek?
Niepełne dane statystyczne są tendencyjne i od razu widać, że coś ukrywają.
infolinka / 2007-03-15 10:46
Wystarczy, że wspomnę o fakcie, że jeśli dłużnik alimentacyjny wpłaci jedną, czy dwie zaległe raty, cała procedura jest wstrzymywana i zaczyna się od nowa.

Mam w rodzinie matkę dwójki dzieci, która po takim wybiegu ze strony byłego męża, który nie płaci alimentów na dzieci od ponad dwóch lat, straciła prawo do zaliczki alimentacyjnej z gminy, a komornik nie może ściągnąc zaległości, ponieważ dłużnik oficjalnie nigdzie nie pracuje i żyje na koszt rodziców.

Dziewczyna ma jeszcze opory przed podaniem rodziców dłużnika o zapłatę zaległych alimentów, bo to emeryci i mieszkają w sąsiedniej klatce schodowej.

Patowa sytuacja, a wychowanie dwójki dzieci z pensji księgowej w budżetówce, to nie lada wyzwanie. Dziewczyna urządza sobie życie od nowa i jest pełna nadziei, że tym razem jej się uda.
darkos12 / 85.193.231.* / 2008-02-03 11:15
mialem zadluzenie alimentacyjne w nieduzej kwocie bylem bezrobotny podjelem prace i zaczelem splacac biezace i zalegle alimeny od czterech miesiecy splacam regularnie po nowym roku przyszedl komornik i wszczal egzekucje twierdzac ze wejdzi mi na pobory.czy w moim przypadku nie zostalo zlamane prawo
MM45 / 195.117.12.* / 2007-03-15 11:43
Nie uda się, trafi i tak na pijaka i nieroba. To kwestia środowiska.
aga36 / 84.10.30.* / 2009-10-17 10:07
Ja sie nie poddaje i proponuje wszystkim osobom bezskutecznie probujacym odzyskac alimenty o laczenie sie celem wymiany informacji. Sama juz jestem na dobrej drodze do odzyskania alimentow. Szczegolnie prosze o kontakt osoby z Krakowa. Jestesmy inteligentne, wyksztalcone i damy rade.
iwwona / 89.77.223.* / 2010-09-22 17:55
Od 13 lat były partner uchyla się od płacenia 300zł na naszą córkę. Było już wile rozpraw - nie dały rezultatu. Komornik jest nieskuteczny a ostatnio umorzono dochodzenie, bo czyn nie płacenia alimentów nie ma znamion czynu przestępczego. Nie kwalifikuje się do żadnej zapomogi ani pomocy z funduszu, bo nie spełniam kryteriów - czyli zarabiam więcej- prowadząc działalność gospodarczą - więc muszę się ostro sprężać aby nas utrzymać. Nie starcza mi jednak inteligencji, aby poradzić sobie w sprawie alimentów!!!
renatairlandia41 / 2010-03-24 11:46
Witam Zaglądasz tu czasem Aga ? Chciałabym wiedzieć czy Ci się udało.Pozdrawiam serdecznie
Rena

Najnowsze wpisy