Forum Forum inwestycyjneFundusze

PORTFEL INWESTYCYJNY NA 4 LATA

PORTFEL INWESTYCYJNY NA 4 LATA

mlody_inwestor / 2009-05-31 19:55
Witam,
Chciałbym inwestować przez 4 lata w fundusze akcji (Arka i Legg Masson) i w fundusze obligacji (BPH i Arka). Tylko nie wiem jaki procentowy udział ma być tych funduszy w moim portfelu. Wiem, że konstruując taki portfel można więcej zarobić na zyskach i opłatach. Do inwestowania mam 32 tys zł. i chciałbym to robić w transzach. Bardzo proszę o pomoc.
Wyświetlaj:
jakcie / 77.115.144.* / 2009-06-01 06:55
Na dzień dzisiejszy osobiscie bym kupił 60 % akcji (50/50 legg,arka) i 40% obligacje (50/50), w zależnośći od sytuacji na rynku zmieniaj strukture portfela max 80%akcje/20%obligi min 20%akcje,80%obligi
mlody_inwestor / 2009-06-01 18:23
Dziękuje za odpowiedź. Także zastanawiałem się nad takim podziale portfela, tylko nie pomyślałem o zmienianiu struktury portfela w zależności od sytuacji na rynkach finansowych. Ale patrząc na sprawozdania finansowe funduszy za 2008 rok nie widać aby zarządzający obniżali do minimum ilość posiadanych akcji. np. arka zrównoważony miała jakieś 60% akcji, mimo kryzysu. Nastawiając się na portfel o zmiennej strukturze w zależności o sytuacji potrzeba już ogromnej wiedzy i aktywnego obserwowania sytuacji. Mam nadzieję, że mi się to uda. Jeszcze raz dziękuje.
lukaszn19 / 2009-06-01 18:51 / Tysiącznik na forum
wedlug mnie sformulowanie "PORTFEL INWESTYCYJNY NA 4 LATA" jest calkowicie chybionym pomyslem, musisz ustalic portfel taki by sprawdzal sie w dnaym okresie i zmieniac go w zaleznosci od zmiany sytuacji, nie ma takiego skaldu portfela ktory by przynosil zyski przez 4 lata, zacznij lepiej doksztalca sie na temat rynkow zanim zaczniesz inwestowac inaczej predzej czy pozniej stracisz pieniadze
mlody_inwestor / 2009-06-01 20:10
może masz racje ze to sformułowanie jest niewłaściwe i może nie mam zbyt obszernej wiedzy na temat inwestowania. po to zadałem pytanie na forum, aby się dokształcić i sprawdzić swoją wiedzę. Napisałem już o zmianie struktury "portfela" w zależności od sytuacji. pytając od udział papierów wartościowych w "portfelu" miałem na myśli to aby w jakich min. i max. proporcjach inwestować w f. akcji i obligacji. mogłem od razu napisać o co mi chodzi, ale dziękuję za twój komentarz.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy