Porozumienie stron

skomentuj
inwestor111 / 2012-06-12 19:46
Witam,

Czy przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych, jeżeli rozwiązałem umowę za porozumieniem stron? Pracowałem na umowie na czas nieokreślony przez okres ponad trzech lat.

Będę wdzięczny za odpowiedzi.
Wyświetlaj:
inwestor111 / 2012-06-12 20:06
Czyli trzy miesiące bez żadnej pomocy ze strony urzędu??? Qrwa przecież ja tyle na bezrobociu nie będę siedział. Miłe z ich strony.
Dzięki za info.
wiwan / 2012-06-12 19:57
Tryb rozwiązania umowy o pracę nie wpływa na prawo do zasiłku, ale na okres na jaki go się przyznaje.

W przypadku porozumienia stron (poza sytuacją likwidacji/upadłości pracodawcy itp.) zasiłek zamiast od 8 dnia od rejestracji przysługuje od 91 dnia i okres jego pobierania jest o 90 dni krótszy, niż w przypadku wypowiedzenia przez pracodawcę.

Co wynika z art. 75 i 73 ust. 4 Ustawy o promocji zatrudnienia.
skomentuj

Najnowsze wpisy