Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Porażka rachunku maklerskiego Alior Banku.

Porażka rachunku maklerskiego Alior Banku.

mocno sfrustrowany / 91.198.16.* / 2011-04-01 21:06
Witam,

Drodzy forumowicze. Piszecie to i owo o rachunku maklerskim w Aliorze. Dzisiaj stała się rzecz niesłychana. Wszystkie moje zlecenia na tym rachunku zostały ot tak anulowane. Co więcej nie mogę przelać wolnych środków. Jeszcze na żadnym rachunku takiego przypadku nie miałem. Myślałem, że do prawidłowo złożonych zleceń prawo modyfikacji mam tylko ja. Jednak się okazuje że ta wyższa kultura bankowości ma również prawoto czynić. Jutro może okazać się że pomylą liczbę akcji jakie mam na rachunku. Rzeczy niesłychane się dzieją. O co z tego nola. Reklamują gdzie tylko mogą, koleja wersja już dostępna. A gdzie możliwość składania szybkich zleceń? Osoby zajmujące się rachunkiem nie mają bladego pojęcia o funkcjonalności. Wg mnie to zabawka dla dzieciaków. W przyszłym tygodniu przenoszę rachunek do innego domu maklerskiego. Więcej nie poparzę się na tej bandzie nieudacznków. Jeżeli nie wierzycie zapytajcie innych forumowiczów, którzy jeszcze posiadają ten rachunek. Po dzisiejszym dniu u mnie ma kreskę na zawsze.

Pozdrawiam. Życzę wszystkim rozsądku w podejmowaniu wyboru. Nie wszystko co tanie jest dobre.
Wyświetlaj:
Masakra747 / 188.146.103.* / 2018-07-20 14:34
BRE to mBanku, jak już bredzisz to z sensem hehe.
komix / 83.15.157.* / 2014-04-04 15:14
To nie tylko makler, całośc tego Banku to coś niesłychanego.
Podczas wpłaty gotówki wpisali mi 1000zł mniej. Sprawa się wyjaśniła szybko, ale zjawisko to niebywałe. Następnie bankomat orżnął mnie na kasę. Kilka miesięcy musiałem czekać na zwrot, który nasąpił dopiero po ostrym monicie. Zresztą butnie i bez słowa przepraszam.
A jak zakładałem konto to przyszli do mnie do domu żeby dopełnić formalności co nawet mi się podobało. Bank niestandardowy, jestem w trakcie likwidacji konta.
Dodam, że podobne zdarzenie jak opisane przez poprzednika w innym banku zakończyło się wpłatą na moje konto kilkuset złotych jako rekompensata za nieprawidłowo wykonane zlecenie.
Alior trader klient / 83.21.92.* / 2014-04-02 16:03
Najgorszy makler na rynku.Blokowanie rachunku i brak dostępu do rachunku to już jest norma.KNF dawno powinien zabrać im licencję i przede wszystkim zaglądnąć w oprogramowanie i jak obsługują zlecenia swoich klientów.
rozczarowany / 89.73.200.* / 2011-04-04 12:33
Podobno sieć Aliora była ostatnio mocno atakowana z internetu. Może coś im się w systemie posypało.
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-01 22:31
Ja nie mam z nim w/w problemów.Fakt faktem ze nowa funkcjonalnosc NOLa u mnie nie dziala ale nie wiem po ktorej stronie jest problem wiec nie wnikam;)
Ciułacz / 2011-04-02 13:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciekawy wątek , daj znać jak to się potoczy.
Ja problemów nie miałem i nie mam , ale na zimne dmuchać.
aaplukasz / 2011-04-02 17:22
Zgadza się wszytko anulowali a zlecenia wypadły z kolejki, powiem więcej część przywrócili z datą przyszłej sesji tzn 4.04.2011 a część olali i wiele walorów mam nie wystawionych. W tej chwili napisałem do pismo z żądaniem wyjaśnienia, rano sytuację opisałem już do reporterów tvn24 ale na razie brak odzewu, za chwilę złożę zażalenie do komisji nadzoru gdyż jest to już jawna manipulacja na rynku biorąc pod uwagę fakt że wiele zleceń wypadło i na sesji poniedziałkowej się nie pokaże.
Czujecie bluesa jaka manipulacja i wyższa kultura bankowości, można już śmiało liczyć straty inwestorów gdyż ich wystawione dawno temu akcje prędko się nie sprzedadzą itp.
Normalnie krew mnie zalewa.

Jak to widzicie.
Zna ktoś namiary gdzie powinna wpłynąć skarga w instytucjach kontrolnych ?
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-03 01:37
Czy ty czasami nie przesadzasz? Jesli jakies zlecenie ci sie nie zrealizowaly to napisz do Aliora i domagaj sie wyjasnienia ale jesli do nich by nie doszlo to jaki sens jest wogole sie tym zajmowac i denerwowac? szkoda czasu, pozakladaj sie spowrotem i po sprawie i mnostwie straconego czasu, sorry ze tak pije do czasu ale to klu, jesli go wycenisz to zobaczysz ile kasy tracisz na ta sprawe.
Daj znac jak to sie zakonczylo bo ciekawy jestem wobec twojego zaangazowania.
aaplukasz / 2011-04-03 08:31
Nie przesadzam, nie lubię jak ktoś za mnie decyduje anuluje mi zlecenia a potem zakłada je ponownie wyrzucając mnie z kolejki. Po drugie to nie pierwsza ich wtopa widziałem już rachunek na którym tak kiedyś zamieszali że klient miał wystawione więcej papierów do sprzedania niż posiadał.
Suma sumarum masz rację szkoda czasu i więcej kasy można stracić użeraniem się z tym, oni też o tym wiedzą więc robią jak widać co chcą.
Ja już powoli ochłonąłem i jest mi wszystko jedno po niedzieli zakładam rachunek w innym banku.
Od ponad 10 lat posiadam w mbanku i takich jaj jeszcze nigdy nie było, zastanawiam się tylko który wybrać jako dodatkowy.

A i jeszcze jedno, mówisz napisz do Aliora, haha jak już pisałem znam inne przypadki ich bubli lub błędów oprogramowania bo pewnie stąd się to bierze no i niestety na emaile nie odpisują. Podenerwować się można tylko telefonicznie ale nic to nie da prócz straconej kasy.
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-03 08:50
Takie sprawy zalatwia sie droga listowa (za potwierdzeniem odbioru), przeciez to reklamacja wiec maile to nie najlepszy sposob. Nawet jak wyslales e-mail to maja 14dni na odp., za duzo emocji kolego w to wkladasz.
Spojrz na oferte BRE i WBK, reszta dm-ow ponizej poziomu (sorry ale lacznie z mbankiem).
aaplukasz / 2011-04-03 08:47
Oczywiście dam znać co odpisał Alior jak tylko odpiszą.
W tej chwili wolę anulować zlecenia zakupu i kasę przelać już na inny rachunek, a resztę zamknę po sprzedaży i odetchnę z ulgą.
aaplukasz / 2011-04-03 12:22
Masz rację za dużo emocji, ale tak to już jest, lepiej takie sytuacje ocenia się z boku, lub za parę dni na chłodno.
OKI zerknę na to co sugerujesz, co do mbanku to tak jak piszę posiadam tam maklera od 10 lat i to mi wystarczało, alior był dodatkiem, teraz szukam nowego dodatku.
aaplukasz / 2011-04-04 14:45
Dla informacji oddzwonili do mnie z informację co było powodem anulowania oraz w jaki sposób mogę złożyć reklamację by dochodzić zadośćuczynienia.
Od znajomych wiem natomiast że co niektóre ich skargi wpłynęły już do inspektorów nadzoru.

Dla informacji biuro maklerskie Alior banku zmieniało oprogramowanie, a aby to wykonać musieli anulować wszystkie zlecenia swoich klientów, ot taki miły zoonk.
doki / 188.124.174.* / 2011-11-26 15:17
u mnie natomiast rachunek maklerski dziś zginął z systemu - widnieje tylko info - brak rachunków brokerskich? Mam tam papiery i gotówkę. Oczywiście jest weekend i kontakt z BOK nie jest możliwy. Klęska
bnledz / 62.87.191.* / 2011-11-26 17:31
z boku okienka jest taki komunikacik


Uprzejmie informujemy, że w dniu 26.11.2011 (sobota) system maklerski będzie niedostępny ze względu na planowane prace serwisowe. Przepraszamy za niedogodności.
doki / 188.124.174.* / 2011-11-26 22:30
co za ulga
dzieki
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy