Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Powiedz co sądzisz o wejściu do Unii!

Powiedz co sądzisz o wejściu do Unii!

Ania / .* / 2004-04-30 10:24
Komentarze do wiadomości: Powiedz co sądzisz o wejściu do Unii!.
Wyświetlaj:
olo / .* / 2004-05-03 22:09
Dla mnie to wejście to niezłe gó..no, ale to przez pajaców rządzących Polską. Dlaczego nie obniżą podstawowej stawki vat-u do np. 15% tylko łatają braki w budżecie- mogli nie kraść to nie byłoby takich problemów. A poza tym warunki jakie wynegocjowały te sprzedawczyki są do du... No, ale mam nadzieję, że przynajmniej dotacje za jakiś czas będą szły prosto do samorządów regionalnych, a nie przez kochaną Warszawkę- wiadomo: każdy pośrednik musi zarobić, ta zasada dotarła równierz do władz.Pozdrawiam.P.S. Sama UE jest OK!!!!!!!!!
Bartosz / .* / 2004-05-03 20:18
Jakiś miesiąc temu jechałem samochodem przez niemcy i słuchałem radia. W wiadomościach usłyszałem wypowiedź jednego z niemieckich parlamentarzystów na posiedzeniu bundestagu, który apelował do niemieckich przedsiębiorców aby nie nie przenosili firm za wschodnią granicę (czechy węgry) a do parlamentarzystów, aby coś z tym zrobili. Zadałem obie wtedy dwa pytania. Pierwsze dlaczego nie mówił o Polsce? Drugie (trochę ironiczne) ciekawe co nasi politycy wymyślą, żeby wystraszyć tych inwestorów.
Tadeusz / .* / 2004-05-03 13:56
Wejscie do unii to krok w dobra strone. Najtrudniejsze jest jeszcze przed nami, chodzi o bariery jakie sa w naszych glowach, gdy je zniesiemy wtedy nastapi wielki rozwoj i ekonomiczy i mentalny. Polska dla krajow unijnych jest potencjalnie bardzo duzym rynkiem, choc jeszcze o niezbyt duzej sile nabywczej, ale to sie z czasem zmiani. Dla nas Polsakow, a zwlaszcza tych, ktorzy prowadza dzialanosc, firmy, itd. otwiera sie kilka krotnie wiekszy rynek niz to co mielismy do tej pory ale to nie znaczy, ze cos samo przyjdzie, musimy mocno o niego walczyc, ale to ma sens, musimy mysle w kategoriach calej europy, a nie zasciankowych jakie nam proponuja panowie z LPR. Dlaczego tak wszyscy boja sie firm amerykanski, oni od poczatku mieli rynek wiekszy niza cale unia i umieja sie na nim poruszac a my sie tego bedziemy teraz uczyc. Przyszlosc nalezy do ludzi ambitnych, pracowitych i z inicjatywa, tak bylo jest i bedzie, a unia nam to tylko ulatwi
mariusz jerzy / .* / 2004-05-03 13:03
WIELKI, SZCZEŚLIWY DZIEŃ DLA WSZYSTKICH POLAKÓW A NAWET TYCH CO SĄ PRZECIWNI! W roku 1988 bedąc w Niemczech rozmawialiśmy z niemieckimi znajomymi o hegemoni komunizmu w bloku wschodnim itp. Dawałem sobie rękę uciąć, że komuna nie padnie. Niemcy mówili nam że jeszcze 15-20 lat i pewnie coś się zmieni. Byliśmy z żoną zdecydowani na emigrację a tu pada mur berliński. Co za powiew wolności. Zostaliśmy w kraju, rozpoczeliśmy działalność gospodarczą, przeżyliśmy wzlot a teraz gospodarczy upadek. Ale nie żałujemy. Nie Ci wszyscy eurostepcy przypomną sobie co było 15-20 lat temu. Niech nie zapominają o okresie stalinizmu, latach 60 , o wydarzeniach roku 70, 76, 80 i 81. Obecne afery, słabe rządy, trudnosći ekonomiczne są na całym świecie. A Polsce udało się wejść do UE w zaledwie kilka lat! Niech tą szansę wykorzystają wszyscy Polacy i Polska. Niech Boska opatrzność dalej roztacza się nad Polską!
xxx / .* / 2004-05-04 12:47
Pan Mariusz Jerzy jest pewnie - głowe za to daję młodym człowiekiem któremu wydaje sie że świat do niego należy.Poddaje się pro unijnemu bełkotowi mamiącemu prostym lub tylko niedoświadczonym ludziom w głowach, roztaczając wizję cudownego brata UE który da nam wszystko i otworzy nowe możliwości. Otóż jak świat światem nikt nikomu nigdy nie dał nic za nic. Koszt społeczny pseudo pomocy jest nieprzeliczalny. Degradacja intelektualna społeczeństwa przerażająca. Jeśli komuś marzy się lepszy świat to trzeba zakasać rękawy a nie szukać łatwego grosza . Tymczasem dzisiejszej młodzieży imponują hamburgery, różne formy dewiacji i patologii społecznych. Tą drogą daleko nie zajedziemy i nie ma co liczyć że w ramach współczucia ktoś nam pomoże albo coś da.
Stanisław / .* / 2004-05-02 10:58
Unia mnie człowiekowi , który ma 56lati pracuje w zakładzie , który ma być prywatyzowany nic nie da, może zabrać.
Gosia / .* / 2004-05-02 08:55
Unia to polityczny twor, ktory dazy do upadku. Nowe kraje to szansa na przedluzenie jego zywota, szczegolnie Polska, ktora jest najwiekszym krajem. 40 mln rynek zbytu i taniej sily roboczej to powazny argument dla UE.
DANUTA / .* / 2004-05-01 19:44
PODOBA MI SIĘ, ŻE ZNIKNĄ GRANICE. MAM WIELKĄ NADZIEJĘ, ŻE WRESZCIE POLSKIE PRAWO PODATKOWE BĘDZIE CZYTELNE I ZNIKNĄ DWUZNACZNE INTERPRETACJE USTAW, MAM NADZIEJĘ, ŻE NASTĄPI KONIEC CZASÓW KORUPCJI ALE MAM TEŻ OBAWY BY UNIJNE FIRMY NIE ZNISZCZYŁY POLSKICH. GŁOSOWAŁAM PRZECIW WEJCIU DO UNI, PONIEWAŻ UWAŻAŁAM ŻE NIE JESTEŚMY GOTOWI, NIE MAMY PIENIĘDZY NA REALIZACJĘ WIELU ZADAŃ ALE DZISIAJ WIDZĘ, ŻE NIEPOTRZEBNIE SIĘ BAŁAM...PAŃSTWOM UE TAK BARDZO ZALEŻY NA NASZYM WEJSCIU DO ZJEDNOCZONEJ EUROPY, ŻE SPOKOJNIE POSZLIBY NA WIĘKSZE USTĘPSTWA. CIEKAWE DLACZEGO?!
asd / .* / 2004-05-04 07:45
gdyby polskie prawo miało się zmienić to już dawno należałoby to uczynić - nie oczekuj zmian, które teoretycznie dostosowują nas do obowiązujących norm w europie bo takie dla Polski nigdy nie będą istniały...
Jarek / .* / 2004-05-01 22:13
Droga Danusiu!Obawiam się, że mylisz się, co do tych otwartych granic. wczorajszej nocy spędziłem dwie godziny po niemieckiej stronie, żeby wjechć do kraju. Zapewniam Cię, że granica nadal istnieje. Musiałem się okazać paszportem, żeby ją przekroczyć. Dodając do tego całąmasę innych ograniczeń, którym podlegamy jako Polacy, gadki o tym, że " Staliśmy się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej...." są mocno przesadzone. Zachwyty, nad tym, że "...JESTEŚMY WRESZCIE W EUROPIE!!!", jest - albo przejawem braku znajomości geografii, lub iluminacją głęboko skrywanego kompleksu niższości. Pozdrawiam serdecznie. Jarek
pejot / .* / 2004-05-01 13:56
Dzisiejszy dzień kończy formalnie podział Europy jaki dokonany został w Jałcie. Polska jak i inne kraje Europy Środkowej zostały pozbawione suwerenności a tym samym możliwości uczestniczenia w rozwoju Europy. Napiszę krótko o obawach jakie ja mam. Po pierwsze polska elita polityczne jest fatalna. Przy podejmowaniu decyzji bierze się przede wszystkim interesy różnych nieformalnych grup opartych na skomplikowanym kluczu towarzysko - biznesowym nieznanym szerszemu ogółowi. Namiastką tego była tzw afera Rywina. Po drugie nasze prawo stanowione przez wspomnane elity jest poniżej wszelkiej krytyki. Myślę, że najlepszym przykładem jest ustawa o podatku VAT. Uchwalenie nowej ustawy daje zawsze możliwość uporzadkowania prawa. W przypadku ustawy o VAT zagmatwano przepisy jeszcz bardziej. Przykładem niech będzie chociażby rozliczanie VAT od zakupu środków trwałych z obowiązkiem sporządzania korekt czy vat od umów zlecenie i o dzieło. Po trzecie niesprawne egzekwowanie prawa. Rozprawy w sprawach cywilnych ciągną się latami tak, że już wszyscy zapominają o co chodzi. Po czwarte nieprzygotowanie naszej administracji do stosowania procedur unijnych. Na przyklad niemożność skorzystania z funduszy strukturalnych w tym roku pomimo, że mamy możliwość korzystania z nich od 1 stycznia. Pomimo tego uważam, ze Polacy są narodem bardzo aktywnym i twrdym i że poradzimy sobie w Unii
Lou Syfer / .* / 2004-05-04 13:47
Jałta została. Zmienili się tylko sygnetariusze
Igła / .* / 2004-05-01 10:45
Moja Europa to nie Luksemburg czy Lizbona i Paryż ale cieszę się , że do Wilna mogę jechać bez paszportu. Mam też nadzieję, że za kilka lat tak samo pojodę do Kijowa.Cieszę się, że zmienia się nasze położenie geostrategiczne choć nie sądzę abym kiedykolwiek uwieżył obłudnym zdradzieckim Francuzom a dopiero co Niemcom. Na Unii oczywiście najpierw i przedewszystkim skorzysta nasza hołota polityczna, która sama siebie nazywa klasą a dopiero w dłuższym czasie większość zwykłych ludzi.
Radosław / .* / 2004-05-01 09:47
Pomijając już celowość wejścia do tego tworu jakim jest UE ,zastanawiam się nad pamięcią ludzi starszych ode mnie a mam 32 wiosen.Festyny,festiwale ,chorągiewki wiersze i plakaty, balonikiprzemarsze , deklaracje,odezwy spędowiska i fajerwerki .JA już gdzieś to widziałem tylko były inne barwy.Obudziłem się rano i zauważyłem że ptaki jakby piękniej śpiewały a jabłonie wcześniej zakwitły.
Michał / .* / 2004-05-01 00:18
We wrześniu skończę 50 lat życia.Dla mnie jest już wszystko jedno czy Jesteśmy w Uni czy nie.Powiedzcie drodzy Polacy dlaczego w Polsce jest tyle zła,egoizmu,chciwości,zakłamania.Co to za Ojczyzna w której Naród cierpi.Uważam,że Polak się cieszy z wejścia do Unii ponieważ ten wykształcony liczy na jeszcze większe zyski a biedny ,że Unia uratuje mu życie.Przepraszam - to jest moja opinia.Życzę młodym Polakom aby żeczywiście dzięki Uni mogli żyć godnie.
REALISTA / .* / 2004-05-01 00:01
NO TO MAJA NASZ PREZYDENT I PREMIER TO O CO IM CHODZILO!!! MOSCI PANOWIE A JA GORE!!!
realista / .* / 2004-04-30 23:42
TO KOLEJNA SZANSA DLA NASZYCH ODGORNYCH KOLESIOW DARMOZJADOW ABY SIE USTAWIC W OPARCIU O NOWA BIUROKRACJE ROZLICZANA W NOWEJ EUROKORUPCYJNEJ WALUCIE !!! MY ROLNICY DOSTANIEMY PONOWNIE MARNEJ WARTOSCI SWIADECTWA UDZIALOWE \DOPLATY BEZPOSREDNIE\ ALE TAK NAS DALEJ SPRYWATYZUJA ZE POJDZIEMY JESZCZE SZYBCIEJ DO PRZODU \ALE Z TORBAMI\.CIESZMY SIE BO MOZE ZA 3 LATA ZNOW SIE COS ZMIENI 1.
Stef / .* / 2004-04-30 23:37
Dlaczego jesteś zatrwożony olbrzymią ilością frustracji? To jest na pograniczu matołectwa.Zaproponuj w Angii lub gdzie indziej aby od jutra przyjęli socjalizm.To zobaczysz jak ludzie zareagują.Po prostu ludzie nie umieją żyć w innym systemie gospodarczym. Tego się należy długo uczyć.Tylko matoł uważa że wszystko jest proste. Jakbyś nie miał pracy i miał doktorat dajmy nato z matematyki i znał tylko język rosyjski to byś się frustrował.Dzisiejsza rzeczywistość : półdebil kończył podstawówkę w kilku podejściach jest właścicielem firmy bo brak mu było wyobrażni i straszył wszystkich Prószkowem.To byś mam nadzieję się frustrował.Proste jest tylko pieprzenie.Myślący ma zawsze rozterki.Unia może ptrzynieść tyle dobrego co złego.A w Polsce wszystko jest możliwe.Nawet debilmógł być prezydentem i co stary powiesz na to? Podróże możesz sobie do dupy wsadzić jak nie będzie Cię na nie stać.RP mnie tyle obchodzi co zeszłoroczny śnieg ja żyję tu i teraz
Politolog / .* / 2004-04-30 22:57
Przegladajac ponizsze komentarze po prostu jestem zatrwozony olbrzymia iloscia frustracji, obaw i (tak, tak) demagogicznych pogladow. Jednakze poruszono kilka waznych kwestii, ktore chcialbym usestymatyzowac:1) Wszyscy boja sie wzrostu biurokracji, norm, aktow prawwnych i szczegolowych regulacji. Jednakze kiedy patrze na tony bubli prawnych, ktore opuszczaja gmach przy Wiejskiej to zastanawiam sie co jest gorsze - regulacje w rozsadnej ilosci, ale zlej jakosci, czy moze duza ich ilosc, ale jakosc troche lepsza. Nad tym radzilbym sie zastanowic i to bardzo powaznie.2) Nie ma innej dla nas alternatywy (przynajmniej obecnie). Ktos mowil o tym, ze nie uczymy sie z historii - przepraszam, a w II RP jak bylo? Chcielismy byc mocarstwem, ale jakos nam nie wyszlo. Dlaczego? Bo bylismy nikim w sferze gospodarczej, ot co. Rowniez dzisiaj puszymy sie jak paw 5% wzrostem, ale nie oklamujmy sie - nasz rozwoj gospodarczy na tym poziomie musialby trwac X lat, aby dogonic kraje UE. Dlatego tez przystapienie do UE postrzegam jako racjonalny wybor, gdyz na plaszczyznie ekonomicznej nie mamy innego wyjscia. NAFTA, sojusz ze wschodem, moze autarkia (sic!)? Dobrze obrazuje to ostatnia umowa UE-Rosja, gdzie UE dostala naprawde dobre warunki, ktorych sami w zyciu bysmy nie wywalczyli. Dla tych co maja krotka pamiec - ostatnie przekrecenie kurka dla Bialorusi (i w konsekwencji nam).3) Argumentu, ze przyjada i nas wykupia nie potrafie zrozumiec. Jak na razie wiem, ze Niemcy (kolejny kompleks??) masowo szturmuja zachodnia granice, bo u nas taniej. Ludzie robia kokosy na roznicy cen, a sytuacja bardzo szybko sie raczej nie wyrowna (w sensie poziomu zycia w "starej" i "nowej" UE).4) Moze w koncu zmieni sie troche nasza mentalnosc. Co i rusz kolejne badania dowodza, ze jestesmy sfrustrowani, mamy kompleksy, etc. Mam nadzieje, ze swiadomosc uczestnictwa w jednym z najwiekszych tworow polityczno-gospodarczych na tym globie z lekka przewietrzy nasze spoleczenstwo.
Krzysztof Kałębasiak / .* / 2004-05-02 23:00
ALe macisz politologu.Uwazasz, ze wzrost gospodarczy moze byc szybszy w UE niz samodzienie??Masowo szturmuja granice Niemcy z bylego NRD, ktorzy maja troche mniej kasy niz ci alej.Jak juz sie otrzasna, to przyjada kupowac cos wiekszego niz paczka papierosow, czy mleko.Ale g..o piszesz. Kto cie i czego uczyl na tej politologii???Badania dowodza, ze jestesmy sfrustrowani???Koles, przeczytaj jak ja pisze i nie bedziesz musial prowadzic i czytac zadnych badan.O depresji w tvp zaczeto puszczac "reklamowki" za Buzka, gdy okazalo sie, ze wzrosu gospodarczego i poprawy materialnej obywateli nie bedzie.Okazalo sie nagl, ze ludzie sa w******** nie ze wzgledu na brak pracy i kasy. Okazalo sie, ze Co pier....ni "naukowcy" odkryli, ze mamy zwykla depresje.Tak, myli sie politolog, nie jestesmy sfrustrowani, tylko zwyczajnie chorzy.

Najnowsze wpisy