Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Posłowie nie mają za grosz rozsądku

Posłowie nie mają za grosz rozsądku

janusz / .* / 2004-10-27 11:27
Komentarze do wiadomości: Posłowie nie mają za grosz rozsądku.
Wyświetlaj:
ENDI / .* / 2004-11-08 21:11
YO! W NASZYM RZĄDZIE TYLKO SIĘ KRADNIE I OSZUKUJE SZARE SPOŁECZEŃSTWO. POLITYCY KRADNĄ, CZAS TO UKRÓCIĆ, CZAS ŻEBYŚMY WSZYSCY WZIĘLI SIĘ ZA NASZ WŁASNY LOS. CZAS ZAKOŃCZYĆ TEN PROCEDER JEDNEGO WIELKIEGO OSZUSTWA. PROPONUJE ZAŁOŻYĆ WŁASNĄ PARTIE.... MOŻE TO BRZMI ŚMIESZNIE ALE CZAS DZIAŁAĆ... NIE LUBIE PATRZEĆ JAK MI ROZKRADAJĄ CHLEB. ODZWIERCIEDLENIEM POLSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA JEST SYTUACJA : KRADNIE KTOŚ MÓJ WŁASNY CHLEB A JA NA TO: CI ZŁODZIEJE SOBIE JAJA ROBIĄ NIEDŁUGO PRZYJDZIE PO SAMOCHÓD. - I TAK BĘDZIE. ZAINTERESOWANI NIECH PISZOM NA MAILA czasdzialac@vp.pl Jestem młody i mam ochotę dokopać tym złodziejom... to jest realne wystarczą chęci i trochę poświęcenia. Politycy patrzą na nas i się śmieją - kurcze dokopaliśmy im już na max a oni nadal jakoś żyjom. No to kradnijmy dalej a co nam szkodzi i tak nic nam nie zrobią.WIĘC PISZCIE, ZGŁASZAJCIE SIĘ. KAŻDY KOMENTARZ MILE WIDZIANY... !!! BRAK SPRZECIWU TO AKCEPTACJA - WIĘC 99% LUDZI AKCEPTUJE WYBRYKI NASZYCH POLITYKÓW POZDRAWIAM!!!ENDIczasdzialac@vp.pl
T.W. / .* / 2004-11-07 12:45
Jedyny sprawiedliwy, bo proporcjonalny podatek to podatek LINIOWY.Przy likwidacji wszelkich ulg oczywiscie.Sam jestem w pierwszej grupie.Bandycki fiskalizm doprowadzi do tego |e wszyscy zostaniemy w pierwszej grupie!
54 latek / .* / 2004-11-02 23:09
Ktory z Przedsiębiorców da sobie zabrać pieniądze?Zastanówcie się Panowie Psłowie -jak długo bęzie ulegać emocjom a nie kierować się rosądkiem, może wprowadzcie plany 2,3,5-letnie cofamy się.Ludzie młodzi uciekają z Polski, brakuje pielęgniarek,lekarzy,informatycy znikają jak kamfora itd.Pan Minister Zdrowia coprawda znalazł rozwiązanie aby zachamować brak pielęgniark- dofinansuje szkoły pielęgniarskie aby wkształcić piełegniarki dla USA,Norwegii,Włoch ,Niemiec itd faktycznie wspaniała incjatywa.Ciekaw jestem która z młodych dziewczyn podejmie naukę w szkole pielęgniarskiej z perspektywą zarobku 850,- zł miesięcznieale oferta płacowa naszego Kraju a w USA od 2500-3500$ miesięcznie.Do dziś nikt nie oddał pielęgniarką ich pieniędzy.Dalej upodlajcie Naród a efekt końcowy będzie straszny-za każdą krzywdę prendzej czy później przyjdzie odpowiedzieć.Opamiętajcie się to Naród Wam zaufał i Was finansuyje miejcie honor jaki powinien cechować każdego Posła.Wy odpowiadacie za Naród a odpowiedzialność ta zobowiązuje.Otrząśnijcie się wkońcu z tego amoku.Demokracja to nie gnębienie Narodu i rzucanie Go na kolana. 54 latek
magda / .* / 2004-11-02 09:58
Ludzie, 50 tys. miesiecznie, ktory z nas zarabia takie pieniadze rocznie, przestancie, nikt albo prawie nikt tych pieniedzy nie zarabia uczciwie, przedtem pensja dyrektora, prezesa itd byla w jakis sposob ograniczana i dla robotnikow pracujacych w tych fabrykach i zakladach na wyplaty tez starczalo, teraz prezes dostaje ponad 50 tys miesiecznie a robotnik wyplate raz na 3-4 miesiace i to jeszcze w ratach. Nalezy jak najszybciej ukrucic te zapedy, moze wlasnie podatek 50% spowoduje ze nie beda brac za nic takich pieniedzy (ech pomarzyc chyba wolno) W kazdym badz razie uwazam ze nie ma sie czym przejmowac jest ich - ktos powiedzial ok 4000 tysiecy. No i co i tak zostanie im miesiecznie tyle co my zarabiamy przez 2 lata (nie zapominajmy ze te 50% to nie jest czyte 50% od 50 tys, tylko znacznie mniej, najpierw 19%, potem to co zostalo ponad prog 25% i tak dalej do progu 50% krzywda im sie wielka nie stanie. Ja zrobilabym inaczej dala im przez rok Kuroniowke zablokowala konta z ich dotyczasowymi dochodami i kazala zyc z tych pieniedzy, to dopiero bylo by wychowawcze i spolecznie sprawiedliwe (ha ha swietnie brzmi ale jest nie prawdziwe nie ma sprawiedliwosci na tym swiecie)
Marek / .* / 2004-11-05 18:39
Magda - pisałaś to albo będąc w szoku powypadkowym albo nigdy nie prowadziłaś działalnościDochód = Przychód - KOSZTYjak zarobię 700 tysięcy to od 100 powyżej 600 państwo zabierze mi 50 tysięcy więc co robięrobię koszty na 200 tysięcy (zaręczam ci - dodatkowe 20 tysięcy miesięcznie nie jest problemem )moje straty - żadne - i tak muszę ponieść kosztystraty państwa zapłacę podatek od 500 000 (czyli mniej o 90 000 niż gdybym płacił od 700000)koszty mam z vatem więc zyskuję następne 40 000straty państwa - 130000 przy okazji pracę straci kilku pracowników (lub jej nie dostanie) - bo nie dokonam dodatkowych inwestycji a pieniędzy do worka budżetowego nie będ wrzucałot i cała filozofiaBCC zrobiło sondę wśród swoich członków i wyszło im iż nie tylko budżet nie dostanie 200 milionów ale straci ok. 150 milionów ...
akorna / .* / 2004-11-02 20:35
Podatki wlasnie placa uczciwi. Nieuczciwi nie placa zadnych podatkow. Takze tyle w kwestii sprawiedliwosc a podnoszenie podatkow ;)
antypater / .* / 2004-11-03 21:04
Jest sprawiedliwość: bogaty czy biedny, łobuz czy uczciwy, wszyscy pójdą do piachu. Ale ci uczciwi przynajmniej z czystym sumieniem.
baba / .* / 2004-11-05 22:48
zapytaj głodującego o jego czyste sumienie... z czystym sumieniem cie nadgryzie bo to mu podpowie jegto instynkt samozachowawczy..
Kort / .* / 2004-11-01 09:07
Nie sama ustawa, ale kierunek, który wyznacza jest przerażający. To droga do gnuśności, rezygnacji, braku aspiracji – taki kierunek wyznaczamy młodym ludziom. Zdolni powołując się na działania sejmu mówią o wyjeździe z kraju. Nie z powodu biedy, ale z powodu prawnego ukręcania głowy wszelkim dalekosiężnym perspektywom. Wysokie zarobki są marzeniem każdego nie tylko młodego człowieka. Po co mam coś robić, kiedy i tak mi zabiorą, Jeśli robić – to nie tutaj, tylko tam gdzie nie zabierają. Ta ustawa ma znikomy efekt finansowy, kolosalny propagandowy – na tym polega wina tego parlamentu i rządu, który nie przeciwstawił się jej oficjalnie. Barak przeciwstawienia się jest akceptacją – politycy o tym wiedzą, posłowie ci, których nie było i ci, którzy powołują się na dyscyplinę partyjną też.
afery / .* / 2004-11-01 08:46
Czarna lista polityków i posłów już w witrynie www.afery.prx.pl O tym, jak kombinują żeby zapewnić sobie "godziwy byt" po tym, jak funkcja posła zostanie im tylko przyjemnym wspomnieniem...
Andrzejku / .* / 2004-10-28 13:51
A wystarczyło tylko zlikwidować przepisy pozwalające obejść Ustawę Podatkową.Wtedy dopiero by były wpływy podatkowe od tych którzy się wyślizgują z ogólnych zasad........
akorna / .* / 2004-11-02 23:30
W ogole nalezy zarzadzic ze wszyscy oddaja po prostu cala kase panstwu a panstwo z powrotem rozdaja - to by byla dopiero bonanza! Ludzie by sie zaharowywali na smierc zeby jak najwiecej oddac panstwu! 100%, 200%, 300% normy towarzysze!
Arek / .* / 2004-10-28 11:00
Skoro tak łatwo obejść ten przepis, to nie ma az takiego problemu i nie ma co bić piany!
Figo / .* / 2004-10-28 10:54
Dlaczego posłą zależy na zniszczeniu gospodarki ?Nie będę głosował na żadnego "p osła " który chciał przyjecia ( lub się wstrzymał) takiego projektu choć moja płaca napewno nie zalicza się do tej strefy podatkowej.
Ala / .* / 2004-10-28 09:20
Nie zgodziłabym się z tym , że posłowie nie mają za grosz rozsądku . Już to , że zostali wybrani świadczy za . Własne miejse w ławie , superdieta poselska ,inny fundusz na biuro , możliwości rozwoju majątku , wpływ na rządy państwa , dlatego poprzewracało się w głowach i pewnie stracili poczucie zdrowego rozsądku . Mnie najbardziej denerwuje buta , chamstwo i braki w wykształceniu , które biją po oczach i uszach .
Marta / .* / 2004-10-28 09:09
Ale przynajmniej statystyka przyklepanych ustaw rośnie odpowiednio do samopoczucia posłów . 59 nieobecnych , no i po co bywać w Sejmie , przecież " czy się stoi , czy się leży ... ". Często ławy poselskie świecą pustkami , a ci wytrwali uchwalają , co chcą, bo inni wybrańcy narodu mają to w d.... . A z drugiej strony i tak okazali się łaskawi dla reszty " przypadkowego społeczeństwa " , że im nie podwyższyli . Jest za co klaskać i wybrać na kolejną kadencję .
Bogdan / .* / 2004-10-28 01:08
A po co posłom rozsądek, oni mają z czego żyć a poza tym przez całą kadencję "kombinują" jak by tu zgarnąć łapówkę, powyginać prawo tak aby wtajemniczeni mogli na tym zarobić prawdziwe pieniądze. Nam naiwnym wyborcom oferują odrobinę chleba i igrzyska w postaci debat sejmowych, i medialnych sporów międzypartyjnych, po czym udają się wspólnie na piwo kpiąc z nas bo tak naprawdę to nas (obywateli, gospodarkę i jakąś tam Polskę) mają głęboko w nosie. A jeśli idzie o podatki to tak naprawdę wszędzie na świecie podatki (proporcjonalne do dochodów) płacą tylko biedacy, naiwni i idealiści. Śmieszne jest to, że ktokolwiek zwraca uwagę na nową stawkę podatkową, która poza kilkoma osobami dla nikogo (a już na pewno dla budżetu) nie ma znaczenia.
W.K / .* / 2004-10-27 22:47
Problem leży w całkiem innym miejscu. To czy 4000 ludzi zapłaci podatek czy nie nie powinno być podstawowym tematem dyskusji sejmu. Poważnym problemem jest 3 miliony tych, którzy nie płacą bo są bezrobotni. Ale tego jakoś posłowie nie rozwiązują. To jest właśnie płycizna umysłowa
Anita / .* / 2004-10-27 22:30
Panie Bagniewski.Są obecnie trzy stawki rozdzielone dwoma progami. Proponuje sie trzeci, a nie czwarty, próg dochodowy. Jeśli nie umie Pan zliczyć do trzech, albo nie rozróżnia progu od stawki podatkowej, niech Pan nie bierze się za komentarze z ekonomii.Jeżeli ten próg nic nie da, bo możni umkna spod gilotyny, to i poszkodowanych bedzie niewielu. Najwiecej płaczą dziennikarze, w których gronie są właśnie zarabiajacy ponad 50 tys miesiecznie. Szkoda gadać, chyba, że trzeba przyłożyć SLD. Ale przecież niedawno można było przeczytać, że ci wszyscy zarabiający fortunę prezesi, których teraz walnie 50% podatek, to SLDowcy. No to jak, komu to służy???
dwa / .* / 2004-10-28 01:08
Jak nazywa się to coś, co oddziela stawkę 0% od 19% (bo chyba jest coś takiego, jak kwota wolna od podatku)?
Jacek / .* / 2004-10-27 20:01
Pozwalam sobie skomentować ten wyczyn osłów słowami z libretta jednej z operetek Gilberta i Sullivana: "Wysoka Izba nie rości sobie pretensji do wybitnego intelektu".
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy