Forum Polityka, aktualnościKraj

Posłowie z etyką na bakier

Posłowie z etyką na bakier

skomentuj
Money.pl / 2008-02-03 09:14
Komentarze do wiadomości: Posłowie z etyką na bakier.
Wyświetlaj:
bsf / 87.205.87.* / 2008-02-03 19:53
Kabaret POlityczny trwa.
larson41 / 2008-02-03 14:43 / Bywalec forum
o rane znowu odkryli ameryka matko swieta ile razy mozna!!!!
piler11 / 2008-02-03 11:23
Błagam nie redagujcie artykułów o przestępcach. Może autor nie wie ale pisząc artykuły o Andrzeju L. promuje jego osobę a ja podobnie jak większość społeczeństwa chciałbym już o nim zapomnieć. Im mniej będziemy o nim słyszeć tym większe prawdopodobieństwo, że nie wróci już do polityki...
Aramis 10 / 83.22.242.* / 2008-02-03 14:10
Sądzę, że najlepszą promocją tego pana było zrobienie go wicepremierem rządu.
piler11 / 2008-02-03 18:40
duża pomyłka i oby ostatnia...
keyser soze / 84.10.102.* / 2008-02-03 11:56
a tutaj z Kolegą zgadzam się całkowicie. Bardzo słuszna uwaga.
obserwator / 2008-02-03 09:22 / Tysiącznik na forum
Z przedstawionej listy wynika, że ci co walcza o prawa wyborców są karani przez samych posłów. Należałoby podać do wiadomości sklady komisi etyki i kto jak głosował. Wówczas można by dokonać oceny czy wsrod oceniających sa posłowie których aktywność wynika tylko z zasiadania w tej komisji. PO miała w ubieglej kadencji ponad 130 posłów ktorzy stanowili pokaz fajerwerków przeszkadzających rządowi na co chwilę zwoływanych konferencjach prasowych. A że są to naczynia połączone to dziennikarze mając niusy i tematy zarabiali duże pieniądze najwięcej ci zatrudnieni na etatach i podpisujący kilogramy umów o dzieło autorskie z 50% kosztami uzyskania przychodów , bez potrzeby liczenia się ztym że wejdą do grypy podatników placących VAT. Za duzo jest grup spolecznych które zarabiają duże pieniądze, ktore w przyszłości bedą mieli kosmiczne emerytury dając w zamian tak niewiele. Publikatory podaja że stanowione przez posłow prawo jest poniżej oczekiwań, ale tu nie ma ingerencji komisji etyki, bo cały system karania posłów jest zbyteczny, bo posła itak chroni immunitet poselski.
Dzisiaj widać jak na dłoni że komisja etyki nie panuje nad zdarzeniami i panować nie bedzie zgodnie z porzekadłem : kruk krukowi oka nie wykole.
Szkoda że sily wyksztalciuchów usiłowały zdegradowąc Leppera i Giertyczh, inni gorzej postępują i sa bezkarni.
W pogoni za sensacją lamie się ludzi az przykro patrzeć. Ci którzy nic nie robią , za to obiecuja i z obietnic się nie wywiązują zawsze i wszędzie mają dobrze idużą kasę. Zasada poprawności powoduje że zadłużenie państwa rośnie jak kula śnieżna i to kompromituje prawo stanowione które przez zapóźnienia uchwalania ustaw działa na szkodę obywateli. Kiedy ten teatr polityczny się skończy.
łysy prawnik / 83.18.204.* / 2008-02-03 15:18
Co do wykształciuchów to się zgadzam.
WG są to osoby z wiedzą i formalnymi dyplomamii.
Np.Pan Chlebowski ma ich 4 i co z tego.
Ciągle nie wi o co chodzi.A rzecz sama w sobie jest prosta.
Polska to nie jest Jego , Pan Tuska lub Pana Kaczyńskiego.
Jeśli tego nie rozumiemy to cho.... na ta demokracja.
Obecna ekipa , niestety , wie doskonale ,że może wyczyniać
bezkarnie co tylko zechce.
Pani Pitera ta miłośniczka prawdy i demokracji opluwa
wysokiego urzędnika, urodziła mysz, miast okkroności.

Ci ludzie wiwdzą w jaki sposób posługiwać się erystyką,przy opisach stosują "niesamoowite"przymiotniki.

Robią to wspaniale i nieustannie.
Niestety tylko to.
A młodych to racuje. OK.
To młodzxi mają to G ... do posprzątania.
Prawda nie jest taka ,albo T albo K.
Może kktoś normalnie normalny Kochający Ojczyznę i sąsiada.
Aramis 10 / 83.22.242.* / 2008-02-03 14:32
Jeśli uważesz ,że etyczne jest aby przestępcy zasiadali w Sejmie to gratuluję takiej "etyki". Z tegi co pamiętam to wymienieni przez Ciebie posłowie dbali raczej o swoje interesy a nie interesy obywateli.
Poruszyłeś tu inny ważny aspekt jakim jest stanowienie prawa. Ja się więc pytam :jakie kwalifikacje mają te posłanki i ci posłowie? Czy Lepper ,Hojarska ,Łyżwiński etc. zapisali się jakimiś ważnymi ustawami? Wręcz przeciwnie, ci ludzie obniżali zarówno poziom jak i prestiż polskiego parlamentu zaś o żadnym prawie nie mogło być mowy ( wszak z pustego i Salomon nie naleje jeśli mamy cytować przysłowia).
Co do konferencji prasowych to brylował w nich i bryluje nadal PiS. Czyżbyś zapomniał niedawnej ,czterdziestominutowej konferencji Z. Ziobry na temat "przypadkowych" uszkodzeń sprzętu w jego gabinecie, które potem okazały się też nieprzypadkowymi?
Kto pracuje uczciwie i zarabia duże pieniądze to robi dobrze. Płaci wyższe podatki i państwo się dzięki temu bogaci. Wówczas możliwe są wyższe emerytury równiez i dla tych którzy nie zarabiają dużo. Reprezentacja Samoobrony w Sejmie to była grupa ludzi bogatych ( o ile dobrze pamiętam w klubie tym znajdowali się najbogatsi posłowie w Sejmie z posłem Misztalem na czele). Jeśli nadal chcesz aby ci ludzie walczyli o Twoje sprawy w Sejmie zawsze na nich możesz zagłosować. Ja w każdym bądź razie mam dość pajacowania i afer ( fałszowanie podpisów, seksafera czy inne) i na taką partię nie zagłosuję nigdy ,partię bezideową i bez programu. Przypominam sobie jak ewoluował stosunek Leppera do Balcerowicza : od słynnego "Balcerowicz musi odejść" aż po stwierdzenie że Balcerowicz podejmowął decyzje właściwe. Wyborcy ,w zdecydowanej większości , poznali się na tym i pokazali Samoobronie czerwoną kartkę.
keyser soze / 84.10.102.* / 2008-02-03 09:14
Chłopa można wygnać ze wsi, ale wsi z chłopa nigdy i za żadne skarby świata !!!!
janru / 2008-02-03 16:28 / Bywalec forum
Obserwator. Komisja etyki zajmuje zachowaniem posłów i senatorów i przed nią nie chroni ich immunitet. A zawsze słodkim prawem opozycji jest krytykować rząd i od 1990 to przez wszystkich sumiennie jest wykorzystywane.Jeżeli chodzi o składy komisji to można sprawdzić też komisje wyborcze , a nóż się coś znajdzie i zrobimy nowe wybory aż do skutku i oczekiwanego wyniku(ale to już było)
skomentuj

Najnowsze wpisy