Forum Forum prawneCywilne

Poświadczenie notarialne podpisu

Poświadczenie notarialne podpisu

ME / 79.186.147.* / 2007-12-03 00:01
Mój mąz wyjechał za granicę ja zostałam z dziecmi i z samochodem zarejestrowanym na męża miałam wypadek policja zabrała mi dowód rejestracyjny samochodu, i miałam odebrac go po naprawie w starostwie okazało się , że aby odebrac dowód rejestracyjny samochodu musze miec dokument poświadczony notarialnie, że mąż pozwala na odebranie przezemnie tego dokumentu, lub mąż musi być osobiście. Koszt takiego zaświadczenia to w warunkach tam gdzie jest mój mąż (500zł) plus minimum 6 dni czekania na przesyłkę czy jest jakieś prawo na to aby wystarczyło zwykłe upoważnienie to jest nasz jedyny samochód w rodzinie, według kodeksu cywilnego nie musze miec poświadczonej zgody notarialnie aby go sprzedac wystarczy zgoda podpisana przez mojego męża a tu do odebrania dowodu rejestracyjnego, który notabene został zabrany mnie nie mojemu mężowi muszę mieć zgode notarialnie potwierdzoną coś mi się nie zgadza mój mąż wraca za dwa tygodnie ale do tego czasu ja nie mam samochodu i nie będę miała czym jechac na lotnisko żeby go odebrac
Wyświetlaj:
xeniapol / 89.64.98.* / 2020-10-30 18:35
Mogę polecić kancelarię w Tczewie. Na Słowackiego. Szybko sporządzili dla mnie podobny dokument.
esteraoss / 5.173.177.* / 2020-09-28 17:17
Tu się zgodzę, że jeśli korzystać z usług notarialnych w Tczewie to u pani Jolanty Cejrowskiej.
SteniaP / 89.64.41.* / 2019-04-29 17:27
Kiedy ja potrzebowałam "na wczoraj" takiego poświadczenia, sporządziła go dla mnie notariusz Cejrowska z Tczewa. Wszystko zostało załatwione szybko i bezproblemowo.
auna / 178.36.192.* / 2019-11-29 12:03
Notariusz Cejrowska bardzo kompetentna, rzetelna pomoc. Przede wszystkim nie musiałam długo czekać.
ALMUS_39 / 213.156.109.* / 2008-04-11 11:41
Uzupełnienie: Samodzielne zarządzanie majątkiem wspólnym oznacza, że nie jest potrzebne żadne pełnomocnictwo.
galinkaaa / 5.173.176.* / 2022-12-29 17:08
Dla mnie takie poświadczenie sporządzała notariusz Cejrowska. Mogę śmiało polecić jej usługi.
ALMUS_39 / 213.156.109.* / 2008-04-11 11:36
W małżeństwie, jeżeli istnieje wspólność majątkowa, zastosowanie ma art.36 par.2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, który stanowi, ze każdy z małżonków może samodzielnie zarządzać majątkiem wspólnym, chyba że zachodzą okoliczności wymienione w art. 37 kro (dotyczy nieruchomości, w żaden sposób nie dotyczy rzeczy ruchomych). Proponuję udać się do starosty i powołać w/w przepisy. Szkoda, że urzędnicy nie płacą mandatów za błędną obsługę obywateli, którzy m. in. na pensje owych urzędników płacą podatki.
Młody Rentier / 2007-12-08 13:20 / Bywalec forum
Niech twoj maz wystawi pełnomocnictwo szczegolne na ciebie, czyli wystarczy zwykla kartka papieru, niech tam wpisze swoje dane i ze umocowuje cie do dokonania okreslonej czynnosci wobec okreslonej istytucji czy urzedu, podpisze, opatrzy data, i niech zalaczy ksero dowodu osobistego swojego i ksero twojego dowodu osobistego i niech w pelnomocnictwie bedzie napisane ze ciebie umocowuje czyli np ja Jan Kowalski legitymujacy sie dowodem osobistym o numerze....... Janke Kowalska legitymujaca sie dowodem osobistym o numerze.... itd
I masz pelnoprawne pelnomocnictwo a jak ci w strostwie powiedeza ze nie moga ci wydac nadal tego pelnomocnictwa to im powiedz zeby sobei Kodeds Cywilny kupili i sobie poczytali o pelnomocnictwach
W takich urzedach te buraki zawsze zadaja pelnomocnictwa notarialnego bo nie znaja prawa.
olgierd / 2007-12-17 14:10 / Bywalec forum
To jeszcze warto zapłacić 17 zł na rachunek gminy - takie pełnomocnictwo nadal podlega opłacie skarbowej!
olgierd / 2007-12-21 10:36 / Bywalec forum
Kłania się art. 1 ust. 1 pkt 2 ustawy o opłacie skarbowej "Opłacie skarbowej podlega (...) złożenie dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa (...)" oraz lista wyłączeń w art. 2 ust. 1 tejże ustawy.
Młody Rentier / 2008-01-09 19:06 / Bywalec forum
ale ona nigdzie tego pelnomocnictwa nie sklada tylko wystarczy ze je okaze tym baba z okienka a one wydarza to co tam chce. Tak wiec olgierd to mozesz mi sie klaniac!
blacha / 83.6.205.* / 2008-04-11 16:58
z tym ze wydadza to nie tak do konca bo formalnie jest obowiazek oplaty skarbowej wiec olgierd mial racje, to o czym napisales tez jest prawda ze zdarzaja sie wypadki ze wystarczy sama kartka papieru z napisem pelnomocnictwo ale to wszystko i tak swiadczy o calej sytuacji na ktora juz nawet nie ma sensu narzekac
pozdrawiam
Młody Rentier / 2008-04-12 12:19 / Bywalec forum
jest obowiazek oplaty ale winnych sprawach a nie w takiej sytuacji jaka zostala przedstawiona!
nnanowak / 213.17.175.* / 2008-04-24 14:00
a poza tym, jako żona jest zwolniona od uiszczenia opłaty skarbowej od pełnomocnictwa

Najnowsze wpisy