Forum Forum emerytalneZUS

Posłowie chcą ratować budżet kosztem przyszłych pokoleń

Posłowie chcą ratować budżet kosztem przyszłych pokoleń

Wyświetlaj:
squun / 95.40.84.* / 2009-12-03 12:22
a ja przepraszam ile w Polsce wynoszą najwyższe emerytury ?! Przecież do tej pory nie liczył się zebrany kapitał.
A po obcinać im wszystkim do maks 2 tyś. i już.

średnia płaca w polsce 3200 brutto to daje jakieś 600zł składki emerytalnej. Na jednego emeryta przypada 2,5 pracującego, to dać wszystkim równo po 1500 emerytury i nie trzeba będzie nic do ZUS dopłacać. A co, partyjny inne żołądki mają, czy co ?!
zimowe remanenty / 79.188.238.* / 2009-12-03 12:26
najwyższe emerytury pobierała ubecja, wielkorotne próby zmniejszenia tych przywilejów były na początku vetowane przez Wałęsę w 92 r później przez kwaśniewskiego. Czyli na tych drani zbierały sie rodziny ich ofiar.
Bo to taki piekny magdalenkowy kraj z człowiekiem honoru Kiszczakiem.
normalny / 83.17.7.* / 2009-12-04 23:03
Ta wypowiedź to przykład jak niczego nie rozumiejący redaktorzy potrafią mózg przerobić na pianę.
Od zawsze (i Polska nie jest tutaj wyjątkiem w Europie) emerytury pewnych grup zawodowych nie mają nic wspólnego z ZUS-em. One są planowane wypłacane z budżetu poszczególnych resortów. Są także naliczane według zupełnie innych zasad.
Wciskanie ludkowi do głowy, że gdyby tam zmniejszyć, to ZUS będzie miał więcej to zwykłe kłamstwo.
Prawdą jest natomiast, że gdyby tam zmniejszyć, to będzie można wysłać więcej żołnierzy do Afganistanu lub zakupić więcej luksusowych limuzyn dla rządu.
zimowe remanenty / 79.188.238.* / 2009-12-03 12:19
dlaczego ten dżentelmen nie stoi na tle tej swojej mapy ?
squun / 95.40.84.* / 2009-12-03 11:45
Jaki jest w ogóle sens dopłacania do emerytów ?! ... są przyszłością narodu czy co ?
uciekacz / 83.25.132.* / 2009-12-03 11:53
Niech budują gospodarkę a nie oddają wszystko naszym zaborcom. Takiego idioty jak Tusk nie widziałem jeszcze w Polskim rządzie. Ale jest dobry, niemiec i wdodatku rozwala wszystko co można. Łapy precz od moich pieniędzy. Nic nie dostaniecie bo włąśnie uciekam z tej tuskowej złodziejskiej prowincji. By żyło się lepiej....
milosnik PiS / 2009-12-03 12:42 / Bywalec forum

tej tuskowej złodziejskiej
prowincji.

A sam nie czujesz się złodziejem, skoro wyjeżdżasz? Rodzice cię wychowali, całe społeczeństwo płaciło z twoje wykształcenie, a teraz wyjeżdżasz... A my będziemy utrzymywać twoich rodziców, jeśli żyją...
jkeqhfijasdkln / 79.175.201.* / 2009-12-03 21:56
niechcem ale muszem. niech mi ubecja pozwoli tu żyć. Jestem świadomy tego że mnie okradają i dłużej na to nie pozwolę. Chcę pracować dla siebie a nie dla Popaprańców. W tym kraju nie ma dla mnie miejsca. Mam wyższe wykształcenie techniczne i doświadczenie zawodowe. Chce pracować ale nie za 1200 zł. Wolałbym zostać w kraju ale mnie tu nie chcą
głupi jak polaczek / 87.205.193.* / 2009-12-03 18:30
śmierć frajerom :-))))
man13 / 2009-12-03 10:53 / Tysiącznik na forum
Może warto wreszcie sięgnąć po podatki od kościoła?
zimowe remanenty / 79.188.238.* / 2009-12-03 12:24
nie gorączkuj sie manie13, będziesz miał stadion narodowy za 2 miliardy złotych, odbęda się tam 3 mecze Euro i będziesz mógł sobie na nim grać później. Taki stadion sote bez zaplanowanego otoczenia to pomnik bezmyślności i koszt dla Warszawiaków.
drugi będziesz miał opodal , stadionik cymes za 450 milionów złotych, trochę berdziej kameralny ale z powierzchniami komercyjnymi aby obdarowany nim pan walter mógł sobie dorabic na wynajmie.

świat platformerskich muminków !
milosnik PiS / 2009-12-03 12:55 / Bywalec forum
To Tusk zgodził się na Euro2012?
Wiem, że popiera, ale to chyba nie on zorganizował ten pasztet?

Czy Jarosław ma do PR tylko takich poczciwców jak ty?
romeo&julietoo / 79.188.238.* / 2009-12-03 13:46
to uważasz że 2 nowe stadiony w Warszawie są niezbędne ?
a który będzie wykorzystywany twoim zdaniem ?

a poczciwość jest dobrą cechą w przeciwieństwieństwie do udawania swoich przekonań.
dareg / 87.207.65.* / 2009-12-03 11:25
żeby o czymś pisać - choćby anonimowo - trzeba mieć chociaż trochę o tym pojęcia

Kościół płaci podatki od każdej osoby zamieszkałej na terenie danej parafii - nawet za ateistów, światków jehowy, zielonoświątkowców itd - za ciebie też, mimo, że może nawet nigdy nie byłeś w kościele. Oceń sam czy to jest uczciwe.
A po drugie - pieniądze dawane na tzw. tacę, są już jak chyba wiesz raz opodatkowane.
pozdrawiam
Tomwic / 2009-12-03 12:09 / Bywalec forum
Darowizny czynione opodatkowanymi pieniędzmi, też są opodatkowane, nie tylko w Polsce...
milosnik PiS / 2009-12-03 11:52 / Bywalec forum

żeby o czymś pisać - choćby anonimowo - trzeba mieć chociaż trochę o tym pojęcia


Święte słowa. Może więc więcej szczegółów?

"...Kościoły jako instytucje, jak inne osoby prawne podlegają opodatkowaniu, ale na bardzo specjalnych zasadach. Podstawowe reguluje ustawa z 17 maja 1989 r. o gwarancjach wolności sumienia i wyznania (t.j. Dz.U. z 2005 r. nr 231, poz. 1965 z późn. zm.). Zgodnie z nią majątek i przychody kościołów i innych związków wyznaniowych podlegają przepisom podatkowym, ale z wyjątkami. Kościelne osoby prawne i związki wyznaniowe nie płacą podatku od przychodów z działalności niegospodarczej. W tym nie muszą też prowadzić dokumentacji podatkowej. Natomiast dochody z działalności gospodarczej są w zasadniczej części zwolnione z podatku. Ponadto kościelne osoby prawne co do zasady nie płacą podatku od nieruchomości oraz należności celnych przywozowych. Potwierdzenie tych zwolnień znajdziemy też w przepisach podatkowych.

Osoby duchowne płacą podatek dochodowy w formie ryczałtu. Stawki są kwartalne i ich wysokość uzależniona jest od pełnionej funkcji oraz wielkości parafii. Dla przykładu najniższa stawka kwartalna dla proboszcza wynosi obecnie 363 zł, a najwyższa to 1296 zł."


Dodałbym do tego monstrualne przekręty przy "rekompensacie" za mienie utracone. To jednorazowe źródło gotówki, ale bardzo dużej.
Myślę, że Kościół Katolicki jest obecnie na równi pochyłej. Następne pokolenie będzie konfiskować majątek kościoła i kasować zakony, tak, jak miało to miejsce w katolickich krajach w XVIIIw, w USA i Irlandii niedawno, na fali odszkodowań za rozpustę kleru.
Myślę, że zwłaszcza procesy o molestowanie zaczną się wcześniej. To cena za, jaką polski Kościół zapłaci za celibat księży, wprowadzony, by majątek gromadzony przez księży nie był dziedziczony przez ich rodziny.
esu / 78.8.6.* / 2009-12-03 12:17
Komuniści i socjaliści zawsze ziali nienawiścią do Kościoła z prostej przyczyny - księża to dla nich konkurencja, która odciąga lud od ich własnego kościoła socjalizmu. Księża jak nikt inny udowadniają, ze można pomagać ludziom taniej i nie przymusowo i to kole w oczy przekręciarzy. Jak wbić do głowy katolikowi, czy protestantowi, ze powinien przymusowo płacić składkę na niedołężnych starców (nowa propozycja Tuska), czy podatki na pomoc społeczną bezdomnym skoro księża pomagają im skuteczniej i to z pieniędzy uzyskanych "co łaska".
St. / 77.252.247.* / 2009-12-03 15:36
Gdzieś Ty widział, że księża pomagają bezdomnym? Oni płacą ministrantom i gosposiom.
euromanika / 83.14.65.* / 2009-12-03 18:39
Coś mi się wydaje, że więcej takich wiadomości bedzie dzałało negatywnie na złotówke i chyba nici z wzmacniania PLN-a. A to nawet pozytywnie. Choć problemy z kasą państwową to nie pozytywne informacje.
milosnik PiS / 2009-12-03 12:48 / Bywalec forum

Księża jak nikt inny udowadniają, ze można pomagać ludziom taniej i nie przymusowo

Spróbuj iść do księdza, by ci pomógł...
Nie przeczę, i tacy dziwacy wśród księży się znajdą. Ale to rzadkie, i co gorsze ci, którzy to robią, są przez Kościół tępieni.
Brandnew / 212.14.45.* / 2009-12-03 15:33
Idż do jakiegoś urzędu załatwić jakaś sprawę. Nawet drobną sprawę. Tam Ci pomogą .... oby tylko twoje serce wytrzymało. A tak z ciekawości - mamy w Polsce ponad o,5 mln urzędasów - krwiopijców biorących nieraz pokazne pensje. Podaj do porównania ilu mamy w Polsce tych ksiądzy (możesz doliczyc zakonnice i zakonników i żebraków przykoscielnych jeśli chcesz)?
wolny człowiek / 83.27.0.* / 2009-12-03 15:59
Sukienkowych w Polsce pewnie jest niewiele mniej. Ale zasadnicza sprawa: Urzędnicy są niezbędni do funkcjonowania państwa. Bez sukienkowych państwo da sobie radę!!! Co wcale nie oznacza że nie należałoby przetrzebić szeregi urzędników.
Brandnew / 89.229.92.* / 2009-12-03 17:34
około 27 tys ... niewiele mniej , tak? Tak się z wami rozmawia - gdy rzeczywistość niewygodna to najlepiej pisać "pewnie". A z tym funkcjonowaniem państwa przez urzędników to mnie zrzuciłeś z krzesła. No to następne pytanko - ilu urzędasów może zastąpić system komputerowy np. w średniej wielkości urzędzie miejskim?Może inaczej - jaki procent można zwolnić? I zacznij od 50 w górę ...
wolny człowiek / 83.27.22.* / 2009-12-03 18:13
Napisałem "pewnie", bo sukienkowych od lat omijam szerokim łukiem i skoro bezpośrednio ich nie finansuję więc nie interesują mnie ich liczebne szeregi. Ubolewam jedynie nad faktem że i tak z moich podatków finansowane są takie przedsięwzięcia jak świątynia opatrzności itp. pomniki pychy kleru. Nie dam się wciągnąć w światopoglądowe dyskusje. To tyle w kwestii sukienkowych.
Nie jestem specjalistą od administracji, ale jak każdy rozsądny człowiek wiem że administracja jest konieczna do choćby jako takiego funkcjonowania państwa.
Widzę również że ta administracja znacznie się rozrasta i to jest niepokojące zjawisko.
Natomiast zaintrygowało mnie że zaliczyłeś mnie do "Onych" - sformułowaniem "Tak się z wami rozmawia".
Jam człek zwyczajny - technicznego wykształcenia i urzędniczo-administracyjne zawiłości mnie nie pociągają, wręcz irytują, dlatego trzymam się z daleka, na ile to tylko możliwe od machiny urzędniczej i nie wymagaj ode mnie określenia ilu należałoby zwolnić.
A w moim urzędzie gminy wiele spraw załatwianych jest w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem i w przyzwoitych terminach, choć czasem zdarzają się "perełki" urzędniczej nadgorliwości.
sard / 83.24.18.* / 2009-12-03 12:06
spoko, zaraz przyjdzie islam ( już jest w ogródku i prawie wita się z gąską, lol) to będziesz miał lepiej. I uczcwiej będzie. I podatki będą płacić, cha cha cha!!!
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-12-03 11:32
man13 to czekistowska szkoła - "grab nagrabione"!!!
r.51 / 62.121.76.* / 2009-12-03 10:49
wychodzi 'szydełko" z woreczka i po rządach p************** (mowa o PO i PiS)trzeba bedzie łatac dziurę w budzecie!!-kto tego dokona bo ostatnio po rządach "idola" Buzka -zrobila przypominam LEWICA
esu / 78.8.6.* / 2009-12-03 12:25
Za to lewica mogła poszczycić się rekordowymi poziomami bezrobocia nie widzianymi od jej poprzenich rządów 93-97.
milosnik PiS / 2009-12-03 11:59 / Bywalec forum
To prawda, ale nie millerowska lewica,
lecz związani z SLD liberalni technokraci jak Belka i Hausner.

Nie operowałbym pojęciem lewica.
Przestało cokolwiek znaczyć. Z ekonomicznego punktu widzenia lewicą (i to dosyć radykalną!) jest PiS, była(?) LPR, oraz SLD Napieralskiego. Te partie różnią się jedynie światopoglądowo, a przecież piszemy o pieniądzach, nie o zbawieniu duszy.
Tomwic / 2009-12-03 12:12 / Bywalec forum
To prwda! Lewica dzieli się na pobożną lewicę i bezbożną lewicę.
Do prawicy zaliczyłbym jedynie UPR.
milosnik PiS / 2009-12-03 12:53 / Bywalec forum
UPR i prawica?
Co w takim razie robiliście u szczytu swej popularności w rządzie pobożnego lewaka Olszewskiego.

Poza tym macie jedną wadę: szczególnego rodzaju głupotę, polegającą na ignorowaniu rzeczywistości i nieodpartej chęci ulepszania jej. To niebezpieczna cecha... Cecha rewolucjonistów - jakobinów, bolszewików, nazistów...
Dobrze, że jest was 1%!
St. / 77.252.247.* / 2009-12-03 15:29
Naćpałeś się czy nasłuchałeś radia ma ryja?
socjalizm rzązi / 88.199.162.* / 2009-12-03 11:35
hmmm... nie rozśmieszaj mnie skompromitowali się raz na zawsze podpbnie jak prawica obecnie - teraz będzie jak w Niemczech w 1931 lub w ROsji w 1918 wygrali ci o których nikt nie myślał poważnie - ale konsekwencje były później poważne. PO-PiS i SLD wspólnie ciagą kraj w czarną dupę.
milosnik PiS / 2009-12-03 12:08 / Bywalec forum
I dodajmy - jak PiS parę lat temu.
Problem polega, że takie partie, jak NSDAP, RPK(b), czy PiS nie mogą oddać władzy raz zdobytej, bo ludzie drugi raz nie popełnią błędu...
Wapniak/b/ / 87.207.223.* / 2009-12-03 10:08
Hmmm...A gdyby to stado rządowych nierobów i posłów zarazem, zabrało się wreszcie do jakiejś konstruktywnej roboty?....
Cóż...nasze niedoczekanie.
Niedługo wystarczy tylko SKOMPUTERYZOWANY GŁÓWNY KSIĘGOWY i obracanie cudzej kasy przy milczącej aprobacie naszych, rodzimych, styropianowych nieuków. Pardon. Nie tylko styropianowych...
eutanazy / 194.213.1.* / 2009-12-03 09:56
partie się zmieniają,a hasło wciąż aktualne
arch / 2009-12-03 10:23 / Tysiącznik na forum
Tylko eutanazja dziadków może uratować nasz budzet ?
Lenistwo idzie tak wolno że eutanazja je dogania .
eutanazjusz / 194.213.1.* / 2009-12-03 11:14
raczej babc niż dziadków,babcie żyją 10 lat dłużej od dziadków,no właśnie w związku z tym proponuję projekt projektu ustawy o ochronie życia teściowych
1zięć ma prawo zgłoszenia teściowej do eutanazji
2 wymagana jest zgodda teścia będącego mężem teściowej zięcia składającego wniosek,teść ma 7 dni na wyrażenie zgody na wniosek zięcia
3 jeśli teść będący mężem teściowej zięcia składającego wniosek wyrazi zgodę na eutanazję teściowej zięcia składającego wniosek,eutanazja teściowej zostaje wykonane w ciągu 7 dni od wyrażenia zgody przez teścia zięcia składającego wniosek
4 jeśli teściowa zięcia składającego wniosek nie posiada męża,zgoda teścia zięcia składającego wniosek nie jest wymagana, eutanazja teściowej zostaje wykonane w ciągu 7 dni od daty złożenia wniosku przez zięcia
8 zgoda żony zięcią składającego wniosek o eutanazję teściowej nie jest wymagana
9 w przypadku posiadania przez teściową kilku zięciów do rozpoczęcia procedury eutanazji teściowej wystarcza wniosek jednego zięcia i zgoda pozostałych zięciów nie jest wymagana
kremacjusz / 83.15.9.* / 2009-12-03 12:38
Nie prościej wprowadzić takie prawo?;
-Po osiągnięciu 65 roku życia u mężczyzn i 60 u kobiet, wysłać pisemne wezwanie do stawienia się z wiązką chrustu, w najbliższym miejsca zameldowania krematorium, w celu przymusowej kremacji.
I problem sam by się rozwiązał.
Imam / 188.33.154.* / 2009-12-03 09:45
Co to za nagonka na emerytów. Wszystkie nieudolności i flustracje można zwalić na emerytów. A emeryt wcześniej opłacał swoją emeryturę przez 30-40 lat. Zniszczył zdrowie, teraz kwęka i kupuje lekarstwa za 30 % swojej emerytury napędzając biznes farmaceutów i lekarzy, a następnie dogorywa 5-8 lat na emeryturze i umiera. Średnia życia emeyta to wiek 68-74 lat. Oczywiscie są wyjątki, którzy żyją dłużej, ale oni nie napracowali się, robili wrażenie, że pracują lub warunki ich pracy były cieplarniane. Tylko pozazdrościć emerytowi, że czuje się opuszczony i niepotrzebny, a jeszcze na niego psioczą.
YS / 194.242.62.* / 2009-12-03 12:23
moim zdaniem jest pewien sposób na polepszenie sytuacji emerytów w kontekście nabijania kasy farmaceutycznym bonzom... - wystarczy, aby wszystkie leki wydawane dla osoby na emeryturze musiały mieć aprobatę lekarza (receptę) i kupowane były w ilości wystarczającej, a nie na cztery miesiące...
Jak słyszę wypowiedzi każdego jednego emeryta - to jedna rzecz się nie zmienia: "(...) i na leki...(...)" - przeciez co najmniej połowa z tych biednych ludzi to lekomani, którzy czują się lepiej gdy wezmą tabletkę - i nie ważne czy to witaminka, czy inne lekarstwo - pan doktor zapisał i jest lepiej....
squun / 95.40.84.* / 2009-12-03 12:17
Psioczy się przede wszystkim na emerytów ale tych 35-40 letnich cwaniaków, co to parę lat sobie popracowali w policji za biurkiem a potem poszli do innej roboty i dostają ekstra dodatek do nowej pensji, w postaci emeryturki z poprzedniej posadki.
W policji to nawet sprzątaczka ma wcześniejszą emeryturę, dlaczego ?! bo jest zatrudniona w policji!

Psioczy się też na tych pseudo rencistów, na rencie w Polsce-zapie...... na budowie za granicą itp.
cvnvbm / 195.140.236.* / 2009-12-03 09:12
Kiedy wybory dokładnie????
Trzeba pogonić to towarzystwo wzajemniej lodziarni zanim nie jest za późno.

Zanim zamienią w lody nawet nasze emerytury..... żeby nasze ale i naszych dzieci.

Nawet złodziej nie piłuje gałęzi na której siedzi (chociaż oni mają już emerytury na kontach ).
Czyżby im od lodów mózgi pozamarzały?
milosnik PiS / 2009-12-03 09:21 / Bywalec forum

Czyżby im od lodów mózgi pozamarzały?

Im nie wiadomo, tobie na pewno.
Nie naiwny / 89.228.92.* / 2009-12-03 09:01
Macie cuda tego sepleniacego cudaka tUSKA ZWANYM PREMIEREM !!! Ale sami tego chcieliscie i macie te jego cuda na wlasne zadanie naiwna gawiedzi !!!!
Jacqb / 2009-12-03 10:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
powiedz mi jeszcze kolego nie naiwny na kogo glosowac?
arch / 2009-12-03 09:43 / Tysiącznik na forum
W przyszłym roku rząd PO pobije NISPOTYKANY rekord Polski w wysokości deficytu budżetowego, długu publicznego i wzrostu bezrobocia a oni piszą o dobrych tendencjach w polskiej gospodarce...
małgosia1972 / 194.242.62.* / 2009-12-03 08:29
Tylko słuzby mundurowe uratowały kryzys i Tusk to docenia. Dzięki młodym emerytom ze Straży Granicznej, Policji, Służby Więziennej, ABW, Policji Podatkowej, Wojska, Służby Celnej, Nauczycieli, BOR, którzy dostają wcale nie takie małe emerytury udało się uratować konsumpcję. Dzięki temu że nie musimu płacić składek ZUS przy prowadzeniu działalności oraz mamy darmową służbę zdrowia mogliśmy więcej wydawać . Sama wydałam w tym roku na wakacje w Tunezji 5tyś zł i kupiłam sprzęt AGD w Niemczech (niższy VAT). Nie trzeba było bać się munduru naiwniaki.
zx zxvzv / 195.140.236.* / 2009-12-03 09:44
Jeśli to co napisałeś nie jest ironią tylko tak myślisz naprawdę to najlepszy dowód że ci mundur tamuje dopływ krwi do szarych komórek.

A niezależnie od tego gratuluję wakacji....
Osiągnięcie życia... wakacje w tunezji za 5 tysi ( pewnie dla całej rodziny bo dla jednej osoby to dużo jak na tunezję ) i sprzęt ADG.

Za 5 lat pojedziesz znowu pod warunkiem że kupiłaś AGD A-klasy i zaoszczedzisz na prądzie.
squun / 77.115.40.* / 2009-12-03 09:15
45 letni pracownik służby granicznej na 2600 na rękę emerytury po 20 latach pracy w służbie i 10 latach jako robotnik.
milosnik PiS / 2009-12-03 09:12 / Bywalec forum
Małgosiu, nie zdradzaj swoim IP, gdzie pracujesz.
bimberr / 83.9.193.* / 2009-12-03 09:10
żalisz się czy chwalisz, poczekaj 10 lat rząd doleci i Ciebie
dareg / 87.207.65.* / 2009-12-03 08:28
spółka "donald & partnerzy" ma w d........... przyszłych emerytów
ich horyzont czasowy obejmuje okres do 2012 roku w którym będą mieć większość w samorządach, parlamencie, swojego prezydenta, szefa NIK, CBA i prokuratora generalnego
i ruszy lodziarnia na wielką skalę

od jednopartyjnych rządów zachowaj nas Panie
milosnik PiS / 2009-12-03 09:16 / Bywalec forum
Ta spółka nawet gdyby chciała (czy chce, trudno powiedzieć) i tak nic by nie zrobiła. Ma przeciw sobie koalicję socjalistów PiS-SLD i PSL, broniącego KRUS-u. O "Prezydencie" nie wspomnę.

Więc koleś nie "łżyj, jak bura suka", jak mawiał klasyk.
Brandnew / 212.14.45.* / 2009-12-03 09:58
Miłośniku!! Twój poprzednik nigdzie nie skłamał - spróbuj mu zaprzeczyć. A jeśli chodzi o kłamanie to macie niedościgniony wzór w postaci tego co wyczynia dyzmowato-PR-owy rząd. Dorsz goni dorsza a wasze móżdzki są juz tak otumanione, że byłyby w stanie łyknąć bajkę o latających krowach (byleby miały tylko napis PIS na brzuchach). Żal po prostu żna was patrzeć
Condor11 / 83.27.194.* / 2009-12-03 09:46
Ej Milosnik, posmaruj se te swoje swedzace miejsce mascia na hemoroidy, to przestaniesz bzdety z siebie wydalac od samego rana.
ktosik / 79.186.110.* / 2009-12-03 08:13
I znów oszustwo w latach 2009-2013 Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych na wypłaty zabraknie rocznie 60-70 mld zł rocznie co daje brak 300-350mld zł (nie licząc oczywiście krusu) czyli kompletne bankructwo tej piramidy ubezpieczeniowej i najprawdopodobniej tego państwa
Lirko / 83.238.150.* / 2009-12-03 08:08
Nic dodać, nic ująć! Polskie państwo dogorywa. Zadłużone po uszy, wykorzystywane przez finansjerę światową. Tego chcieliście?
bimberr / 83.9.193.* / 2009-12-03 09:12
to nie rządy Tuska, to twoje rządy

Najnowsze wpisy