Forum Forum inwestycyjneOpinie o spółkach

Potrzebne info o WIG20. PILNE !

Potrzebne info o WIG20. PILNE !

JoannaK. / 83.23.230.* / 2010-12-22 13:59
Witam,
jestem studentką finansów i rachunkowości.
W ramach zaliczenia mamy grać w grę internetową dla studentów, w której możemy kupować i sprzedawać akcje spółek wchodzących w skład WIG20.
Mamy na to miesiąc (do końca semestru akademickiego). Zaliczenie dostaną osoby, które znajdą się w pierwszych 200 osobach w rankingu (grających jest ponad 4000), a ci któzy się nie dostaną będą pisać egzamin.
Stwierdziłam, że warto spróbować, chociaż jestem "zielona" w sprawach giełdy.
W jakie spółki (z WIGu 20) warto zainwestować, aby zyskać jak najwięcej ?
Jakie spółki mają największą stopę zwrotu?
W co nie inwestować?
Chodzi mi tylko o spółki wchodzące w skłąd wig20.

Dodam że na stracie dostaliśmy po 100 000zł (wirtualnych).
Bardzo proszę o pomoc :)
Pozdrawiam,
Asia.
Wyświetlaj:
zarezerwowana / 87.105.244.* / 2011-01-03 21:57
1. Inwestuj w te, które pokażą dziwnie mały zysk na koniec 2010 i mają rok podatkowy grudzień - grudzień.
2. W produkcyjne.
3. Poczytaj "do tyłu" o zawartych umowach i terminach.
4. Czytaj gazety codzienne.
Dr Abik / 77.255.8.* / 2011-01-02 22:44
Całość w KGHM - miedź będzie rosła jak wszystkie surowce, ale tak naprawdę teraz będzie chodziło o srebro jako zabezpieczenie przed dewaluacją dolara.
amelian / 2010-12-22 19:42 / portfel / Tysiączniczka na forum
Asiu,

Zamiast szukać genialnych podpowiedzi do drogi na skróty radzę naucz się na egzamin jak najlepiej tylko potrafisz...:) a ta wiedza będzie procentować Ci przez całe życie...nie ma lepszej inwestycji jak w siebie :)))

Powodzenia
tenia09 / 83.26.69.* / 2010-12-27 17:36
A ja Ci powiem prosto i szczerze. Nikt Ci nie powie w jaką spółkę zainwestować, gdyż na giełdzie obecnie nie wiadomo ,co będzie jutro, za tydzień ,czy za miesiąc. Ja jestem dopiero drugi miesiąc na giełdzie i też szukałam podpowiedzi , szczególnie wewnątrz portalu i wyszłam na tym jak "zabłocki na mydle" Moi przedmowcy nie doradzili Ci nic ,bo sami nie wiedzą.Obecnie jest zastój na giełdzie, a styczeń "szykuje sie do długich spadków"-prawdopodobnie.
kazumi / 2010-12-27 23:18 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Nikt Ci nie powie w jaką spółkę zainwestować, gdyż na giełdzie obecnie nie wiadomo ,co będzie jutro, za tydzień ,czy za miesiąc.
na tym polega ,,ta cała zabawa" w inwestowanie, że się na 100 % nie wie

Ja jestem dopiero drugi miesiąc na giełdzie

to bardzo krótko...jeszcze wszystko przed Tobą

i też szukałam podpowiedzi , szczególnie wewnątrz portalu i wyszłam na tym jak "zabłocki na mydle"

może to i lepiej... musisz zainwestować w swoją wiedzę a następnie podpowiedzi poszukać w swojej głowie...innych można czytać i korzystać z ich wiedzy i doświadczenia, ale decyzję podejmować tylko samemu

Moi przedmowcy nie doradzili Ci nic ,bo sami nie wiedzą.

bo nie jesteśmy wróżkami...co nie Amelka ? :-)
Gdybym to ja był tym studentem to wiedziałbym w co i ile zainwestować, zrobiłbym to według swojej wiedzy i uznania...a gwarancji sukcesu nikt nie da, szczególnie w horyzoncie miesięcznym...dlatego nikt Jej nie chce napisać kup tego tyle, tego tyle na pewno końcowy wynik będzie zadowalający...równie dobrze ktoś inny może zainwestować na chybił trafił i osiągnąć lepszy wynik...taki urok giełdy...
pozdr i życzę powodzenia
tenia09 / 83.26.229.* / 2010-12-28 18:20

a następnie podpowiedzi
poszukać w swojej głowie...

szukałam , szukałam calutki i dzien i nic
moja glowa puściutka jak basen w O. w swięta
tenia09 / 83.26.229.* / 2010-12-28 18:21

pozdr i życzę powodzenia

też pozdr i dziekuję
kazumi / 2010-12-28 23:07 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
szukałam , szukałam calutki i dzien i nic
moja glowa puściutka jak basen w O. w swięta

a co to znaczy ,,jak basen w O. w święta" ?
a co do tematu...tak jak pisałem jesteś bardzo krótko na giełdzie i to normalne, że w basenie jest pusto...szybko zapełnić go się nie da, na to potrzeba czasu i wytrwałości... większość płaci tzw. frycowe na początku swojej przygody z giełdą...grunt to aby z błędnych ruchów nie została tylko strata na rachunku, ale także wyciągnięte wnioski na przyszłość...
też szukałam podpowiedzi , szczególnie
wewnątrz portalu i wyszłam na tym jak "zabłocki na mydle"

chociażby z tego wyciągnąć wniosek...wyciągnęłaś ? jeśli tak to jaki ?
coś tam z takich ogólnych spostrzeżeń pisałem ostatnio na forum...wkleję może na coś się przyda
_____________
2010-12-12 22:56:39 | | kazumi
Re: Komentarze do portfela "bebe"
Cześć jeszcze raz :-)
Inwestowanie wyłącznie długoterminowe (o ile dobrych zakupów dokonało się w perspektywie hossy a nie odwrotnie) powinno przynosić większe profity niż spekulacja, ale może być dla niektórych monotonne, tj. w zasadzie trzeba siedzieć na tyłku bez większych ruchów i co jakiś czas weryfikować stan portfela i dokonywać ewentualnie korekt. Jeśli trafiło się z wyborem spółek to ta ,,monotonia" wynagradzana jest wyrazistym zielonym kolorem w portfelu oraz spokojem i zadowoleniem inwestora z dobrych decyzji i pulchniejącego portfela. Spekulacja czyli inwestowanie krótkoterminowe niesie za sobą większe ryzyko niepowodzenia inwestycji, ale przez to większe emocje - nie zawsze te dobre bo nikt nie chce/lubi tracić. Przy spekulacji w zasadzie błędnych ruchów nie da się uniknąć i teraz reakcja ,,głowy" na te błędy jest najważniejsza, tj. zbadanie własnych predyspozycji psychologicznych do tego typu inwestycji.
Każdy gracz/inwestor musi znaleźć w swoim portfelu konsensus pomiędzy spekulowaniem a inwestowaniem. Trzeba samemu wybadać swój profil psychologiczny związany z grą/inwestowaniem na giełdzie a następnie ustawić odpowiednie proporcje pomiędzy kapitałem spekulacyjnym a inwestycyjnym. Ale na to potrzeba czasu i wykonania odpowiedniej ilości transakcji.
Na giełdzie doświadczenia nic nie zastąpi...
__________________
pozdrawiam
amelian / 2010-12-27 18:09 / portfel / Tysiączniczka na forum
bo gdybyśmy wiedzieli to bylibyśmy milionerami............;) nikt tego nie wie tylko Bóg ;)
Ja tak jak Kaz polecałabym jeśli już KGHM :)))
kazumi / 2010-12-27 23:24 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
bo gdybyśmy wiedzieli to bylibyśmy milionerami............;)
zapewne ;-) na DT kupowalibyśmy te spółki co po kilkadziesiąt % w ciągu jednej sesji rosną, sprzedawali na górce i następne kupowali...i tak do znudzenia ehehehhe

nikt tego nie wie tylko Bóg ;)

zapewne...choć ja bym Boga do giełdy ,,nie mieszał" ehehehe
pozdro Amelcia i buziaka przesyłam :-)
amelian / 2010-12-27 23:58 / portfel / Tysiączniczka na forum

zapewne...choć ja bym Boga do giełdy ,,nie mieszał" ehehehe

Boga można wszędzie zamieszać bo jest miłosierny i wybacza....;)))
nie jesteśmy wróżkami...co nie Amelka ? :-)

raczej nie...ale zastanawiałam się kiedyś nad tym intratnym fachem...;)
Gdybym to ja był tym studentem

hehe a ja jestem i tak jak Przedmówczyni też finansów i rachunkowości :) to może i ja się zgłoszę do zabawy? ale to już w przyszłym roku ;)
buziaka przesyłam :-)

odsyłam nawet dwa :)))
kazumi / 2010-12-28 17:27 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Boga można wszędzie zamieszać bo jest miłosierny i wybacza....;)))
no tak, ale trzeba wykazać żal ;-)
raczej nie...ale zastanawiałam się kiedyś nad tym intratnym fachem...;)
heh...najlepiej ciemna karnacja, odpowiedni strój i można zaczynać od zaczepiania na ulicy...a jak się powiedzie to lokal, kula lub karty itd. ehhehe
hehe a ja jestem i tak jak Przedmówczyni też finansów i rachunkowości :) to
może i ja się zgłoszę do zabawy? ale to już w przyszłym roku ;)

zdecydowanie powinnaś...i to już nawet nie chodzi o ominięcie egzaminu, bo to nie w Twoim stylu, ale mogłabyś sprawdzić swoje szczęście do takich zabaw, no i wiedzę ;-)
odsyłam nawet dwa :)))
dziękuję...pozdrawiam :-)
kazumi / 2010-12-24 13:39 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Zamiast szukać genialnych podpowiedzi do drogi na skróty radzę naucz się na egzamin jak najlepiej tylko potrafisz...:)
eeee tam...skoro dają możliwość pójścia na skróty to ,,grzechem" byłoby nie skorzystać :-)
a ta wiedza będzie procentować Ci przez całe życie...
to zależy czy ten temat/przedmiot w ogóle Panią interesuje...bo jeśli nie a nawet wkuje na siłę to i tak szybko zapomni...zapewne ten przedmiot związany jest z giełdą i warto byłoby wiedzieć że coś takiego jest i po co, ale nie każdego muszą interesować ,,szczegóły" :-)

nie ma lepszej inwestycji jak w siebie :)))

hmmm...no niby tak, ale pytanie było o typ spółki/spółek z WIG 20, która to w ciągu miesiąca osiągnie najwyższą stopę zwrotu co pozwoli Pani Studentce zaliczyć przedmiot bez podchodzenia do egzaminu...ehhhehe
Jeśli historia powtórzy się i okres pomiędzy Świętami a Nowym Rokiem będzie niezły, plus wystąpi tzw. efekt stycznia to ja skłaniałbym się ku spółkach które są mocno grane ze względu na swój duży udział w WIG 20 i ciągną ten indeks do góry podczas wzrostów, np. KGHM...nie przesadzałbym też z ilością spółek i transakcji...
taka gra to oczywiście zabawa i szczególnie osoba ,,zielona" musi mieć dużo szczęścia dlatego do egzaminu radzę się również przygotowywać :-) a przy okazji pozna Pani jak inwestowanie wygląda w praktyce...
pozdrawiam
hjhhhbb / 87.205.136.* / 2011-01-02 22:22
siema. skoro to tylko zabawa to zainwestuj wirtualna kase w getin i kghm.pozdro
tra_der / 80.48.180.* / 2011-01-20 15:45
Aktualne stopy zwrotu i sygnały kupna masz za free na :
www.uptrend.pl
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy