Forum Forum inwestycyjneFundusze

Posiadacze funduszy nie panikują

Posiadacze funduszy nie panikują

Money.pl / 2008-10-07 12:12
Komentarze do wiadomości: Posiadacze funduszy nie panikują.
Wyświetlaj:
podatnik / 2008-10-08 10:28 / Bywalec forum
To nie jest brak paniki tylko rezygnacja .
Dla mnie to była lekcja życia .
Gadanie ,ze każdy podejmuje sam decyzje jest hipokryzja ze strony niby doradców.Wyszkolili ich na akwizytorów maca cych ludziom w głowach według najwyższej klasy systemów prania mózgów.
Nie maja pojęcia co oferuja klientowi ,są wyszkoleni tylko w pozyskiwaniu klienta,
Wyciagli z banków pracowników obsługujacych ludzi majacych spore pieniądze i pracowali nad nimi kilka miesięcy , dobrez wiedząc,że idzie
kryzys od Ameryki. Należy sie zastanowic nad formuła tych firm doradczych pozyskujacych klientów do funduszy.Giełda to co innego , tam każdy gra na własny rachunek , ale doradca jak chce się nazywać doradca to powinien odpowiqdać za to co klientowi wciśnie.
zolwkiczynski / 89.77.37.* / 2008-10-08 09:18
ja zainwestowałem prawie trzy lata temu w akcje małych spółek i cały czas jestem te kilka procent na plusie. wreszcie fundusze osiągną dno i będą szły w górę. dokupię tylko jeszcze trochę
Miniek3 / 193.238.72.* / 2008-10-08 21:16
A gdybyś sprzedał jednostki rok temu, a teraz odkupił - byłbys do przodu kilkadziesiąt procent! Suma sumarum: inwestowanie w fundusze, to mimo wszystko - hazard. Trzeba mieć nosa kiedy wejść, a kiedy wyskoczyć. W przeciwnym przypadku przy bessie tracisz dłuuugi okres inwestowania, nawet kilka lat, jak jest obecnie
pppp / 83.31.172.* / 2008-10-10 00:11
swiete slowa
teksty o dlugim okresie inwestowania to typowe banialuki dla idiotow. Trzeba reagowac odpowiednio do sytuacji - niezaleznie czy mamy akcje czy fundusz
1954 / 2008-10-08 08:02
Ja wlasnie byc moze spanikowalam ale chcialam zakonczyc horror na funduszach
wschodzacuch w Pionierze. Zrobilam to wczoraj rano tak ze nie wiedzialam
o wczorajaszych spadkach ktore wlasnie na tych funduszach byly 13,5%.
A wycenione beda dzisiaj tj.08.10. Mialam pecha.
Tylko nie rozumiem bardzo duzych roznic spadkowych miedzy Towarzystwami inwestycyjnymi.
Np w AIG na tym samym funduszu byly spadki
1 dzie +01.17%
7 dni -3,7%
1 miesiac -14,1%

W Pionierze
1 dzien -13,55%
7 dni -17,8
1 miesiac 28,1

To jest fundusz ktory w ostatnim czasie 4-5 traqcil najwiecej ze wszystkich biorac
wszystkie Towarzystwa Inwestycyjne.

Nie wyglada to normalnie. Skoro jacys nieudolni ludzie zarzadzaja tym funduszem to dlaczego jeszcze siedza w Pionierze i biora za to prowizje i kolosalne pensje.
Ostrzegam z mojego przykrego doswiadczenia kazdego przed Pionierem.

Na razie zrobilam konwersje na obligacyjne ale po to tylko zeby to zatrzymac spadek.
Oczywiscie moglam to zrobic duzo wczesniej np w lipcu Ale uwazalam ze i w tym okresie
mialam zbyt duze straty. Teraz ten fundusz w okrsesie 3 miesiecy
spadl ponizej 49%.
Nie wiem co sadzicie o tym. Mam ochote napisac sakrge o tym do Zarzadu . Choc wiem ze to nic nie pomoze ale moze bedzie mi lzej.

Obecnie jestem w zawiezeniu i nie wiem co zrobic aby zmniejszyc moja strate.
Czy macie jakac propozycje oprocz lokat bo o tym mysle, '
Ale czy w obecnej sytuacji kryzysowej na swiecie i Europie sa jeszcze mozliwosci
na ulokowanie w cos co moze przyniesc jakas rekompensate.

Pozdrawiam
max1224 / 2008-10-08 08:18 / Tysiącznik na forum
a co ta skarga da ?

sama napisałaś że chciałaś zrobić ruch w lipcu gdyby do tego doszło dziś pisałąbyś inaczej i co zarząd mógłby z tym zrobić przecież nie mogli Ci nic nakazać

każdy na tym forum kiedyś gdzieś coś stracił i szuka tu wparcia pomocy otuchy ważne żeby znalazł a czasem można się czegoś dowiedzieć a wręcz nauczyć i oto tu chodzi
1954 / 2008-10-08 10:45
Uwazasz ze pisalabym inaczej w lipcu to sie mylisz. W lipcu minus rowniez byl na tyle duzy ze zdania bym nie zmienila i dlatego wsztrzymalam sie od decyzji.
Na zyski dawno przestalam liczyc w Funduszach.
Uwazasz ze skoro na starcie pobieraja prowizje za prowadzeniemoich inwestycji to
chyba do czegos zobowiazuje.
Na gieldzie jest sie samemu odpowiedzialnym za decyzje a tu chyba jest troche roznica.
max1224 / 2008-10-08 11:12 / Tysiącznik na forum
w lipcu nie ale teraz o lipcu tak
max1224 / 2008-10-08 10:55 / Tysiącznik na forum
ie jestem zawodowcem w tej dziedzinie ale jedno kwestii nie podlga winę za Twoją sytuację ponosi nie zarząd funduszu a sprzedawca
zarządzający funduszem tak naprawdę jest niewolnikiem decyzji posiadaczy jednostek jak posiadacze umarzają to on musi sprzedawać i tyle a sprzedawcy nie mający pojęcia lub co gorsza świadomi nadchodzącego krachu wciskają nieświadomym szarym zjadaczom chleba kity o bajońskich zarobkach i tych bym "powywieszał"
zaś co do opłat te są stanowczo za wysokie w pełni się zgadzam
Zeus52 / 2008-10-08 18:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Należy to jedno podkreślić. Sprzedawcy,tzw"doradcy",w rzeczywistości nie są żadnymi doradcami. To są ludzie przeszkoleni do sprzedaży danego towaru,często ich wiedza sprowadza się do marketingu. To nie analitycy giełdowi! Często nawet określenia"Analiza techniczna",czy"fundamentalna"to dla nich określenia należące do grupy wyrazów obcych. To,że ktoś pracuje w banku i dorabia sobie sprzedając jednostki fundów o niczym nie świadczy. Są dobrymi doradcami w zakresie dotyczącym towaru,który sprzedają,ale nie giełdy. Proszę nie mylić ich z doradcami ds rynków kapitałowych...takich w Polsce jest niewielu. Pzdr
gruszka85 / 85.89.162.* / 2008-10-08 00:02
ja chyba jednak troche panikuje,do tej pory nie interesował mnie mój fundusz bo traktuje to jako inwestycje długo terminowa ale to ile teraz straciłam podług tego co wpłaciłam naprawde mnie martwi,może ktoś napisze cos ku pokrzepieniu portfeli ?
ciupek78 / 2008-10-07 20:50
Jak długo to wytrzymac?W NOWEJ EUROPIE codziennie do tyłu .Przy 1500 jed. krew mnie zalewa i mam ogromnego doła.Co dalej , czy muszę się wykrwawić do końca , czy wykonac jakieś ruchy?
mac 78 / 79.97.90.* / 2008-10-07 22:48
Ja coraz rzadziej zaglądam bo to się nudne robi I tak na nic nie mamy wpływu Zobaczymy jak się spiszą ich akcje dobierane według fundamentów Po to jestem w TFI żeby się tym nie zajmować Na giełdzie nie siedzę tylko dlatego że tak firmy kombinują i mieszają że trzeba codziennie pilnować ich kursu
rysiul20 / 83.19.96.* / 2008-10-07 18:05
posiadacze nie tylko zarzadzajacy maja rozwolnienie od ponad roku
Cologero / 2008-10-07 15:25
Nie wiem czy dobrze robię ale dopiero zacząłem wpłacać do funduszy(odkąd WiG 20 zszedł w okolice 2800),mam nadzieję że w dłuższym okresie jednak coś z tego wyjdzie.
LdN / 2008-10-07 20:29 / Bywalec forum
Coś = strata ?
LdN / 2008-10-07 13:40 / Bywalec forum
Nie panikują, bo Ci co zostali mają już takie straty, że im wszystko jedno. Chociaż nie wiem, czy to dobrze. Gdyby zostały wycofane jeszcze dużo większe środki musiały by upaść co poniektóre TFI a durnie w nich zarządzający wylecieliby na bruk.
wolny człowiek / 83.27.17.* / 2008-10-07 12:12
Jeszcze nie panikują bo o wczorajszych spadkach dowiedzieli się wczoraj wieczorem z telewizora, albo z dzisiejszej gazety i nie zdążyli złożyć zlecenia.
Erazmus / 2008-10-07 13:14 / portfel
Ci co weszli na hosssie już się wycofali a reszta nadal jest na plusie i traktuje funduszę jako inwestycje długoterminową.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy