Forum Forum prawneZmiany w prawie

potrzebuję porady!!!

potrzebuję porady!!!

katarzynka 13 / 2008-10-01 09:51
jestem młodą i pracowitą dziewczyną do niedawna pracowałam w Domu Dziennego Pobytu na czas określony,kiedy umowa mi się skończyła nie przedłużono mi jej nie mówiąc z jakich względów i przyjmując nowego pracownika(po znajomości ,wiem to ze źródeł nie formalnych). ponadto mam wykształcenie potrzebne do takiej pracy(Asystent Osoby Niepełnosprawnej, nikt z pracowników nie ma takiej szkoły) i byłam dobrym pracownikiem,dowodem na to jest to że moi podopieczni dowiedziawszy się o moim odejściu dzwonili do kierownictwa obstawając za mną.Bardzo lubiłam tą prace i dbałam o moich chorych,co robić? gdzie z tym iść?Proszę doradźcie mi!!!
Wyświetlaj:
dawidscb / 2011-11-21 22:55
Od dwóch miesięcy jestem na chorobowym,pracownik Urzędu Pracy poinformował mnie, że po trzech miesiącach chorobowego pozbawią mnie zasiłku dla bezrobotnych i wyrejestrują mnie z listy bezrobotnych. Mam 54 lata i przeszedłem ciężkie zapalenie opon mózgowych i od tamtego czasu mam kłopoty z zdrowiem.Moje chorobowe z pewnością się przedłuży i przekroczy trzy miesiące co w takiej sytuacji powinienem z robić.
szklarek / 2011-11-22 11:27
Pracownik PUP podał rzeczywiście obowiązującą regulację ( art. 33, ust. 4, pkt.9 Ustawy o promocji zatrudnienia ). Dokładnie chodzi o 90 dni.

1. Po chorobie może się Pan ponownie zarejestrować- jeśli będzie spełniony jeszcze warunek ubezpieczenia społecznego od podstawy nie niższej niż minimalne wynagrodzenie w ciągu 365 dni w ciągu ostatnich 18 miesięcy przed ponowną rejestracją- ponownie też uzyska Pan prawo do zasiłku.
2. Po obecnym zwolnieniu (krótszym niż 90 dni ) 'wróci' Pan na łono PUP pozornie zdrowy, a kolejne zwolnienie zacznie się najwcześniej po 30 dniach od końca pierwszego. Ale to ryzykowne dla zdrowia, no i w tym czasie może znaleźć się praca dla Pana- odmowa podjęcia- wiadomo....
3. Jeśli uzyska Pan przed utratą statusu okres pobierania zasiłku min. 6 miesięcy ORAZ do dnia 31 grudnia roku poprzedzającego rozwiązanie stosunku pracy lub stosunku służbowego z powodu likwidacji lub niewypłacalności pracodawcy, w rozumieniu przepisów o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy, u którego była zatrudniona lub pozostawała w stosunku służbowym przez okres nie krótszy niż 6 miesięcy, posiadała okres uprawniający do emerytury, wynoszący co najmniej 39 lat....
uzyska Pan prawo do świadczenia przedemerytalnego.
mark02 / 2011-11-21 19:47
najważniejsze jest to ze masz odpowiednie kwalifikacje i co by nie było pracowałaś już w charakterze Asystenta Osoby Niepełnosprawnej, o nic się nie martw przeglądaj po prostu oferty w swoim mieście a na pewno coś znajdziesz, po za tym jeśli miałaś tak dobrą opinie, na pewno ktoś Cie poleci znajomym
szklarek / 2011-11-22 11:09
Ona tego nie przeczyta, wątek założyła 3 lata temu !
5jaro / 93.105.86.* / 2008-10-01 16:02
Witam.Mniemam .że to twoja pierwsza praca.Głowa do góry jeżeli mialaś satysfakcję z pracy to już wygrałaś bo wiesz co będziesz w życiu robić.Radzę zgłosić się do najbliższego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej tam z pewnością mają jakieś oferty.Miłego dnia.
katarzynka 13 / 2008-10-03 12:06
dzięki za miłe słowa.a w OPS byłam ale jak na razie nic nie mają,pozdrawiam:)

Najnowsze wpisy