Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Poseł to ma klawe życie

Poseł to ma klawe życie

michu / .* / 2005-03-09 08:28
Komentarze do wiadomości: Poseł to ma klawe życie.
Wyświetlaj:
tony89 / 87.204.37.* / 2011-06-13 15:27
co sie liczy dla posła? 10 tys brutto. Potem nawoluja w mediach "Polaku idz na wybory" ale juz o tym ze NIE MA takiej partii na ktora warto oddac glos cisza
pozdrawiam / 77.253.56.* / 2009-11-16 20:57
Poprostu skandal !!! Nasz kraj to banda złodzieji !
Po co tym ludzią 12 tyś miesięcznie ?
myśle ze nawet i 6 tyś w ich przypadku wystarczało by w pełni a miesięcznie na wszyskich posłach kraj oszędzałby 672000 zł
nie wspomne już o ich rocznych dochodach które przekraczaja 8064000zł
By te pieniądze lepiej dali ludzią , którzy ich naprawde potrzebują .
A nie kupuja sobie po 10 mercedesów czy bóg jeden wie jakie inne luksusowe auta o kosmicznej cenie . Żenadaa . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bleble820 / 217.212.230.* / 2013-07-26 13:21
Najpierw się naucz poprawnie pisać, to może więcej zarobisz.
Gigi / .* / 2005-03-17 10:30
"Suma bubli legislacyjnych, które tylko dzięki trzeźwości umysłu sędziów Sądu Najwyższego" chyba Trybunału Konstytucyjnego ;) Pozdr
Wyborca - były / .* / 2005-03-12 13:41
Cóż tu pisać, wszystko już moi poprzednicy w zasadzie powiedzieli. Dodam tylko, że brałem udział w wyborach i ostatnim referendum unijnym. Niestety zawsze musiałem się wstydzić za tych co głosowałem, nie mam zamiaru już więcej za nich świecić oczami. Doświadczenie uczy, że na kogo by się nie głosowało to potem można tylko się wstydzić, że na niego oddało się głos. Wniosek - Panowie politycy na mnie już nie liczcie. A tym co mówią, że trzeba iść do wyborów bo niska frekwencja, że nieobecni się nie liczą,... - odpowiadam chodziłem i co z tego, tylko wstyd, że takich wybierałem a politycy to i tak mają w nosie iloma głosami zostaną wybrani, ważne, żeby zostali wybrani- to się tylko dla nich liczy.
Armin / .* / 2005-03-12 12:20
Piszesz Pan , Panie Drożdżel to co chcą Pana zwierzchnicy lub to co jest chwytliwe. Zły parlament, żli posłowie, złe ustawy itd itd.nie przyszło Panu do głowy,że kryteria wyboru są złe.Doskonale pamiętamy obiecanki Panow Millera i Kwaśniewskiego ( nota bene do tej pory nie rozliczyli się z moskiewskich pieniędzy jakie otrzymali w 1989 na ratowanie tzw,,naszej partii". A mocodawcy Michnika i Gieremka ?.Kiedy nareszcie przejrzy na oczy nasz ogłupiony naród !Kiedy skończą się nagonki prasowe na tych , którzy głośno wypowiadają prawdę o faktach z niedalekiej przeszłości?.Czy możemy mieć jakiekolwiek zaufanie do prawników tworzących prawo w którym większe możliwości mają mniejszości narodowe jak własny naród. itd, itd.A więc nie narzekajmy tylko patrzmy staranniej kogo wybieramy!.
reformator / .* / 2005-03-11 22:40
Jak potrzebuje to niech sobie na nie ZAPRACUJE jak my wszyscy ktorzy musimy tyle im placic kazdy miesiac niezaleznie czy zarobimy czy zyjemy w biedzie !!!! Nic ich to nie obchodzi a POWINNO !!!!!!
dzeku / .* / 2005-03-11 21:59
Może zostawmy tym naszym popaprańcom ich apanaże, ale zlikwidujmy gorzałę w Sejmie ( także kategoryczny zakaz wnoszenia własnej i badanie alkomatem przed posiedzeniem) i każmy im siedzieć murem na każdym posiedzeniu ( usprawiedliwienia wg standardów obowiązujących w każdym normalnym zakładzie pracy i potrącenia za nieobecności ). Taniej nie będzie, ale sprawiedliwiej. Niech zrozumieją, że nie chcemy blisko 500 darmozjadów o mentalności i zachowaniach afrykańskich kacyków. A jak się nie podoba to won banany prostować i małpami rządzić.
