Potrzebuje porady

Tomulusss / 86.156.166.* / 2008-07-23 21:57
Witam.Czy moglby mi ktos wytlumaczyc jak to jest z jedonostami uczestnictwa?Otworzylem rejestr w widze tylko same dane osobowe(moje) a nie widze ile mam jednostek uczestnictwa,mieszkamw Angli a meludnku niemam w Polsce i adres do korespondejcji podalem adres banku w ktorym otworzylem rejestr.To jak wplacilem 8tys zl a jednostka byla wtedy za 210,00 to mam podzeilic 8tys zl na 210,00 czy odwrotnie i wtedy pomnozyc aktualna jednostke netto?
am75 / 2008-07-24 08:12
Standardowo wzór jest taki: (kwota inwestycji - prowizja od zakupu) / cena jednostki funduszu = ilośc jednostek (w Twoim przypadku ilość=(8000-prowizja)/210zł). Wszystko zależy od funduszu, sprzedającego fundusz itd czy naliczać będą prowizje za zakup, zarządzanie itp. W mBanku cała inwestowana kwota zamieniana jest na jednostki funduszu, Arka pobiera 3% od zakupu, itd ...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy