Forum Forum prawneKarne

Posiadanie marihuany-co może mi grozić?

Posiadanie marihuany-co może mi grozić?

Rastafarian / 2011-04-20 13:59
Witam serdecznie!! Nie ukrywam że od czasu do czasu lubię sobie przypalic trawkę, dlatego ostatnio zaczęło mnie zatanawiać co może mi grozić za posiadanie marihuany , podczas kontroli przez policję?
Wyświetlaj:
ajka86 / 2011-04-21 09:18
niestety nawet za najmniejszą ilość przy sobie możesz dostać wyrok więzienia nawet na 3 lata :/ przepisy są tak niedopasowane do rangi przestępstwa, że niestety ale w naszym kraju około 600 więźniów, to ludzie którzy z dealerką nie mają nic wspólnego tylko że zamiast wypić zbyt dużo alkoholu i stracić świadomość wolą sobie jak to ująłeś od czasu do czasu przypalić i nie stwarzać żadnego zagrożenia! Legalizacja!!!
Adwokat Mariusz Stelmaszczyk / 2012-02-17 10:26
Posiadanie jednej działki marihuany, a więc od 0,5 do 1 grama na własny użytek nie stanowi przestępstwa z uwagi na znikomą społeczną szkodliwość tego czynu. Jeżeli zatem zostałeś zatrzymany na paleniu skręta z marihuaną, wówczas powinieneś złożyć wniosek o umorzenie postępowania karnego z uwagi na to, że czyn jakiego się dopuściłeś nie jest przestępstwem. Więcej o tym napisałem w artykule umorzenie postępowania karnego o posiadanie narkotyków z powodu znikomej społecznej szkodliwości czynu na stronie posiadanienarkotykow.pl

Najnowsze wpisy