Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Posłów komisji śledczej ds. PKN Orlen interesuje wszystko, tylko nie to, że połowę udziałów w strategicznym joint venture Orlenu odkupiła właśnie firma przedsiębiorcy, który cieszy się względami Kremla.

Posłów komisji śledczej ds. PKN Orlen interesuje wszystko, tylko nie to, że połowę udziałów w strategicznym joint venture Orlenu odkupiła właśnie firma przedsiębiorcy, który cieszy się względami Kremla.

skomentuj
Wyświetlaj:
Slaw30_S1 / .* / 2005-08-08 21:44
A czy tak naprawde to komuś zalerzy na ujawnieni prawdy / bzdura / , ale nikt nie odmówi bycia członkiem takiej komisji bo to piękna kasa
zenek / .* / 2005-08-05 14:31
AAA radzieccy komuniści wszędzie!!!! Same ciemne afery. Co ja będę jadł skoro się boję lodówkę otworzyć bo może tam siedzieć komunista?
Joseph McCarthy / .* / 2005-08-06 01:10
Bedzie Pan zjadac komunistow, ktorych rzuce Panu na zer, gdy juz zostane senatorem. I wcale nie bylem taki straszny jak przedstawiali mnie 50 lat temu komunisci i ich fellow travellers. Pomyslec tylko jaka bylaby Ameryka, gdyby wszyscy wierzyli w te postepowe brednie i miazmaty. Ronald Reagan nie uwierzyl i dlatego swiat jest dzisiaj inny, a jedynym poligonem , gdzie moga swoje nieludzkie eksperymenty realizowac spadkobiercy Jurija Andropowa jest nieszczesna Czeczenia.
Obywatel Polak / .* / 2005-08-04 15:00
panie Jarosławie lejce się panu poplątały.Jedyną sensowną informację jaką pan zawarł to że w Rosji jak i w Polsce [ i Usa podobno też] naj interesa prowadzą tzw biznesmeni z namaszczenia kgb,,,, no ale to już dawno wszyscy o tym wiedzą
Mentorek / .* / 2005-08-04 15:38
O Coca Coli tez juz od dawna wiadomo, ze swietnie gasi pragnienie, ale jakos akcjonariuszom korporacji z Atlanty nie przeszkadza to w wydawaniu rokrocznie miliardow USD na reklame pod tym hasłem. Naszym poslom i politykom nigdy nie dosc powtarzania rzeczy podstawowych. A i Obywatele zyjac posrod takich polityko dochodza jedynie do takich wnioskow, ze jesli np. w pociagu kradna, to znaczy, ze sa w nim zlodzieje. Widocznie tak juz musi byc - pomyslal sobie Obywatel Polak i wrocil do blogiej drzemki zamiast wystapic z inicjatywa obywatelska i przygotowac projekty wlasnych rozwiazan problemu.
Pepiku Skocz No / .* / 2005-08-04 15:46
to niech poszuka, tam gdzie moze znajdzie cos interesujacego.Komisja nie ma mandatu do podwazania prywatyzacji (przypadek Basell Orlen Polyolefins to nie prywatyzacja, lecz - jak wynika z artykulu - joint venture), ale posiada mandat do przedstawienia raportu na temat nadzoru wlascicielskiego, a glebokosc tego pojecia jest juz rzecza dyskusyjna. Dla jednych nadzor Skarbu Panstwa konczy sie, gdy sprzeda ono czesc akcji. Tak myslal np. niejaki Speczik Stanislaw, gdy byl prezesem KGHM i postanowil nie wpuszczac do spolki kontroli NIK. Dla innych jednak ten nadzor istnieje dopoty, dopoki panstwo ma tak jak w Orlenie kilkadziesiat procent akcji.
Mistral / .* / 2005-08-04 22:07
No właśnie, ciekawe jakie dzisiaj zdanie na ten temat ma pan Speczik, pisatując od kilku miesięcy funkcję wiceministra Skarbu Państwa. Powracając do tematu, sprawa jest bardzo prosta. Otóż nie czego oczekiwać i wymagać od rządu i powołanych przez niego prezesów spółek z udziałem Skarbu Państwa, skoro są to ci sami ludzie, którzy jeszcze niespełna dwadzieścia lat temu wiernie służyli sowietom gnębiąc, a nawet mordując tych Polaków, którzy dążyli do tego, aby żyć w wolnym i w pełni suwerennym kraju. Nie czego oczekiwać od byłych działaczy PZPR dla których interes Rosji był, i nadal jest ważniejszy od interesów RP, bo oni po prostu nie rozumieją co oznacza słowo ojczyzna i jej interesy (w czasach, kiedy komunistów zamykano w więzieniach mówiło się imponderabilia, a najważniejszą sprawą był Honor, Bóg i Ojczyzna). Cieszy tylko to, że są jeszcze tacy dziennikarze, jak pan Jakimczyk, którym się chce o to dopominać.
Górnik-geolog / .* / 2005-08-05 11:14
Podobno pan Speczik jako wieloletni skarbnik Polskiego Związku Piłki Nożnej może być skarbnicą (nie skarbnikiem) wiedzy o meczach. Ustawionych meczach i sędziach, którzy je ustawili. Może więc przyjść dzień, że i po Staśka przyjdzie nowy płk Bieszyński czy kpt Dąbrowski i powie: panie prezesie, tfu, panie ministrze czy profesorze, obojetnie jak tam was towarzyszu Speczik nazywaja, dla nas zawsze pozostaniecie towarzyszem, mamy dla was bonus za zasługi w postaci darmowego noclegu ze śniadaniem w hotelu, ech, tfu przepraszam w pałacu. Będziesz pan dzisiaj nocować w pałacu. Pałacu Mostowskich, towarzyszu, a później was limuzyna zabierze na rozmowę do tego pałacu na rogu Krakowskiego i Trębackiej. Dla niepoznaki nazywa się on Prokuratura Okręgowa, żeby wam towarzyszu nie przeszkadzał motłoch kręcąc się po hotelowym lobby.
skomentuj

Najnowsze wpisy