Forum Forum inwestycyjneFundusze

portfel na najblizsze 2 tyg...

portfel na najblizsze 2 tyg...

carton_king / 2008-03-07 11:43
pytanko kieruje głównie do skandiowców / xelionowców ;) - Max, Miki, pchelek, Zeus . Mysle ze ML6 nie pociagnie juz duzo w góre, musi przyjsc techniczne odreagowanie ostatnich bardzo wysokich wzrostów. Z ML5 trzeba wyjść przy 1000$/uncję. Do tego
Jak teraz wyglądaja wasze portfele? Ja wywaliłem ML6, został SCH1 i ML5 po połowie.
Do tego dziś wyjezdzam za granice na tydzien czasu, dlatego nie chcialbym aby po powrocie niemile sie zaskoczyc ;) . Po połowie marca warto chyba wejsc na NB3 jak sądzicie?

pozdrawiam!:)
konrad
Wyświetlaj:
miki3d / 2008-03-07 16:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Swoje fundy zagraniczne akcji są nienaruszalne przez najbliższe miesiące. Krajowe - 90% w UniPieniężny i jakieś 10% niedobitek w ING MiŚ. Generalnie nie gram krótkoterminowo na funduszach, bo to się nie sprawdza.
Zeus52 / 2008-03-07 16:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
A które zagraniczne masz te nienaruszalne,jeśli to nie tajemnica?
miki3d / 2008-03-10 17:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
BR Mining i FT India. Pierwszy bo zarabia, drugi bo stracił i musi się odrobić ;)
Zeus52 / 2008-03-07 16:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam! Dzięki za maila.Jeśli chodzi o ML5,to przewidując masowe realizacje zysków na złocie początkowo chciałem wyjść na jakiś czas,jednak zrezygnowałem z tego i nadal skład mojego portfela to:ML5-40%,SCH1-60%.Po prostu nie miałem koncepcji w co wejść i doszedłem do wniosku,że dotychczasowy układ dobrze rokuje.Doradczyni ze Skandii proponowała początkowo fundy GPW(tak około 30%portfela)m.innymi NB3,a także zagraniczne Temp3,Temp4 po 10%,ale też ostatecznie stwierdziła,że na GPW jeszcze nie pora,sytuacja nie jest w ogóle ciekawa dla akcji,w typowo materiałowe fundy jak ML6 po prostu strach wchodzić,więc tylko złoto pozostaje i hedgingowySCH1 tak na wszelki wypadek.Wiadomo,że przed tym "magicznym"1000$/oz będzie nerwowo(już jest),ale potencjalnie w krótkim terminie złoto powinno jednak dojść do 1100-1200.Poza tym nie wiedząc tak do końca,czy złoto podrożeje zadałem sobie pytanie:czy na rynku jest tak wspaniale,że nastąpi odwrót od złota.(Proszę przeczytać dzisiejszy art. Pani Siwek!). Więc czy złoto może stanieć? Wszystko wskazuje na to,że nie! I dlatego mam taki układ,być może odwrócę proporcje na korzyść ML5,ale na razie nie wiem co zrobię.Proszę zapytać maxa1224-on też chyba potwierdzi przewidywania.Sam czeka na jakąś chwilową przecenkę złota,ale tylko po to,aby wejść jak najtaniej w ML5. Pozdr.
carton_king / 2008-03-07 16:20
Dzieki za odzew... osobiscie lubie sprawdzac ceny surowcow na http://waluty.com/article.php?id=8806, albo bezposrednio na kitco.com . Z tego co piszesz to mamy prawie identyczny porfel, moze za wczesno wyszedłem z mining bo dzis ML6 1,33% na plusie ;)
OK , zobaczymy co sie wydarzy..oby dolar troche zaliczył mała korekte wzrostową do polowy marca ;)
Lookne jeszcze na art. p.Siwek...
milego weekendu!
konrad
Zeus52 / 2008-03-07 16:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie tylko ty plujesz sobie w brodę za wcześniejsze wyjście z ML6.Ja mam to samo,ale było to po prostu rozsądne,mało kto przypuszczał,że dalej pójdzie w górę.Stało się i się nie odstanie.Teraz tym bardziej nie wejdę,bo dość drogo...i ma z czego spadać.
max1224 / 2008-03-11 01:09 / Tysiącznik na forum
spoko właśnie zaczęła się korekta na surowcach nie powinna być dotkliwa a stworzyć okazję do zakupów kasa az mnie pali w łapki
pchelek / 2008-03-10 18:17 / Tysiącznik na forum
w zlocie nic nie mam, tak samo w polskich - zamknalem azjatyckie - mam mining, energy world i new energy i tych nie ruszam -
Mining mize mi spasc nawet o 10-15 % - potem odbije - bo surowce nie stanieja - drozeje ich wydobycie [droga ropa i gaz] i przerobka - mining jest zmienny jak panna na wydaniu - 23 lipiec - po 81,19, 16 sierpien - po 62,23, 29 pazdziernik - 95,66, 20 grudzien - 83,75, 15 styczen - 87,52, 22 styczen [spaaaaad] 73,40, 6 lub 7 marzec - 98,67. Tak wiec zostawiam go na dobre i zle.
Energy buja sie w granicach 3 4 dol za akcje.Od dolka 22 stycznia podniosle sie ok 5 dolcow.
New energy - to fundusz przyszlosci - tez go nie ruszam.
W czyms tzreba miec akcje.
pchelek / 2008-03-10 18:19 / Tysiącznik na forum
Aha [taki zespol rockowy :)] Mysle stale o tym zlocie - tansze nie bedzie - ale troche mam stracha.
Zeus52 / 2008-03-10 19:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja trochę też,zwłaszcza podczas takich huśtawek jak teraz,ale przecież było wiadomo,że tak będzie.Myślę,że złoto udepuje sobie grunt na dość wysokim poziomie przed skokiem w górę.Oczywiście spółki wydobywcze będą tracić na giełdzie jak wszystkie inne,ale gdy złoto podskoczy odbiją to sobie podwójnie.Zresztą to był mój wybór,aby iść pod prąd i teraz pozostaje mi tylko obserwować i czekać. Będzie dobrze!Pozdro
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy