Forum Forum prawnePracy

Potrzebuje pomocy w sprawie wypowiedzenia

Potrzebuje pomocy w sprawie wypowiedzenia

Szudrun / 2009-06-23 23:23
Witam.

12 czerwca podpisałem umowę o pracę na okres probny, który wynosi 3 miesiące. Chciałbym jednak z tej pracy zrezygnować. Zależy mi na jak najszybszym skończeniu owej pracy, gdyż wykończe się tutaj psychicznie. Najchętniej nie postawiłbym więcej nogi na terenie zakładu, ale wiem, że w mojej sytuacji to nie możliwe.
W umowie o pracę mam zapis, że każda ze stron może rozwiązać umowę z zachowaniem okresu wypowiedzenia przewidzianego przez kodeks pracy. Szukałem w internecie informacji ile ów okres wynosi i natknąłem się na taki zapis:

"W zależności od rodzaju zawartej umowy okres wypowiedzenie jej jest znacząco różny. W przypadku umowy na okres próbny nie dłuższy niż dwa tygodnie, okres wypowiedzenia to 3 dni robocze, jeżeli okres próbny przekracza 2 tygodnie i nie jest dłuższy niż 3 miesiące - 1 tydzień, w innym razie okres wypowiedzenia obejmuje 2 tygodnie."

Dotychczas myślałem, że wypowiedzenie trwać będzie 2 tyg, ale po tym, co przeczytałem wyżej już sam nie wiem. Wszak mój okres próbny nie jest dłuższy, niż 3 miesiące. Jest równy 3 miesiącom. Czyli okres wypowiedzenia trwa tydzień?

Kolejne moje pytanie dotyczy tego, czy będę musiał pracować w tym okresie wypowiedzenia. Jak już mówiłem bardzo mi zależy, żeby już tam nie wracać, ale prawa nie zmienie. Ale może jest jakaś opcja na to?

Trzecia sprawa, to pytanie odnośnie mojego wynagrodzenia. Przepracowałem 8 dni i mam pytanie czy w mojej sytuacji otrzymam za przepracowane dni wynagrodzenie?

Jestem totalnym laikiem w tych sprawach. Liczę na Waszą wyrozumiałość i odpowiedzi na moje pytania. Bardzo Was proszę o pomoc - nawet nie wiecie, jak bardzo mi na tym zależy. Z góry dziękuję.
"W zależności od rodzaju zawartej umowy okres wypowiedzenie jej jest znacząco różny. W przypadku umowy na okres próbny nie dłuższy niż dwa tygodnie, okres wypowiedzenia to 3 dni robocze, jeżeli okres próbny przekracza 2 tygodnie i nie jest dłuższy niż 3 miesiące - 1 tydzień, w innym razie okres wypowiedzenia obejmuje 2 tygodnie."
Wyświetlaj:
edytakarp / 2009-07-09 13:51
Co do okresu wypowiedzienia, to w przypadku umowy na okres próbny zawartej na 3miesiące przysługuje 2tygodnie okresu wypowiedzenia. I niestety tylko tyle mogę pomóc:(
Zosia7 / 83.24.86.* / 2009-06-25 13:06
Mam pytanie odnośnie urlopu na rządanie.Mam umowę o pracę na czas nieokreślony(pracuję od marca)pewnego dnia żle się poczułam i zadzwoniłam do pracodawcy informując go że chcę urlop na rządanie.Następnego dnia poszłam do lekarza i dostałam zwolnienie lekarskie.Czy pracodawca moż mnie zwolnić dyscyplinarnie?(do tej pory nie wypełniłam wniosku o urlop)i czy ma prawo nieprzyjąć następnego zwolnienia?Dziękuje za porade.

Najnowsze wpisy