George / .* / 2005-03-19 08:04
Zlikwidować wódę w sejmowej knajpie? I kazać siedzieć na posiedzeniach? Skazywać posłów na takie cieprpeinia. Nawet Kuba Rozpruwacz miał więcej serca. A gdzie u kolegi miłość bliźniego?
pracownik / .* / 2005-03-10 14:30
wszystko porównuje się do uni a przede wwzystkim ceny, dlaczego milczy się o wtrównanie WSZYSTKICH ZAROBKÓW
sober / .* / 2005-03-10 12:57
Zarobek posła powinien zależeć od relacji krajowych w tym względzie, a więc od minimalnej pensji i wraz z dodatkami nie powinien wynosić więcej niż - powiedzmy - 10 x minimum. Żadnych sobie nadzielanych premii, żadnych odpraw. Wzrośnie minumalna pensja, poprawi się poziom życia w kraju, będziesz miał sługo narodu podwyżkę. Żygać się chce, gdy poseł (niepełne średnie :)))) porównuje się do swego kolegi z Bundestagu. A jaki to twój kolega - cieciu! Taki sam on twój kolega, jak sprzątaczka w szkole niemiackiej, jest koleżanką dla sprzątaczki w szkole polskiej. Jakoś nie przeszkadza ci to, że Niemka zarabia 10x wiecej niż Polka. A powinno! Wykształciła się nowa klasa panujących, spatkobierców komunistów. Tylko oni mogą ten kraj wyprowadzić z zapaści, bo oni go do niej doprowadzili. Jak za komunistów - jedyna, właściwa siła przewodnia. Zapominamy, że demokracja to taki ustrój, w którym każdy z nas może rządzić. Nie jest tak tylko dlatego, że praktycznie nie może w Sejmie zasiadać 38 mln ludzi. Powinniście nas reprezentować, a wy co robicie? Panujecie, szukacie nam wydumanych autorytetów typu JPII, sprzeciwiacie się naszej woli i nas okradacie, cenzurę usprawniliście, wprowadzając moderatorów, obrażanie uczuć, monopol na informację dla PR i TVP, utrzymywanych ze specjalnego podatku, niezależnie co oglądamy. PARANOJA
czytacz / 91.212.25.* / 2009-05-06 16:30
JPII do tego nie mieszaj kmiocie
helmut / .* / 2005-03-10 12:36
Arkadiusz Droździel nie stara robić użytku z własnego mózgu, a raczej powtarza to co należy mówić. "Jego działalność można podsumować jednym zdaniem: bezsprzecznie był najgorszym po 1989 roku." Otóż ten pan skupił się na zarobkach, burdach i aferach. Nic go jednak nie obchodzą wskaźniki ekonomiczno-gospodarcze. Ja stawiałbym kadencję Buzka za najgorszą od II Wojny Światowej. A dlaczego? Proste: po pierwsze gospodarka, po drugie gospodarka i po trzecie gospodarka. Za Buzka sprywatyzowaliśmy dużo, a nie zrobiliśmy nic, oprócz 90 mld długu publicznego. Kłamstwo? A to proszę porównać czteroletnie panowanie AWS-u i SLD; wzrost gospodarczy, inflację, bezrobocie. Za Buzka nastąpił spadek wzrostu gospodarczego, wzrost inflacji i bezrobocia. A co zrobili postkomuniści: doprowadzili do wzrostu gospodarczego, poskromili inflację i utrzymali bezrobocie praktycznie na odziedziczonym po AWSie poziomie. Było, bodajże 16% z tendencją zwyżkową, zatrzymała się na 18%, później zmieniono sposób jej liczenia, co dało 19 - 20%. Afery? Te ciągle były. Nie chcę przypominać niejakiego Goryszewskiego, który do dzisiaj ma się dobrze i wielu innych. 150 mln rocznie? A 4 lata temu buzkowcy rządzili za darmo? Fundusz Kościelny przekroczył 100 mln złotych, podróż papy kosztowała nas 100 mln złotych. Niech sobie katolicy płacą na swych duszpasterzy, a nie biorą pełną parą z budżetu jak niegdyś PZPR. Optymizm autora artykułu jest zastanawiający; ciekawe co mu dadzą wybory? Ciekawe kogo wybierze? Ja wiem na kogo liczy! Liczy na przefarbowane lisy, które jeszcze nie tak dawno wprowadzały cztery "rewolucyjne" (część niepotrzebnych) reformy. To Płażyńskie, Tuski i Kaczyńskie tak się odmienili przez te niespełna 4 lata, że z partaczy stali się godnymi zaufania politykami. Tragedią tego kraju jest brak alternatywy w wyborach; równie dobrze mógłbym głosować na listę FJN i PZPR ze swoimi satelitami. O ile w 1989 roku miałem nadzieję, że coś się tu zmieni, to dzisiaj nie mam złudzeń; trzeba stąd wiać.
Jopra / .* / 2005-03-18 22:05
Oj Helmut ma chyba wyjątkowo czerwone okulary. Rozumiem, że można nie przepadać za Kościołem - w końcu mamy wolność, której komuna bała się jak "diabeł święconej wody" - ale te peany na cześć efektów gospodarczych (jakich i gdzie?) 4-letnich rządów SLD to gruba przesada. Panowie oprócz czarnego PR rządowi Buzka oraz obiecywania historycznych już "gruszek na wierzbie" nie zrobili nic. W zasadzie trudno się dziwić - wprawiali się w tym prawie 40 lat, a przyzwyczajenie jest w końcu drugą naturą człowieka - stąd tak naturalna skłonność do "załatwiania", "kolesiostwa", aby nie wspomnieć o najzwyklejszych kradzieżach i korupcji. Teraz to łatwo przefarbować się na "NOWĄ LEWICĘ" (!!! od 15 lat jest nowa) i wprowadzać jej nowe mutacje, a nuż ludzie dadzą się złapać na lep "obiecanek cacanek". Z rachunku prawdopodobieństwa wynika, że jeszcze dużo możliwości im zostało, tylko tym razem znowu programowo muszą dać dojść do rządów tym strasznym prawicowcom - ktoś w końcu musi coś zrobić, aby potem można było spijać śmietankę i piać z zachwytu na temat własnych osiągnięć. Okularów brak czy rozsądku? Z pewnością obiektywizmu!
rysio / .* / 2005-03-10 13:52
za 140 mld zlotych to nie problem rozchulac gospodarke. gwoli przypomnienia. wedlug gus we wrzesniu 2001 roku zadluzenie sektora finansow publicznych wynosilo niecale 300 mld zł (296.975,3 mln zł). aby trzy lata pozniej, w we wrzesniu 2004 roku, wzrosnac do prawie 440 mld zl (439.606,8 mln zl)... wiec niech pan nie gada glupot o sukcesach gospodarczych rzadow sld. ale nie ma sie co dziwic, oni zawsze potrafili tylko zaciagac kredyty, ktore musial (musi) splacac kto inny!!!
aanda / .* / 2005-03-10 12:29
Po pierwsze zmiana ordynacji - likwidacja list wyborczych, likwidacja senatu, 200-250 posłów z jednomandatowych okręgów wyborczych, cenzus wykształcenia i majetności (poseł nie może być biedny bo będzie łasy na zarobki a więc podatny na wpływy). Dodatkowo koniec z brakiem odpowiedzialności posłów za swoje poczynania przed wyborcami (tylko Pan Bóg jest niekontrolowany)-nawet za komuny można było odwołac posła hehe ;)).No i wtedy posłować będą wykształceni, zasobni pasjonaci państwowości myślący w kategoriach ogólnych dla pomyślności narodu i poszczególnych obywateli (tak, tak obywateli a nie PANÓW!!).....czy to już jest science fiction???pozdrawiam i życzę doczekania takich czasów (choć na 50%).
Axon / .* / 2005-03-10 08:30
Warto byłoby aby autor dotarł jeszcze i porównał te wszystkie "dodatki" takie jak kwota na biuro poselskie, przejazdy, przeloty itp. Może okazać się, że przebijamy naszych sąsiadów jeszcze bardziej
ace / .* / 2005-03-10 07:52
W Niemczech i Francji zarabiaja 2 krotne srednie , a u nas 5 krotne ???!!!!!!! Czym to jest uzasadnione?Bogactwem Panstwa czy ich wybitnymi umyslami do realizacji szczytnych celow. W krajach Unii zobaczyc w TV parlamentarzyste to prawdziwa rzadkosc ..za to u nas !!Nalezy zmniejszyc diety do poziomu diet Czechow czy Slowakow to moze bedziemy mieli lepsza prace Sejmu tak jak to dzieje sie w tych krajach.
dece / .* / 2005-03-10 07:16
Alkohol zżera ich umysły dlatego też nie potrafią myśleć nad ustawami i prawem który miałby sens.Osłami to oni może nie są ale cwaniakami którzy wykorzystują naiwność ludzi którzy wierzą w to co ci kłamcy mówią przed wyborami.Jest to banda,zgraja oszustów ....reszte sami sobie dopowiedzcie.
pejot / .* / 2005-03-10 06:28
Warto by było wspomnieć, że nasz parlament (a i inne ciała przedstawicielskie) jest bardzo liczny. Mamy mnie więcej tylu parlamentarzystów co USA. A nasz kraj jest jednak trochę biedniejszy i mniejszy niż USA. Również samorządowe organy przedstawicielskie są olbrzymie czego najlepszym przykładem jest Warszawa. Uposażenia radnych też są niemałe.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy